DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce pouze do 7.6.2020.

Cordyceps sinensis CS-4 – zázrak tradiční čínské medicíny??

Cordyceps sinensis nebo-li Housenice čínská patří mezi jednu z nejvíce ceněných medicinálních hub spadající do tradiční čínské medicíny. Tato výjimečná houba má poměrně pestrou historii a první poznatky o Cordycepsu jsou evidovány před více jak 500 lety, kdy jej využívali pro své blahodárné účinky Asijští císaři. Cordyceps je houba, která prosperuje a daří se jí v poměrně chladném klimatu a tak se jejím přirozeným prostředím staly Himaláje.

 

Co to vlastně Cordyceps je?

Cordyceps sinensis je velice záhadná a specifická cizopasná houba. Specifická je zejména tím, že její život začíná na cizím hostiteli, kterým je nejčastěji larva. Cordyceps je tedy parazit využívající larvu jako zdroj potravy, kterou nakonec celou pohltí a tím se z Cordycepsu stane zralá houba.

Proto je také tvar/vzhled Cordycepsu poměrně netradiční a na první pohled připomíná spíše hmyz než houbu, dalo by se také říci, že se jedná o kombinaci hmyzu a houby.

 

Dost často se u Cordycepsu sinensis objevuje zkratka CS-4. Označení CS-4 má Cordyceps, jehož surovina se získává z houbových micelií, které se vyskytují uvnitř larvy. Mycelium obsahuje největší množství aktivních látek, a proto Cordycepsy s označením CS-4 bývají jedny z nejkvalitnějších.

Nejdůležitější složkou Cordycepsu CS-4 jsou polysacharidy, pokud tedy budete hledat kvalitní cordyceps, musí zde být doložené množství/obsah polysacharidů. U polysacharidů neplatí „čím více, tím lépe“, pokud je v Cordycepsu nízký obsah této složky, je slabý. Zdali je obsah vysoký, není zde prostor pro ostatní aktivní složky a Cordyceps ztrácí svůj širokospektrý účinek. Ideální množství polysacharidů je okolo 30 %. Z našeho výběru doporučujeme Golden Nature Cordyceps s optimálním množstvím 30 % polysacharidů.

 

Mimo jiné v této zázračné houbě nalezneme také bílkoviny, steroly, vitamíny, minerály, betaglukany, polynenasycené mastné kyseliny a mnoho dalších.

 

K čemu je tedy Cordyceps CS-4 dobrý a proč ho užívat?

 

-Posiluje obranyschopnost organismu

-Podporuje psychickou a fyzickou odolnost

-Působí antibakteriálně, protizánětlivě a antiparazitně -je to tzn. Přírodní antibiotikum

-Podporuje funkci plic (výborný při astmatu a respiračních onemocnění)

-Podporuje plodnost a libido

-Oddaluje únavu a pomáhá při dlouhodobém vyčerpání organismu

-Dodává vitalitu

-Pomáhá regulovat hladinu krevního cukru

-Blahodárný vliv na kardiovaskulární systém (zejména ve snižování cholesterolu)

-A mnoho dalších

 

Pokud si připadáte slabý a unavení, případně hledáte-li doplněk stravy jako prevenci před různými onemocněními Cordyceps je ten pravý.

Pro maximální efekt doporučujeme Golden Nature Cordyceps CS-4, který také nabízíme ve výhodném akčním balení 2+1 Zdarma.

Blog

Ostropestřec mariánský – bodlákovitá rostlina nejen pro zdravá játra

Ostropestřec mariánský pod latinskym názvem Silybum marianum, je pichlavá, statná a na první pohled nezaměnitelná rostlina s charakteristickým nachově červeným květem, která nese mnoho lidových označení

27.05.2020


Acai berry – zázračný přírodní antioxidant z Amazonie.

Bobule Acai berry plodí tropická palma Euterpe oleracea, která nese český název Euterpe brazilská či Kapustoň brazilská. Podle druhového názvu lze snadno odvodit, že pochází z pralesů Jižní Ameriky, kde dorůstá výšky až 20 metrů.

18.05.2020


L-Tryptofan - aminokyselina dobré nálady

L-Tryptofan je běžně obsažen ve stravě a nalezneme ho jak v rostlinných, tak i živočišných bílkovinách jako je kuřecí maso, krutí maso, hovězí maso, mléčné výrobky, kešu oříšky, dýňová semínka, fazole, tuňák, banány, špenát a mnoho dalších potravin.

17.02.2020Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím