DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce pouze do 5.12.2021.

Garcinie kambodžská – proč je důležité sledovat obsah HCA?

Garcinie kambodžská, též tamarind malabarský, je vysoký tropický keř, kterému se daří v pralesích jihovýchodní Asie. Již v dávných dobách se v tradiční indické medicíně používal ke zmírnění revmatismu a střevních problémech. Dnes je ale znám především pro své redukční schopnosti, kterých si cení lidé po celém světě. Aby ale doplněk stravy s garcinií kambodžskou maximálně fungoval, je potřeba sledovat obsah HCA (kyselina hydroxycitrónová ).

Jak garcinie kambodžská vypadá a kde roste?

Garcinie kambodžská, latinsky garcinia cambogia, je keř s tmavě zelenými listy a zajímavými plody. Jeho výška se pohybuje v rozmezí 5 až 20 metrů, díky čemuž působí majestátně. Tím nejzajímavějším na něm však jsou samotné plody s rýhami. Plody garcinie mají totiž vzhled malých tykviček s obvodem v průměru přibližně 5–7 cm. Uvnitř se nachází sladkokyselá chutná dužina, jež se v místní indické kuchyni využívá při přípravě pokrmů nebo jako koření. Nezralé tykvovité plody mají zelenou barvu, která se postupně mění na žlutou. Právě plody garcinie jsou tou hlavní částí, v níž se ukrývá velké množství blahodárných látek.

 

Jaké látky se ukrývají v garcinii kambodžské?

Slupka i dřeň plodů garcinie kambodžské obsahují široké spektrum vitaminů a minerálů. Z vitaminů je nejvíce zastoupen vitamin C a z minerálů vápník. Kromě toho jsou plody plné antioxidantů, flavonoidů a dalších přírodních sloučenin. Klíčovou složkou však je HCA neboli kyselina hydroxycitronová, která se stala předmětem mnohých studií. Většina z nich se shoduje na tom, že tato kyselina podporuje redukci hmotnosti a celkové hubnutí. Zbylé studie, které sice její vliv přímo nepotvrzují, ale zase ukazují na příznivé působení na hladinu cholesterolu v krvi.

Proč sledovat obsah HCA (Kyselina hydroxycitronová)?

Kyselina hydroxycitronová zkráceně HCA představuje nejdůležitější složku garcinie kambodžské, respektive také doplňků stravy s garcinií. Sledovat obsah této látky se proto rozhodně vyplatí, pokud chcete, aby vám doplněk dobře fungoval. Obsažená HCA by měla být alespoň 50%.

 

A v čem je HCA (Kyselina hydroxycitronová ) tolik unikátní?

 

Především v tom, že utlumuje enzym zvaný citrátlyáza, který za normální situace vytváří tuk z přijaté glukózy, jež se poté ukládají do zásob. Díky HCA se tak tvorba tuku zpomalí, tukové částečky se začnou využívat jako zdroje energie a vy získáte kontrolu nad svou tělesnou hmotností. Kromě ovlivnění metabolismu tuků pak také tato kyselina zvyšuje hladinu serotoninu „hormonu štěstí“ v těle, čímž získáváme blažený pocit, že není nutné se přejídat a zajídat stres.

 

Z jiného úhlu pohledu HCA potlačuje lipogenezi, tlumí vznik volných mastných kyselin, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a ze sacharidů vytváří jaterní glykogen. Energetické spalování je navíc podpořeno působením na proces termogeneze neboli navýšením tvorby tělesného tepla, takže hubnutí půjde prakticky samo. Garcinie vás ale nespasí, pokud nebudete jíst zdravě nebo se nebudete hýbat, na to je potřeba nezapomínat.

Co všechno Garcinie umí podpořit:

  • Metabolismus tuků
  • Kontrola tělesné hmotnosti
  • Hubnutí
  • Chuť k jídlu

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

 

Garcinie kambodžská od Vito Life obsahuje 320mg v jedné kapsli s obsahem 60% HCA (kyseliny hydroxycitronové).

 

Blog

Vitamin K2, proč je stejně důležitý jako vitamin D3?

Vitaminy rozpustné v tucích, A,D,E,K, představují jednu z nejdůležitějších složek naší potravy. Lidské tělo si vitaminy, až na pár výjimek, nedokáže samo vyrobit, a proto je musíme přijímat v podobě bohaté a živé stravy. V poslední době se pozornost odborné i laické veřejnosti zaměřila na vitamin D3, a to nejen v souvislosti se vstřebáváním vápníku ze střeva do krve, ale také pro jeho nezastupitelnou úlohu ve fungování imunitního systému. Zato vitamin K2 (menachinon) zůstává stále neprávem opomíjen, možná až podceňován. Tyto dva vitaminy spolu však velice úzce spolupracují. Vitamín K2 působí preventivně proti mnoha chronickým chorobám. Tím že „čistí“ cévy od nadbytku vápníku a účelně s ním dál hospodaří, předchází ateroskleróze a na druhé straně i osteoporóze. Také má velice příznivý vliv na celý kardiovaskulární a nervový systém. Působí na paměť i kognitivní funkce, které se zhoršují vlivem postupujícího věku.

24.11.2021


Kyselina hyaluronová a její kombinace s kolagenem – proč je vhodná?

Kolagen a kyselina hyaluronová – dvě látky, které mají v těle nezastupitelnou funkci a kterých bohužel od 25. roku věku v těle ubývá. To se projevuje na pevnosti a pružnosti pojivových tkání, kvalitě vlasů a hydrataci pleti. Kyselina hyaluronová je v těle přirozeně se vyskytující látka, která je obsažena v očním sklivci, synoviální tekutině uvnitř kloubu a v pokožce. Mezi buňkami a kolagenovými vlákny, jež se rovněž nachází v kůži, vytváří jakýsi mazlavý tmel, díky němuž je pleť hladká a hydratovaná. Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je velice hojně zastoupena v těle savců. Zároveň je klíčovou složkou pojivových tkání těla, jako jsou kosti, chrupavky a kůže. Kromě toho je dokonce součástí stěny cév, struktury vlasů a nehtů nebo stavby svalů.

17.11.2021


Acerola – tropická třešeň plná přírodního vitaminu C

Acerola lysá také nazývána malpígie lysá či barbadoská třešeň, je rostlina pěstována především pro své plody, které jsou považovány za jeden z nejbohatších přírodních zdrojů vitaminu C. Acerola však neobsahuje pouze tento vitamin, ale je zdrojem i dalších užitečných látek pro organismus, jako jsou minerály, flavonoidy a celá škála dalších vitaminů či jiných aktivních látek. Tyto ostatní látky nejsou v acerole zastoupeny v tak velkém množství, ale některé hrají důležitou roli právě v kombinaci s vitaminem C. Acerola obsahuje velké množství vitaminu C, a to mnohem více než jiné plodiny jako jsou třeba pomeranče, rakytník či dokonce šípky.

10.11.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím