DMSO (Dimethylsulfoxid) co to je?? Použití a účinky??

DMSO


Dimethylsulfoxid neboli DMSO není ve veřejných kruzích příliš rozšířeným pojmem a už vůbec ne, známým přípravkem vhodným pro zkvalitnění našeho zdraví. Mezi lékaři a farmaceuty je však moc dobře znám pro své širokospektrální účinky na lidské zdraví. V alternativním lékařství se používá především při poraněních a onemocněních pohybového aparátu, k potlačení zánětů a k ošetření kůže. Svede toho ale ještě mnohem více... A právě o jeho efektu, působení a způsobu užívání se dočtete v následujícím článku.

Co je DMSO a kde se vzalo?


Dimethylsulfoxid je přírodní sirná sloučenina v podobě čiré tekutiny. DMSO, jak se chemický název sloučeniny zkracuje, bylo objeveno úplnou náhodou v 19. století při zpracování dřeva, konkrétně jako vedlejší produkt při výrobě papíru. V té době bylo DMSO používáno čistě jako průmyslové rozpouštědlo.

 

Blahodárné účinky na náš organismus byly zjištěny až o století později, kdy na nějaký čas bylo jeho používání v medicíně zakázáno. Po prozkoumání všech účinků a stanovení jeho správného užívání bylo ale DMSO opět schváleno a je nyní volně k dostání. Vedlejších účinků se není potřeba obávat, protože jich i po opětovně prováděných testech bylo zjištěno minimum. DMSO je dokonce pří správném užívání bezpečnější než aspirin.

Jak DMSO funguje v těle?


DMSO se aplikuje přímo na kůži nebo se přidává do krémů, sprejů či mastí určených k ošetření pokožky. DMSO totiž velice snadno proniká přes kožní bariéru a dostává se do krevního řečiště. Nepůsobí tedy pouze lokálně, ale celkově v celém organismu. Přes nervovou soustavu tiší bolest, uklidňuje, posiluje paměť a zvyšuje schopnost koncentrace.

 

Dále dmso funguje jako nosič, což je skvělé zejména proto, že dovede přenášet aktivní látky a zvyšovat jejich efektivitu/účinnost. Látky díky DMSO totiž lépe a hlouběji pronikají do buněčné struktury, čímž se terapeutický účinek látek zvyšuje.

 

Dalším účinkem této organické sloučeniny síry je vazba a následné odbourání škodlivých volných radikálů. Působí ale selektivně a vychytává hlavně ty radikály, které tělu nejvíce škodí. Funguje tedy jinak než běžný antioxidant, který sice plošně vychytá volné radikály, ale ve výsledku jich zachytí menší množství.

V neposlední řadě zabraňuje růstu bakterií, tlumí projevy zánětu, zlepšuje místní prokrvení a potlačuje enzym acetylcholinesterázu, který poškozuje důležitý neurotransmiteru acetylcholin, jež se podílí na imunitním systému.

Dávkování a aplikace DMSO?


Dimethylsulfoxidu (DMSO) se také někdy přezdívá jako „zázrak přírody“ nebo „všemocná zbraň“. Je ale potřeba mít se při jeho aplikaci a výběru na pozoru. Pokud chcete tento zázrak přírody vyzkoušet, vždy si vybírejte pouze  farmaceutickou kvalitu o síle 99,9% neboli čistý roztok, který má nejvyšší účinnost. Výhodou tohoto silného roztoku je to, že si jej dále můžete zředit vodou nebo hořčíkovým olejem, dle potřeby. Jestliže si ale zakoupíte roztok s nižší koncentrací, nikdy z něj silnější koncentrát nepřipravíte.

 

Podle místa aplikace se DMSO doporučuje v koncentracích:

 • 1% roztok pro aplikaci do očí a oblasti okolo očí
 • 30% roztok pro aplikaci na hlavu
 • 50% roztok pro aplikaci na celé tělo
 • 80% roztok pro aplikaci na bradavice a kožní výrůstky

 

Před samotným použitím DMSO se dále doporučuje zkouška snášenlivosti, to znamená nanést 1–2 kapky DMSO na paži a vyčkat 15–30 minut, zda se neobjeví nějaký projev alergie. Až teprve poté, co test dopadne negativně, by se roztok měl aplikovat.

A pro koho je DMSO vhodný?


DMSO má příznivý vliv na celou řadu onemocnění, mezi které například patří:

 • Osteoporóza
 • Artritida
 • Degenerativní onemocnění kloubů
 • Bradavice, opary, ekzém
 • Projevy alergických reakcí (kopřivka)
 • Dermatitida

Dále DMSO pomáhá:

 • Posilovat imunitní systém a zvyšovat obranyschopnost
 • Zmírňovat projevy ozařování a celkovou léčbu
 • Uvolňovat svaly
 • Vyhlazovat jizvy a hojit rány
 • Potlačovat bolest a zmírňovat otoky
 • Odstraňovat volné radikály

 

Z naše sortimentu doporučujeme WoldoHealth DMSO farmaceutické kvality o síle 99,9%, které zaručuje maximální efekt.

 

Doporučujeme si přečíst knihu od Dr. Hartmut Fischer, kde se dozvíte více informací.

 

Blog

Kotvičník zemní a jeho účinky na ženy?

Kotvičník zemní (tribulus terrestris) je jednoletka, která má krásné žluté květy. Pro své blahodárné účinky se využívá především v tradiční čínské a indické medicíně, odkud mimo jiné pochází. V Evropě se pěstuje v Bulharsku, neboť právě tamní teplotní podmínky kotvičku nejvíce prospívají.

24.09.2020


Cordyceps sinensis, kdy a jaké koncentrace jsou nejvhodnější?

Cordyceps sinensis známý také pod českým názvem jako housenice čínská je populární medicinální houba, která pochází z Tibetu. Blahodárný vliv cordycepsu na náš organismus byl proslulý již v tradiční čínské medicíně a to zejména pro svou stimulační schopnost a vysoký obsah bioaktivních látek, které si umí poradit s řadou zdravotních potíží napříč celým tělem.

17.09.2020


DMSO (Dimethylsulfoxid) co to je?? Použití a účinky??

Dimethylsulfoxid neboli DMSO není ve veřejných kruzích příliš rozšířeným pojmem. Mezi lékaři a farmaceuty je však moc dobře znám pro své mnohočetné účinky na lidské zdraví.

09.09.2020Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím