Aquamin – co to je, co obsahuje a v čem je lepší?

Už jste slyšeli o červené mořské řase (Lithothamnion calcareum), která tělo dovede zásobovat důležitými minerály a stopovými prvky? O aquaminu, jak se této zajímavé řase říká, se toho v poslední době hodně proslýchá. A není divu. Podle nedávných výzkumů bylo zjištěno, že obsahuje více než 70 různých makro, mikro a stopových prvků, takže má příznivý vliv na kompletně celé tělo.

Co je aquamin a kde se vzal?

Aquamin je komplex látek, který se získává z mořské řasy zvané Lithothamnion calcareum z čeledi Corallinacea. Tato unikátní řasa roste v hloubce křišťálově čisté vody Atlantského oceánu, kde během svého životního cyklu, který obvykle trvá 4–5 let, čerpá z neznečištěné vody cenné nutrienty. V průběhu života získává zajímavou načervenalou podobu, díky níž je okamžitě rozpoznatelná. Po dokončení cyklu, když je řasa již skoro celá zvápenatělá, odumírá a klesá ke dnu, odkud se těží pro výrobu doplňků stravy. Zvápenatělé schránky řas se nejčastěji sbírají ručně a zpracovávají se šetrným speciálním způsobem, takže si minerály uchovávají jedinečnou formu, která je pro tělo člověka biologicky dostupná.

 

Jaké látky aquamin obsahuje?

Aquamin obsahuje na více než 70 různých látek, mezi ně například patří vápník, hořčík, fosfor, síra, železo, měď, zinek nebo selen. V největší míře je zastoupen vápník ve formě uhličitanu vápenatého a hořčík ve formě hydroxidu hořečnatého. Díky tomu aquamin vyniká výbornou biologickou dostupností a využitelností organismem, čehož se využívá k udržení normální kvality kostí a zubů a celkově v souvislosti s pohybovým aparátem.

K čemu je aquamin dobrý?

Jelikož aquamin obsahuje především vápník a hořčík – minerály, které jak ukazují studie jsou z této řasy až čtyřikrát využitelnější tělem, než když jsou získány z jiných zdrojů – se aquamin využívá především k podpoře pevnosti kostí a zubů a ke správné činnosti svalů. Předejít pomocí něho lze křehnutí skeletu, vyplavování vápníku z kostí, svalovým křečím nebo brnění. Hořčík navíc přispívá ke snížení míry únavy, vyčerpání, zmírnění bolestí hlavy a obecně se podílí na normální činnosti nervové soustavy.

 

 

Aquamin je tak vhodný pro lidi, kteří prodělali úraz se zlomeninou, trpí bolestmi kloubů nebo mají prokazatelný úbytek vápníku v těle. Ideální je i pro ženy v přechodu, u nichž hrozí riziko osteoporózy nebo osteoartritidy. Dovolit si ho užívat mohou také sportovci a fyzicky aktivní jedinci, neboť aquamin zvyšuje výkonost a podporuje regeneraci svalů. V neposlední řadě je třeba vyzdvihnout pozitivní působení aquaminu na kvalitu spánku, paměť a soustředění. Vhodný je proto pro všechny, kteří se vypořádávají s dlouhodobým stresem.

 

Působení aquaminu na tělo:

 

Vápník:

 

 • Přispívá k normální srážlivosti krve
 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • Přispívá k normální činnosti svalů
 • Přispívá k normální funkci nervových přenosů
 • Přispívá k normální funkci trávicích enzymů
 • Podílí se na procesu dělení a specializace buněk
 • Vápník je potřebný pro udržení normálního stavu kostí
 • Vápník je potřebný pro udržení normálního stavu zubů
 • Je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí

 

Magnesium/Hořčík:

 

 • Pokud jedna porce obsahuje 45 mg hořčíků, tak lze tvrdit:
 • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • Přispívá k elektrolytické rovnováze
 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • Přispívá k normální činnosti svalů
 • Přispívá k normální syntéze bílkovin
 • Přispívá k normální syntéze bílkovin
 • Přispívá k normální psychické činnosti
 • Přispívá k udržení normálního stavu kostí
 • Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

Aquamineral je unikátní doplněk stravy s obsahem bioaktivního komplexu minerálních látek z nejčistších přírodních zdrojů, který vyniká vysokou biologickou dostupností.

 

 

 

Blog

Kokosový olej a jeho využití?

Kokosový olej má všestranné využití. Skvěle dokáže zastat práci kosmetického produktu i oleje na vaření. Díky tomu a příznivému efektu na zdraví člověka v poslední době slaví velký úspěch, zejména pak mezi zastánci zdravého životního stylu. Pojďme se podívat na to, proč je kokosový olej tak jedinečný a jakými způsoby ho lze používat.

14.06.2021


Jak spolu souvisí vápník, vitamin D3 a K2?

Vitamin D3 a vitamin K2 jsou v poslední době hodně diskutované vitaminy rozpustné v tucích. Bylo totiž zjištěno, že se jedná o nejaktivnější formy vitaminu D a K, takže jejich pravidelným užíváním lze dosáhnout mnohem lepších výsledků než konzumací „obyčejného déčka“ nebo vitaminu K1. Ještě zajímavější je ale souvislost těchto vitaminů s vápníkem.

04.06.2021


Aquamin – co to je, co obsahuje a v čem je lepší?

Aquamin je komplex látek, který se získává z mořské řasy zvané Lithothamnion calcareum z čeledi Corallinacea. Tato unikátní řasa roste v hloubce křišťálově čisté vody Atlantského oceánu, kde během svého životního cyklu, který obvykle trvá 4–5 let, čerpá z neznečištěné vody cenné nutrienty. V průběhu života získává zajímavou načervenalou podobu, díky níž je okamžitě rozpoznatelná. Po dokončení cyklu, když je řasa již skoro celá zvápenatělá, odumírá a klesá ke dnu, odkud se těží pro výrobu doplňků stravy.

28.05.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím