DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce platí u všech přepravců a pouze do 11.4.2021.

Chaga – medicinální houba pro silnou imunitu

Chaga je dřevokazná houba volně rostoucí na kmenech stromů napříč severními zeměmi. Roste zejména na břízách v Rusku, Kanadě, Kazachstánu, Číně a Japonsku, kde se využívá v místním tradičním léčitelství a fytoterapii k podpoře přirozené obranyschopnosti a trávicího traktu. Díky svým takřka zázračným schopnostem dostala přezdívku „Dar od Boha“. V odborné literatuře ji ale najdete pod názvy:

 

  • Rezavec šikmý
  • Inonotus obliquus
  • Čaga, chaga
  • Birch mushroom

 

Jak chaga vypadá a kde ji najdeme?

Rezavec šikmý neboli Chaga má raději chladné podnebí, proto ho lze najít pouze na stromech severní polokoule. Jeho způsob života spočívá v parazitování listnatých stromů, hlavně bříz a buků, kdy proniká hluboko do nitra a v kmeni přežívá desítky let. Až po několika letech vytváří plodnice a postupně proniká na povrch stromu, kde tvoří tmavě hnědý útvar s popraskaným povrchem. Kvůli svému dlouhému vývojovému stádiu se velice těžko pěstuje v uměle vytvořených podmínkáchChaga se dokonce řadí k nejobtížněji pěstovaným medicinálním houbám. Proto jsme většinou odkázáni na její sběr z přírodních zdrojů.

 

Jaké cenné složky chaga obsahuje?

Chaga se používá po tisíce let. Hlavním důvodem, proč je tolik populární, je její vysoký obsah bioaktivních látek, které na lidský organismus působí zcela výjimečným způsobem. Chaga a další medicinální houby obsahují zejména polysacharidy, fenolové sloučeniny a aminokyseliny.

Přímo chaga je ale unikátní tím, že také obsahuje sterol zvaný ergosterol, což je provitamin D2. Ve složení chagy dále můžeme najít fenoly, zejména resorcinol, syringol, ceresol, o nichž se ví, že mají silný antioxidační efekt. V neposlední řadě je chaga významná zastoupením vitaminů skupiny B a minerálů, mezi něž například patří zinek, vápník a železo.

Co všechno chaga umí a jak jí vybrat?

Chaga stejně jako i jiné medicinální houby působí na náš vnitřní mikrobiom a plní úlohu adaptogenu. To znamená, že připravuje tělo na zátěž a udržuje osídlení střevních bakterií v rovnováze, čímž napomáhá trávení a celkově pozitivně podporuje imunitní systém. Významnou roli hraje také v procesu zvaném apoptóza. Jedná se o cíleně řízenou buněčnou smrt, která se v těle běžně odehrává. Podle některých výzkumů právě chaga dovede tento děj u poškozených buněk vyvolat a tím předejít případným problémům a komplikacím

Chagu můžete sehnat buď v rozpustném prášku, nebo v kapslích. Při jejím výběru se vždy řiďte obsahem polysacharidů, které by se měly pohybovat okolo 30 %. Pokud byste zvolili přípravek s nižším poměrem, nedočkali byste se valného efektu. Vyšší koncentrace polysacharidů okolo 50 % se ale také nedoporučuje užívat dlouhodobě. Chaga s koncentrací vyššího podílu polysacharidů se používá pouze ke krátkodobému vyburcování organismu například při akutních stavech.

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

Chaga od předního českého výrobce medicinálních hub MycoMedica, obsahuje deklarovaným obsah polysacharidů 30% s množstvím 500 mg v jedné kapsli.

 

 

 

 

 

MycoMedica ve svém portfoliu nabízí také BIO Chagu ve formě prášku, která může být vhodná pro jedince, kteří nemohou polykat kapsle. Celkově BIO Chaga ve formě prášku působí na organismus jemněji a pozvolněji oproti kapslím.

Blog

Hořčíkový olej – k čemu je dobrý? A je lepší hořčík ve formě kapslí nebo oleje?

Hořčík neboli magnesium patří k nejdůležitějším minerálům, které naše tělo potřebuje. Účastní se totiž zhruba 300 různých tělesných reakcí. Bohužel ho ale většina z nás má nedostatek, což se projevuje hlavně podrážděností, nespavostí, náladovostí, svalovými křečemi nebo nepříjemným bušením srdce. Důvodem toho, proč hořčík nezískáváme z potravy v takové míře jako kdysi, je nešetrné zemědělství, používání pesticidů a filtrování vody. Proto je nezbytné dodávat ho tělu jiným způsobem. Velice jednoduchý způsob dodání hořčíku je formou doplňků stravy s obsahem magnesia.

09.04.2021


Chaga – medicinální houba pro silnou imunitu

Chaga je dřevokazná houba volně rostoucí na kmenech stromů napříč severními zeměmi. Roste zejména na břízách v Rusku, Kanadě, Kazachstánu, Číně a Japonsku, kde se využívá v místním tradičním léčitelství k podpoře přirozené obranyschopnosti a při žaludečních potížích. Díky svým takřka zázračným schopnostem dostala přezdívku „Dar od Boha

31.03.2021


Saw palmetto – na prostatu, růst vlasů a libido

Saw palmetto neboli serenoa plazivá je velmi zajímavá menší palma, kterou již v dávných dobách používali indiáni k řešení problémů s močovým a pohlavním ústrojím. V dnešní době tato palma s vějířovitými listy a plazivým kmenem zažívá velký návrat, protože se z jejích plodů získává velice cenný extrakt plný biologicky aktivních látek, které našemu tělu vlivem uspěchané doby mnohdy chybí.

24.03.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím