Kešu 250 g k objednávkám nad 600 Kč ZDARMA. Kešu je NUTNÉ si vybrat v poslední fázi nákupního košíku, případně stačí napsat do poznámky KEŠU. Akce platí do 21.4.2019.

Melatonin - Pomocník při problémech se spaním.

Melatonin je hormon vyskytující se přirozeně v lidském organismu, který je produkován epifýzou. Melatonin má v lidském těle mnoho důležitých úloh, mezi které patří také regulace spánku. Nejvyšší koncentrace Melatoninu je za tmy, kdy dokáže regulovat spánkové cykly/fáze. Proto se mu také říká spánkový hormon neboli hormon tmy. Syntéza Melatoninu a následná koncentrace v krvi se věkem snižuje, a proto zejména starší lidé trpí poruchami spánku.

 

Teď víme, co Melatonin je a jakou funkci má. Níže se dozvíte více informací o spánku, jeho poruchách, možných zdravotních problémech a jak je řešit případně se jim vyvarovat.

 

Úvodem dnešního blogu si nejdříve představíme spánek jako takový a shrneme si, proč je nezbytnou součástí našich životu a jakým způsobem lze zlepšit jeho kvalitu. Spánek je relaxační fáze organismu, při níž dochází k útlumu činností téměř všech orgánu jako je kardiovaskulární systém, zejména tedy srdce, plíce, centrální nervová soustava, převážně mozek, trávicí trakt a další.

 

K útlumu funkcí orgánů dochází z jednoho prostého důvodu, aby si organismus odpočinul. Proto je nezbytné mít kvalitní a nepřerušovaný spánek. Pokud dochází k pravidelnému přerušování spánku a tím neumožňujeme tělu si dostatečně odpočinout mohou z dlouhodobého hlediska vznikat závažné zdravotní onemocněná, mezi který patří:

únava, neklid, zhoršený psychický stav, neschopnost soustředit se, ztráta koncentrace, náladovost porucha obranyschopnosti organismu a jiné.

 

 

Spánek rozdělujeme do 3 základních kategorii:

 

1) Usínání

2) REM fáze

3) NREM fáze

4) Probouzení

 

Výše zmíněné fáze, převážně tedy NREM s REM se v průběhu spánku střídají a jsou nejdůležitějšími stádii. Převážně ve fázi NREM dochází k útlumu centrální nervové soustavy a organismus si nejvíce odpočine. Délka spánku je velice individuální a u každého jiná, nicméně bychom měli dodržovat rozmezí 6-9 hod. denně.

 

Teď jsme si představili spánek a jeho význam, nyní si povíme co dělat, pokud se spánek máme problémy.

 

Nejčastější poruchy spánku jsou:

 

1) Neschopnost usnout

2) časté probouzení během noci

3) brzké nežádoucí vstávání

 

Pokud trpíte jednou z výše uvedených poruch, prvním řeším je, eliminovat veškeré vnější vlivy, které mohou spánek narušovat. Těchto aspektů může být mnoho, mezi ty nejčastější patří:

nadměrná konzumace alkoholu, přejídání před spaním, konzumace kofeinových přípravků před spaní, nežádoucí umělé světlo (lampa, televize a jiné elektrické spotřebiče), časté střídání směn v práci noční/ranní, špatná farmakoterapie a léky ovlivňující spánek, psychický stav (stres, úzkost), neklid), nadměrná fyzická aktivita před spaním a mnoho dalších.

 

Problémy se spánkem lze velice účinně řešit také různými bylinkami případně doplňky stravy.

Velice efektivním přírodním řešením může být užívání Meduňky ve formě čaje před spaním. Chmel, Kozlík a Třezalka tečkovaná jsou také výbornými pomocníky.

Pokud hledáte opravdu kvalitní doplněk, který Vám zabere ihned a dokáže nahradit léky zkuste Melatonin. U nás naleznete Melatonin o síle 1,5 mg.

Toto balení také nabízíme v akčním balení 2+1 zdarma, které ocení zejména dlouhodobě užívající zákazníci.

 

 

 

 

Blog

Cordyceps sinensis CS-4 – zázrak tradiční čínské medicíny??

Cordyceps sinensis nebo-li Housenice čínská patří mezi jednu z nejvíce ceněných medicinálních hub spadající do tradiční čínské medicíny. Tato výjimečná houba má poměrně pestrou historii a první poznatky o Cordycepsu jsou evidovány před více jak 500 lety, kdy jej využívali pro své blahodárné účinky Asijští císaři.

21.04.2019


DMSO - Dimethylsulfoxid a jeho využití - zkušenosti

DMSO je přirodní látka ziskávána ze dřeva. DMSO prozatím není v podvědomí populace, ovšem mezi odborníky to je často diskutované téma. DMSO je velice populárním prostředkém, který je využívaný při různých bolestech, zánětech a mnoha dalších onemocněních. Průkopníkem DMSO je doktor přírodních věd, farmaceut a zastánce alternativní medicíny RNDr. Hartmut Fischer.

21.02.2019


Účinky L-Argininu a proč je pro nás tak významný??

L-Arginin patří mezi semi-esenciální aminokyseliny, což znamená, že si tuto aminokyselinu lidský organismus za určitých podmínek nedokáže vytvořit sám a tak je jeho příjem nezbytný. L-Arginin si tělo nedokáže vytvořit samo v období růstu/vývoje nebo pokud je organismus vystaven chronickému onemocnění.

25.11.2018


Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím