Účinky L-Argininu a proč je pro nás tak významný??

Účinky L-Argininu a proč je pro nás tak významný??

 

Nejdříve si aminokyselinu L-Arginin představíme, abychom pochopili, proč je pro nás tak důležitý.L-Arginin patří mezi semi-esenciální aminokyseliny, což znamená, že si tuto aminokyselinu lidský organismus za určitých podmínek nedokáže vytvořit sám a tak je jeho příjem nezbytný. L-Arginin si tělo nedokáže vytvořit samo v období růstu/vývoje nebo pokud je organismus vystaven chronickému onemocnění.

 

Pokud si aminokyselinu L-Arginin tělo nedokáže vytvořit samo, je nezbytný její přísun z potravy. L-Arginin je moderní doplněk stravy, který se dnes dá sehnat téměř všude ve formě tobolek případně prášku. L-Arginin se samozřejmě také objevuje v potravinách jako jsou oříšky, cizrna, sója, maso (Kuřecí i hovězí), mořské plody, hnědá rýže mnoho dalších zdrojů. Když tedy budeme mít pravidelnou a vyváženou stravu, organismus dostane dostatečné množství L-Argininu a není potřeba jeho suplementace z jiných zdrojů.

 

L-Arginin má významný vliv na kardiovaskulární systém, jelikož je nezbytný pro vznik oxidu dusnatého (NO) resp. Oxid dusný je v těle vytvářen právě z L-Argininu. Oxid dusný je důležitý v lidském organismu pro průchodnost cév, jelikož způsobuje vazodilataci (roztažení cév) která má významný vliv na snižování krevního tlaku a mnoho dalších účinků.

 

Účinky L-Argininu:

 

-Rozšiřování cév

-Významný vliv na snižování krevního cukru

-Snižovaní krevního tlaku

-Rychlejší regenerace a rekonvalescence

-Zlepšuje zásobování srdce a mozku kyslíkem

-Zlepšuje prokrvení

-Kvalitnější spermatogeneze

 

L-Arginin je nejvíce využívaný sportovci, ale jeho přísun by neměl podceňovat nikdo z nás. Pro pacienty trpící vysokým krevním tlakem, může být Arginin skvělým pomocníkem.

L-Arginin u nás na ProfiDoplnkyStravy.cz naleznete v různých formách – doporučujeme vybrat naše akční balení Argininu 2+1 ZDARMA.

Blog

Účinky L-Argininu a proč je pro nás tak významný??

L-Arginin patří mezi semi-esenciální aminokyseliny, což znamená, že si tuto aminokyselinu lidský organismus za určitých podmínek nedokáže vytvořit sám a tak je jeho příjem nezbytný. L-Arginin si tělo nedokáže vytvořit samo v období růstu/vývoje nebo pokud je organismus vystaven chronickému onemocnění.

25.11.2018


Doplňky stravy WoldoHealth - německá kvalita za přijatelné ceny.

Značka Woldohealth je mladá dynamická firma, která byla založena v Německu před pár lety, kde se bleskově dostala do popředí tamního trhu v sekci doplňků stravy.

10.10.2018


Melatonin - Pomocník při problémech se spaním.

Melatonin je hormon vyskytující se přirozeně v lidském organismu, který je produkován epifýzou. Melatonin má v lidském těle mnoho důležitých úloh, mezi které patří také regulace spánku. Nejvyšší koncentrace Melatoninu je za tmy, kdy dokáže regulovat spánkové cykly/fáze. Proto se mu také říká spánkový hormon neboli hormon tmy.

22.09.2018


Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím