K objednávkám nad 600 Kč rozdáváme KEŠU 250g ZDARMA. Platí pouze od 20.5. -  26.5.2019. KEŠU JE NUTNÉ SI VYBRAT V POSLEDNÍ FÁZI NAKUPNÍHO KOŠÍKU.

Reishi a její efekt, proč bychom ji měli užívat??

 

Reishi známá pod českým názvem jako lesklokorka lesklá je pravděpodobně jednou z nejstarších medicinálních hub spadající do tradiční čínské medicíny. První poznatky o této nedocenitelné houbě jsou známi již před více jak 3000 lety, kdy Reishi byla využívaná mocnými císaři již ve starověké Číně.

Ling zhi je čínský název Reishi, který v doslovném překladu znamená „Božská houba nesmrtelnosti“ a neříká se ji tak pro nic za nic. Tuto přezdívku si Reishi získala díky svému blahodárnému efektu na lidský organismus.

 

Jak Reishi vypadá a kde roste?

Reishi je poměrně malá dřevokazná houba pocházející z oblasti Asie, konkrétně Číny. Roste nejčastěji na poraněných či odumřelých listnatých stromech jako je dub, buk, topol a jiné. Reishi má půlkulatý tvar zhruba o průměru cca 20 cm, který je zabarven do tmavě červené až hnědě barvy. Pozoruhodný je povrch Reishi, jenž je velmi lesklý a vypadá jako by byl natřený nebo nalakovaný, od toho je také odvozen název „Lesklokorka“.

 

 

Co všechno Reishi obsahuje?

 

Reishi obsahuje opravdu bohaté množství aktivních složek díky kterým má svůj širokospektrální vliv na organismus a tím pomáhá s mnoha onemocněními. Mezi základní aktivní látky patří zejména polysacharidy.

Zde je to stejné jako u Cordycepsu, kde by měl být ideální poměr 30 % polysacharidů. Pokud je polysacharidů méně Reishi bude slabá, a naopak zdali je jich tam více, eliminujeme obsah dalších aktivních složek a Reishi ztrácí své širokospektrální působení. Pokud budete hledat kvalitní Reishi, vždy kontrolujte poměr polysacharidů z naší nabídky doporučujeme Golden Nature Reishi s obsahem 30 % polysacharidů.

Reishi také obsahuje vitamíny, minerály, antioxidanty, aminokyseliny, triterpeny, vlákninu, steroly, mástné kyseliny a mnoho dalších.

 

Co všechno Reishi umí?

-Posiluje obranyschopnost organismu

-Podporuje psychickou a fyzickou odolnost, výborným pomocníkem proti stresu

-Zmírňuje projevy alergických reakcí

-Působí antibakteriálně, protizánětlivě a antiparazitně -je to tzn. Přírodní antibiotikum

-Podporuje funkci plic (výborný při astmatu a respiračních onemocnění)

-Oddaluje únavu a pomáhá při dlouhodobém vyčerpání organismu

-Podporuje funkci jater

-Pomáhá regulovat hladinu krevního cukru

-Blahodárný vliv na kardiovaskulární systém (zejména ve snižování cholesterolu a harmonizaci krevního tlaku)

 

Pro podporu imunitního systému, fyzické a psychické odolnosti doporučujeme kombinaci s Cordycepsem CS-4.

 

Reishi patří mezi zázračné houby podporující komplexně celý organismus, a tak by neměla chybět u všech, kteří trpí častými onemocnění. Z našeho sortimentu doporučujeme Golden Nature Reishi s ideálním poměrem 30 % polysacharidů, kterou také nabízíme v akčním balení 2+1 ZDARMA.

 

 

 

Blog

Reishi a její efekt, proč bychom ji měli užívat??

Reishi známa pod českým názvem jako lesklokorka lesklá je pravděpodobně jednou z nejstarších medicinálních hub spadající do tradiční čínské medicíny. První poznatky o této nedocenitelné houbě jsou známi již před více jak 3000 lety, kdy Reishi byla využívaná mocnými císaři již ve starověké Číně.

 

05.05.2019


Cordyceps sinensis CS-4 – zázrak tradiční čínské medicíny??

Cordyceps sinensis nebo-li Housenice čínská patří mezi jednu z nejvíce ceněných medicinálních hub spadající do tradiční čínské medicíny. Tato výjimečná houba má poměrně pestrou historii a první poznatky o Cordycepsu jsou evidovány před více jak 500 lety, kdy jej využívali pro své blahodárné účinky Asijští císaři.

21.04.2019


DMSO - Dimethylsulfoxid a jeho využití - zkušenosti

DMSO je přirodní látka ziskávána ze dřeva. DMSO prozatím není v podvědomí populace, ovšem mezi odborníky to je často diskutované téma. DMSO je velice populárním prostředkém, který je využívaný při různých bolestech, zánětech a mnoha dalších onemocněních. Průkopníkem DMSO je doktor přírodních věd, farmaceut a zastánce alternativní medicíny RNDr. Hartmut Fischer.

21.02.2019


Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím