Allnature Mandle 250g k objednávce nad 600 Kč ZDARMA. Mandle je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce platná do 25.10.2020.

Kotvičník zemní a jeho účinky na ženy?

O kotvičníku zemním je toho napsáno již mnoho. Málokterý článek se ale zabývá jeho vlivem na ženy. A právě proto jsme se rozhodli následující text věnovat této problematice. Kromě toho, že se dozvíte, jak něžnému pohlaví prospívá a kde konkrétně působí, také zjistíte, jaké látky kotvičník obsahuje a v čem je jedinečný.

Ve zkratce o rostlině zvané kotvičník zemní..


Kotvičník zemní (tribulus terrestris) je jednoletka, která má krásné žluté květy. Pro své blahodárné účinky na organismus se využívá především v tradiční čínské a indické medicíně (Ájurvéda), odkud mimo jiné pochází. V Evropě se nejkvalitnější kotvičník/tribulus pěstuje v Bulharsku, neboť právě tamní teplotní podmínky kotvičku nejvíce prospívají. Zajímavé je i to, že kotvičník vypěstovaný v Bulharsku vykázal v nezávislých testech vyšší množství aktivních látek a tím i silnější efekt na lidský organismus, nežli kotvičník zemní pěstovaný jinde.

 

Jaké látky kotvičník zemní obsahuje?


Kotvičník zemní obsahuje široké spektrum přírodních látek zvaných fytosteroly, které se získávají ze sušených plodů, natě a někdy i kořene. Neúčinnějším a v terapii nejefektivnějším fytosterolem, který zároveň tvoří jednu ze složkek kotvičníku, je Protodioscín spadající do skupiny steroidních saponinů. Právě podle obsahu saponinů je důležité se při výběru kotvičníku jako doplňku stravy řídit. Čím vyšší je jejich deklarované množství, tím vyšší efekt na organismus lze od doplňku s kotvičníkem očekávat.

 

Mezi další aktivní látky obsažené v kotvičníku patří třísloviny, glykosidy, flavonoidy, aminokyseliny, vitaminy a minerály.

Jak kotvičník působí na ženy?


Všechny výše zmíněné složky mají velký vliv jak na muže, tak na ženy. Jako žena se nemusíte ale obávat nadměrného nárůstu testosteronu, a tedy potlačení ženských rysů, růstu vousů, změny hlasu a jiných fámů. Ačkoliv kotvičník stimuluje hladinu můžského pohlavního hormonu testosteronu, který se přirozeně vyskytuje i u žen, nikdy nezpůsobuje u ženského pohlaví nevítané zmužnění.

Kotvičník u žen především stabilizuje hladinu ženských pohlavních hormonů, konkrétně tedy progesteronu a estrogenů, nikoliv testosteronu. 

 

Obecně kotvičník u žen působí na pohlavní orgány a na ovulaci. Stimuluje totiž důležité ženské hormony, mezi které patří folikulostimulační hormon (FSH) – je odpovědný za dozrávání folikulů ve vaječnících, estradiol – jeho hlavní úlohou je vývoj sekundárních pohlavních znaků a luteinizační hormon – je nezbytný pro produkci estrogenů a progesteronů neboli hormonů důležitých pro menstruaci a početí.

Všechny tyto hormony musí být pro správné a včasné dozrávání a uvolňování vajíček v dokonalé souhře, o což se kotvičník velkou měrou zasazuje.

 

V menopauze pak kotvičník zmírňuje nepříjemné doprovodné projevy. Především potlačuje úzkost a depresi,návaly, snižuje pocit únavy, podporuje sexuální apetit a libido a celkově navrací chuť do života. Při klimakteriu je také doporučována Maca, která s kotvičníkem působí synergicky a jejich vzájemným uživáním je výsledný efekt daleko vyšší.

 

Působení kotvičníku na organismus:


Kromě přímého působení na ženský pohlavní systém se kotvičník pyšní i celkovým efektem na organismus člověka. Jeho pravidelné užívání ve formě kapslí se podílí na:

 

  • podpře funkce ledvin
  • podpoře správné funkce jater
  • stabilizaci a regulace hladiny cholesterolu v krvi
  • zvýšení psychické a fyzické odolnosti
  • zmírnění projevů klimakteria
  • zlepšení sexuálního apetitu a libida
  • podpora plodnosti
  • blahodárný vliv na kardiovaskulární systém

 

Jak již bylo zmíněno, kotvičník vždy vybírejte podle deklarovaného obsahu saponinů. Z našeho sortimentu můžeme doporučit Golden Nature kotvičník zemní s 90%  obsahem saponinu ve výhodném balení 2+1 zdarma.

Blog

Vitamín D3 a Vitamín K2 proč je důležité je kombinovat??

Jak Vitamín D3 tak i Vitamín K2 jsou odpovědné za správné fungování kardiovaskulárního systému a pohybového aparátu. Jeden bez druhého ale nefunguje tak, jak má. Odehrává se mezi nimi totiž významná synergie, která vede ke skvělým účinkům, pokud se uživájí dohromady. Jejich vzájemná souhra a vyvážená hladina v těle funguje jako výborná prevence před různými onemocněními.

15.10.2020


Vitamin K2 – nejméně známý, ale přitom jeden z nejdůležitějších vitaminů

Vitamin K není moc známý za to ale velmi prospěšný vitamin pro naše srdce, svaly i kosti. Tělo si ho dovede vytvořit jen v nízkém množství, a tak je jeho substituce nesmírně důležitá. Bohužel se ale v západní stravě příliš nevyskytuje, takže je nutné sáhnout po doplňcích stravy s obsahem vitamínu K2.

05.10.2020


Kotvičník zemní a jeho účinky na ženy?

Kotvičník zemní (tribulus terrestris) je jednoletka, která má krásné žluté květy. Pro své blahodárné účinky se využívá především v tradiční čínské a indické medicíně, odkud mimo jiné pochází. V Evropě se pěstuje v Bulharsku, neboť právě tamní teplotní podmínky kotvičku nejvíce prospívají.

24.09.2020Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím