K objednávkám nad 600 Kč - Ovoce sušené mrazem ZDARMA! V nákupním košíku si lze jako dárek vybrat borůvky, mango, ananas nebo broskev.

Melatonin - Pomocník při problémech se spaním.

Melatonin je hormon vyskytující se přirozeně v lidském organismu, který je produkován epifýzou. Melatonin má v lidském těle mnoho důležitých úloh, mezi které patří také regulace spánku. Nejvyšší koncentrace Melatoninu je za tmy, kdy dokáže regulovat spánkové cykly/fáze. Proto se mu také říká spánkový hormon neboli hormon tmy. Syntéza Melatoninu a následná koncentrace v krvi se věkem snižuje, a proto zejména starší lidé trpí poruchami spánku.

 

Teď víme, co Melatonin je a jakou funkci má. Níže se dozvíte více informací o spánku, jeho poruchách, možných zdravotních problémech a jak je řešit případně se jim vyvarovat.

 

Úvodem dnešního blogu si nejdříve představíme spánek jako takový a shrneme si, proč je nezbytnou součástí našich životu a jakým způsobem lze zlepšit jeho kvalitu. Spánek je relaxační fáze organismu, při níž dochází k útlumu činností téměř všech orgánu jako je kardiovaskulární systém, zejména tedy srdce, plíce, centrální nervová soustava, převážně mozek, trávicí trakt a další.

 

K útlumu funkcí orgánů dochází z jednoho prostého důvodu, aby si organismus odpočinul. Proto je nezbytné mít kvalitní a nepřerušovaný spánek. Pokud dochází k pravidelnému přerušování spánku a tím neumožňujeme tělu si dostatečně odpočinout mohou z dlouhodobého hlediska vznikat závažné zdravotní onemocněná, mezi který patří:

únava, neklid, zhoršený psychický stav, neschopnost soustředit se, ztráta koncentrace, náladovost porucha obranyschopnosti organismu a jiné.

 

 

Spánek rozdělujeme do 3 základních kategorii:

 

1) Usínání

2) REM fáze

3) NREM fáze

4) Probouzení

 

Výše zmíněné fáze, převážně tedy NREM s REM se v průběhu spánku střídají a jsou nejdůležitějšími stádii. Převážně ve fázi NREM dochází k útlumu centrální nervové soustavy a organismus si nejvíce odpočine. Délka spánku je velice individuální a u každého jiná, nicméně bychom měli dodržovat rozmezí 6-9 hod. denně.

 

Teď jsme si představili spánek a jeho význam, nyní si povíme co dělat, pokud se spánek máme problémy.

 

Nejčastější poruchy spánku jsou:

 

1) Neschopnost usnout

2) časté probouzení během noci

3) brzké nežádoucí vstávání

 

Pokud trpíte jednou z výše uvedených poruch, prvním řeším je, eliminovat veškeré vnější vlivy, které mohou spánek narušovat. Těchto aspektů může být mnoho, mezi ty nejčastější patří:

nadměrná konzumace alkoholu, přejídání před spaním, konzumace kofeinových přípravků před spaní, nežádoucí umělé světlo (lampa, televize a jiné elektrické spotřebiče), časté střídání směn v práci noční/ranní, špatná farmakoterapie a léky ovlivňující spánek, psychický stav (stres, úzkost), neklid), nadměrná fyzická aktivita před spaním a mnoho dalších.

 

Problémy se spánkem lze velice účinně řešit také různými bylinkami případně doplňky stravy.

Velice efektivním přírodním řešením může být užívání Meduňky ve formě čaje před spaním. Chmel, Kozlík a Třezalka tečkovaná jsou také výbornými pomocníky.

Pokud hledáte opravdu kvalitní doplněk, který Vám zabere ihned a dokáže nahradit léky zkuste Melatonin. U nás naleznete Melatonin o síle 1,5 mg.

Toto balení také nabízíme v akčním balení 2+1 zdarma, které ocení zejména dlouhodobě užívající zákazníci.

 

 

 

 

Blog

Kolagen pro zdravé klouby a pleť

Kolagen patří mezi velice oblíbený a stále častěji užívaný preparát resp. Doplněk stravy podporující správnou funkci pohybového aparátu, zejména tedy kloubů, vazů a šlach. Blahodárný efekt kolagenu ovšem nespočívá pouze v působení na pohybový aparát. Kolagen je také z více jak 60% obsažen v kůži a tak je pro kvalitu pleti nepostradatelným faktorem.

26.09.2019


Muira puama - přírodní afrodiziakum

Muira puama známa pod latinským názvem Ptychopetalum olacoides je přírodním klenotem pocházející z Jižní Ameriky, konkrétně Brazílie. Tato exotická rostlina získala mnoho přezdívek jako je „Amazonská viagra“, „Mocné dřevo“, „Silné dřevo“ a mnoho dalších. Jak lze z těchto přezdívek usoudit, Muira puama má výborný vliv na zvýšení libida a je skvělým přírodním afrodiziakem, které ocení jak muži, tak ženy.

30.07.2019


Kotvičník zemní (Tribulus terrestris), jak vybrat ten správný?

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris patří mezi jednu z nejvíce užívaných bylin a to po celém světe. Proč je Kotvičník zemní tak oblíbený a hojně využívaný má svůj opodstatněný důvod. Tato sice malá ale i přes to, dovolím si tvrdit, zázračná bylina má výborný vliv na lidský organismus, a to ne pouze z důvodů stimulace LH hormonu (Luteinizační hormon), který má vliv na produkci hormonů. U mužů se jedná o zvýšenou produkci testosteronu, u žen je LH hormon spjatý s tvorbou estrogenů.

14.07.2019Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím