DOPRAVA ZDARMA pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce platí pouze od 3.5. - 9.5.2021.

Hořčíkový olej – k čemu je dobrý? A je lepší hořčík ve formě kapslí nebo oleje?

Hořčík (magnesium) patří k nejdůležitějším minerálům, které naše tělo potřebuje. Účastní se totiž zhruba 300 různých tělesných reakcí. Bohužel ho ale většina z nás má nedostatek, což se projevuje hlavně podrážděností, nespavostí, náladovostí, svalovými křečemi nebo nepříjemným bušením srdce. Důvodem toho, proč magnesium nezískáváme z potravy v takové míře jako kdysi, je nešetrné zemědělství, používání pesticidů a filtrování vody. Proto je nezbytné dodávat ho tělu jiným způsobem. Jakým? Na to se podíváme v dnešním článku.

Porovnání kapsle versus olej, co je lepší??

 

Existují dva způsoby, jak tělu dodat potřebnou dávku hořčíku. Prvním, nejběžnějším způsobem jsou doplňky stravy ve formě kapslí s obsahem horčíku/magnesia. Jejich výhodou je to, že ze složení konkrétního doplňku stravy předem přesně víte, kolik užíváte hořčíku a v jaké formě. Orálně podávaný hořčík je ale v trávicím traktu ovlivněn různými procesy, které mohou jeho celkovou absorpci ve výsledku snížit. Některým lidem navíc nemusí vyhovovat polykání pevné kapsle, v tom případě je pak vhodné zvolit jiný způsob podání.

 

Druhým způsobem je hořčíkový olej, který se používá transdermálně neboli na kůži. Hořčíkový olej se v takovém případě dostává přes kůži do krevního oběhu. Tato forma eliminuje vznik vedlejších účinků. Hořčíkový olej se totiž přes kůži poměrně snadno a rychle vstřebává. Je třeba ale počítat s tím, že hořčíkový olej vytvoří na porchu kůže "lepkavý film", který pro někoho nemusí být zrovna příjemný.

 

V jakých případech je hořčíkový olej přínosný?

Transdermální aplikace hořčíku může pomoci od svalových křečí během nebo po náročném fyzickém výkonu. Hořčík totiž prostupuje do těla a ulevuje od svalové bolesti. Tohoto efektu lze využít i v případě, pokud trpíte nespavostí. Jelikož hořčík navozuje přirozenou relaxaci svalů, doporučuje se s ním provést lehkou masáž šíje, která uvolní a připraví na spánek. Také pokud vás v noci budí křeče lýtek, můžete okamžitě na bolavé místo aplikovat trochu hořčíkového oleje.

 

Na co si musíte dát pozor a jak hořčíkový olej používat?

 

 

 

Hořčíkový olej nemusíte nejdříve ředit, ale rovnou ho můžete aplikovat na tělo. Ovšem nikdy ne do otevřených ran nebo na čerstvě oholenou pokožku! K dostání je i ve formě spreje, což jeho aplikaci ještě více usnadňuje. Olej se zkrátka nastříká a vetře do pokožky bolavého místa a nechá se působit přibližně 20 minut. Poté ho můžete buď setřít, anebo z kůže smýt vodou. V prvních chvílích po nanesení je možné, že ucítíte lehké brnění.

 

Nejefektivnějším místem, odkud se hořčík z oleje do těla nejlépe vstřebá, je podkolenní nebo podpažní jamka. V těchto místech je totiž velké množství lymfatických cest, z nichž se následně hořčík dostane do krevního oběhu.

 

 

S čím vám hořčíkový olej může pomoci:

  • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • Přispívá k elektrolytické rovnováze
  • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
  • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
  • Přispívá k normální činnosti svalů
  • Přispívá k normální syntéze bílkovin
  • Přispívá k normální syntéze bílkovin
  • Přispívá k normální psychické činnosti
  • Přispívá k udržení normálního stavu kostí
  • Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů

 

Hořčík je pro naše tělo nezbytný z mnoha důvodů, což dokazují následky při jeho nedostatku. Pokud ho tělu chcete dodat a nechce se vám polykat další prášky, můžeme doporučit: 

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

Woldohealth hořčíkový olej s praktickým rozprašovačem usnadní aplikaci hořčíkového oleje na konkrétní místo. Woldohealth Hořčíkový olej je vysoké kvality z čistě přírodního zdroje Zechstein.

 

 

 

 

 

 

Golden Nature Magnesium je hořčík v nejlépe vstřebatelné chelatove vazbě s přidaným vitaminem B6 pro maximální efekt.

 

 

 

 

 

 

 

 

Woldohealth hořčíkový olej ve zvýhodněném dvojbalení s praktickým rozpračovačem.

Blog

Kešu ořechy – v čem spočívá jejich přínos pro zdraví?

kešu ořechy se pojí spoustu zajímavostí, o kterých ví jen málokdo. Věděli jste například, že ledvinovitý tvar kešu odpovídá názvu stromu, na kterém roste? Ano, je tomu skutečně tak. Kešu ořechy jsou plodem stromu ledvinovníku západního (Anacardium occidentale), což je tropický stálozelený strom původem z Brazílie. Dnes se pěstuje hlavně v Indii a Vietnamu na plantážích, kde se i přímo zpracovává. Největší ledvinovník západní však nenajdete ani v Indii nebo Vietnamu, ale právě v Brazílii ve městě Natal, kde z výšky vypadá jako celý zarostlý park.

07.05.2021


Selen – stopový prvek s velkým významem pro naše tělo

Selen patří mezi jedny z důležitých stopových prvků pro naše těla a zdraví. Tělo si ho nedokáže vytvořit samo a je proto nezbytně nutné přijímat ho z potravy. Bohužel se ale v půdě mnoha evropských zemích nenachází v dostatečné míře, což způsobuje, že se v rostlinách a následně i potravinách vyskytuje selenu pouze nepatrné množství. 

29.04.2021


Maca a Kotvičník zemní – je vhodné je kombinovat?

Maca peruánská a kotvičník zemní známý také jako tribulus terrestris jsou dvě odlišné bylinky, které toho ale mají hodně společného. Možná jste o nich už slyšeli a teď si kladete otázku, proč se doporučuje jejich kombinace. A právě na to vám odpovíme v následujících řádcích.

20.04.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím