DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce pouze do 5.12.2021.

Acerola – tropická třešeň plná přírodního vitaminu C

Acerola lysá také nazývána malpígie lysá či barbadoská třešeň, je rostlina pěstována především pro své zázračné plody, které jsou považovány za jeden z nejbohatších přírodních zdrojů vitaminu C. Acerola však neobsahuje jen pouze tento vitamin, ale je zdrojem i dalších užitečných látek pro organismus, jako jsou minerály, flavonoidy a celá škála dalších vitaminů. Tyto ostatní aktivní látky nejsou v acerole zastoupeny v tak velkém množství, ale některé hrají důležitou roli právě v kombinaci s vitaminem C. Proč tomu tak je, na to se podíváme v dnešním článku.

Jak vypadá acerola a kde roste?

Jak již název barbadoská třešeň napovídá, acerola se vyskytuje na karibském ostrově Barbados. Není to však jediné místo, kde se pěstuje a je velmi oblíbená. V dnešní době je tato rostlina k nalezení po celém Karibiku, střední i jižní Americe, ale i jihovýchodní Asii, Austrálii a Africe.

 

Acerola je velmi hustý keř nebo malý strom s chlupatými větvemi a růžovými nebo červenými květy. Plody připomínají třešně, jsou kulaté až 3 centimetry velké a mají lesklou červenou slupku. Dužina je velmi šťavnatá a kyselá. Tyto plody se sklízí a dají se konzumovat samotné, ale to se může praktikovat spíše přímo v místě výskytu, jelikož podléhají rychlé zkáze. Proto se plody aceroly často sklízí nedozrálé, nechávají se plně dozrát až po utržení a následně se zpracovávají většinou na prášek, který si zachová vysoký obsah vitaminu C.

 

Co vše acerola skrývá?

Jak již bylo řečeno, acerola obsahuje velké množství vitaminu C, a to mnohem více než jiné plodiny jako jsou třeba pomeranče, rakytník či dokonce šípky. Zralé plody obsahují 4,5 % vitaminu C, což je v porovnáním s pomerančem až 30x větší množství. Vitamin C je v organismu důležitý zejména pro podporu imunity, k ochraně buněk či pro správné fungování nervové soustavy.

 

Dalšími obsaženými vitaminy jsou ty ze skupiny B. Je to například thiamin, riboflavin, niacin či kyselina listová. Jejich důležitost pro organismus je značná. Jsou potřebné pro energetický metabolismus, pro funkci nervů, srdeční soustavy, zdravou kůži a zrak, pro podporu imunitního systému a řadu dalšího.

 

Vitamin E, který lze v acerole také nalézt má jednu hlavní roli, a to ochranu buněk před oxidačním stresem, který vzniká při látkové výměně, tj. pomáhá tělu s odbouráváním volných radikálů.

 

Z flavonoidů můžeme vyzdvihnout hlavně rutin a hesperidin. Tyto látky podporují zejména zdravé cévní stěny a cirkulaci krve, což je příznivé nejen pro mozek a srdce, ale i pro celý cévní systém.

Je přírodní vitamin C lepší než ten syntetický?

Přírodním vitaminem C je myšlen takový vitamin, který se nachází v ovoci, zelenině a dalších potravinách a jak již bylo výše zmíněno právě i v acerole. Pro začátek je nutné u přírodního zdroje poukázat na vzájemnou podporu vitaminu C s ostatními látkami, které acerola obsahuje. V přírodě se totiž často vitaminy vyskytují v komplexu dalších látek, kdy se vzájemně podporuje jejich vstřebatelnost a tím je pak i lepší jejich využitelnost v organismu. U aceroly tomu tak je při vzájemném působení právě vitaminu C a flavonoidů. Obě látky se navzájem podporují v působení, chrání se před oxidací, a právě díky flavonoidům se vitamin C lépe vstřebává.

 

Syntetickým vitaminem C je uměle vyráběný vitamin v laboratorních či průmyslových podmínkách. Dnes již máme na trhu nepřeberné množství takových doplňků stravy a lze tedy nalézt i velmi kvalitní s vysokým obsahem vitaminu C.

 

Závěrem lze říct, že acerola je tedy ideálním kandidátem pro ty, co chtějí jít přírodní cestou a vytěžit navíc řadu dalších benefitů. I když se ale rozhodnete pro syntetickou variantu vitaminu C rozhodně neprohloupíte, i tak podpoříte vaše tělo a posílíte ho nejen v zimních měsících.

Vitamin C přispívá k:

  • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů
  • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
  • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
  • Přispívá k normální psychické činnosti
  • Přispívá k normální funkci imunitního systému
  • Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
  • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • Přispívá k regeneraci redukované formy vitaminu E
  • Zvyšuje vstřebávání železa
  • Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

Woldohealth přírodní Vitamín C ve formě extraktu z Aceroly obsahuje vysoké množství přírodního vitaminu C 105mg v jedné kapsli.

 

 

 

 

 

 

 

Acerola od českého výrobce MycoMedica obsahuje neuvěřitelných 125mg přírodního vitamínu C v jedné kapsli.

 

 

 

Blog

Vitamin K2, proč je stejně důležitý jako vitamin D3?

Vitaminy rozpustné v tucích, A,D,E,K, představují jednu z nejdůležitějších složek naší potravy. Lidské tělo si vitaminy, až na pár výjimek, nedokáže samo vyrobit, a proto je musíme přijímat v podobě bohaté a živé stravy. V poslední době se pozornost odborné i laické veřejnosti zaměřila na vitamin D3, a to nejen v souvislosti se vstřebáváním vápníku ze střeva do krve, ale také pro jeho nezastupitelnou úlohu ve fungování imunitního systému. Zato vitamin K2 (menachinon) zůstává stále neprávem opomíjen, možná až podceňován. Tyto dva vitaminy spolu však velice úzce spolupracují. Vitamín K2 působí preventivně proti mnoha chronickým chorobám. Tím že „čistí“ cévy od nadbytku vápníku a účelně s ním dál hospodaří, předchází ateroskleróze a na druhé straně i osteoporóze. Také má velice příznivý vliv na celý kardiovaskulární a nervový systém. Působí na paměť i kognitivní funkce, které se zhoršují vlivem postupujícího věku.

24.11.2021


Kyselina hyaluronová a její kombinace s kolagenem – proč je vhodná?

Kolagen a kyselina hyaluronová – dvě látky, které mají v těle nezastupitelnou funkci a kterých bohužel od 25. roku věku v těle ubývá. To se projevuje na pevnosti a pružnosti pojivových tkání, kvalitě vlasů a hydrataci pleti. Kyselina hyaluronová je v těle přirozeně se vyskytující látka, která je obsažena v očním sklivci, synoviální tekutině uvnitř kloubu a v pokožce. Mezi buňkami a kolagenovými vlákny, jež se rovněž nachází v kůži, vytváří jakýsi mazlavý tmel, díky němuž je pleť hladká a hydratovaná. Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je velice hojně zastoupena v těle savců. Zároveň je klíčovou složkou pojivových tkání těla, jako jsou kosti, chrupavky a kůže. Kromě toho je dokonce součástí stěny cév, struktury vlasů a nehtů nebo stavby svalů.

17.11.2021


Acerola – tropická třešeň plná přírodního vitaminu C

Acerola lysá také nazývána malpígie lysá či barbadoská třešeň, je rostlina pěstována především pro své plody, které jsou považovány za jeden z nejbohatších přírodních zdrojů vitaminu C. Acerola však neobsahuje pouze tento vitamin, ale je zdrojem i dalších užitečných látek pro organismus, jako jsou minerály, flavonoidy a celá škála dalších vitaminů či jiných aktivních látek. Tyto ostatní látky nejsou v acerole zastoupeny v tak velkém množství, ale některé hrají důležitou roli právě v kombinaci s vitaminem C. Acerola obsahuje velké množství vitaminu C, a to mnohem více než jiné plodiny jako jsou třeba pomeranče, rakytník či dokonce šípky.

10.11.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím