K objednávkám nad 600 Kč - Ovoce sušené mrazem ZDARMA! V nákupním košíku si lze jako dárek vybrat borůvky, mango, ananas nebo broskev.

Reishi, proč bychom ji měli užívat??

 

Reishi známá pod českým názvem jako lesklokorka lesklá je pravděpodobně jednou z nejstarších medicinálních hub spadající do tradiční čínské medicíny. První poznatky o této nedocenitelné houbě jsou známi již před více jak 3000 lety, kdy Reishi byla využívaná mocnými císaři již ve starověké Číně.

Ling zhi je čínský název Reishi, který v doslovném překladu znamená „Božská houba nesmrtelnosti“ a neříká se ji tak pro nic za nic. Tuto přezdívku si Reishi získala díky svému blahodárnému efektu na lidský organismus.

 

Jak Reishi vypadá a kde roste?

Reishi je poměrně malá dřevokazná houba pocházející z oblasti Asie, konkrétně Číny. Roste nejčastěji na poraněných či odumřelých listnatých stromech jako je dub, buk, topol a jiné. Reishi má půlkulatý tvar zhruba o průměru cca 20 cm, který je zabarven do tmavě červené až hnědě barvy. Pozoruhodný je povrch Reishi, jenž je velmi lesklý a vypadá jako by byl natřený nebo nalakovaný, od toho je také odvozen název „Lesklokorka“.

 

 

Co všechno Reishi obsahuje?

 

Reishi obsahuje opravdu bohaté množství aktivních složek díky kterým má svůj širokospektrální vliv na organismus a tím pomáhá s mnoha onemocněními. Mezi základní aktivní látky patří zejména polysacharidy.

Zde je to stejné jako u Cordycepsu, kde by měl být ideální poměr 30 % polysacharidů. Pokud je polysacharidů méně Reishi bude slabá, a naopak zdali je jich tam více, eliminujeme obsah dalších aktivních složek a Reishi ztrácí své širokospektrální působení. Pokud budete hledat kvalitní Reishi, vždy kontrolujte poměr polysacharidů z naší nabídky doporučujeme Golden Nature Reishi s obsahem 30 % polysacharidů.

Reishi také obsahuje vitamíny, minerály, antioxidanty, aminokyseliny, triterpeny, vlákninu, steroly, mástné kyseliny a mnoho dalších.

 

Co všechno Reishi umí?

-Posiluje obranyschopnost organismu

-Podporuje psychickou a fyzickou odolnost, výborným pomocníkem proti stresu

-Zmírňuje projevy alergických reakcí

-Působí antibakteriálně, protizánětlivě a antiparazitně -je to tzn. Přírodní antibiotikum

-Podporuje funkci plic (výborný při astmatu a respiračních onemocnění)

-Oddaluje únavu a pomáhá při dlouhodobém vyčerpání organismu

-Podporuje funkci jater

-Pomáhá regulovat hladinu krevního cukru

-Blahodárný vliv na kardiovaskulární systém (zejména ve snižování cholesterolu a harmonizaci krevního tlaku)

 

Pro podporu imunitního systému, fyzické a psychické odolnosti doporučujeme kombinaci s Cordycepsem CS-4.

 

Reishi patří mezi zázračné houby podporující komplexně celý organismus, a tak by neměla chybět u všech, kteří trpí častými onemocněními. Z našeho sortimentu doporučujeme Golden Nature Reishi s ideálním poměrem 30 % polysacharidů, kterou také nabízíme v akčním balení 2+1 ZDARMA.

 

 

 

Blog

Kolagen pro zdravé klouby a pleť

Kolagen patří mezi velice oblíbený a stále častěji užívaný preparát resp. Doplněk stravy podporující správnou funkci pohybového aparátu, zejména tedy kloubů, vazů a šlach. Blahodárný efekt kolagenu ovšem nespočívá pouze v působení na pohybový aparát. Kolagen je také z více jak 60% obsažen v kůži a tak je pro kvalitu pleti nepostradatelným faktorem.

26.09.2019


Muira puama - přírodní afrodiziakum

Muira puama známa pod latinským názvem Ptychopetalum olacoides je přírodním klenotem pocházející z Jižní Ameriky, konkrétně Brazílie. Tato exotická rostlina získala mnoho přezdívek jako je „Amazonská viagra“, „Mocné dřevo“, „Silné dřevo“ a mnoho dalších. Jak lze z těchto přezdívek usoudit, Muira puama má výborný vliv na zvýšení libida a je skvělým přírodním afrodiziakem, které ocení jak muži, tak ženy.

30.07.2019


Kotvičník zemní (Tribulus terrestris), jak vybrat ten správný?

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris patří mezi jednu z nejvíce užívaných bylin a to po celém světe. Proč je Kotvičník zemní tak oblíbený a hojně využívaný má svůj opodstatněný důvod. Tato sice malá ale i přes to, dovolím si tvrdit, zázračná bylina má výborný vliv na lidský organismus, a to ne pouze z důvodů stimulace LH hormonu (Luteinizační hormon), který má vliv na produkci hormonů. U mužů se jedná o zvýšenou produkci testosteronu, u žen je LH hormon spjatý s tvorbou estrogenů.

14.07.2019Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím