FUNGUJEME bez omezení. Vážení zákazníci rádi bychom Vám trochu zpříjemnili "domací karanténu" a tak dáváme k objednávkám nad 600 Kč oblíbené KEŠU 250g ZDARMA. Kešu je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku.

Kolagen pro zdravé klouby a pleť

Kolagen patří mezi velice oblíbený a stále častěji užívaný preparát resp. Doplněk stravy podporující správnou funkci pohybového aparátu, zejména tedy kloubů a šlach. Blahodárný efekt kolagenu ovšem nespočívá pouze v působení na pohybový aparát. Kolagen je také z více jak 60% obsažen v kůži a tak je pro kvalitu pleti nepostradatelným faktorem.

 

Trh s doplňky stravy obsahuje nespočet různých kolagenu, případně přípravků obsahujících tuto aktivní složku, tak dnes se zaměříme na to, jak vybrat ten správný kolagen.

Co je to Kolagen?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, tvořící základní stavební složku pojivových tkání v organismu. Naše tělo tvoří kolagen přibližně z 10% celkové hmotnosti a je nejvíce zastoupen ve vazech, chrupavkách, kostech(kloubech) a kůži.

Typy Kolagenu:

Kolagen bychom mohli rozdělit do několika typů, konkrétně do 27.

 

Nejdůležitější typy kolagenu a kde jsou obsaženy:

 

  • Typ I – nejrozšířenější typ, který je obsažen v kostech(kloubech), šlachách a kůži
  • Typ II – je obsažen v chrupavkách
  • Typ III – je obsažen zejména v kůži, svalech a kostech, kde slouží jako pomocník při poraněních, později přechází v typ I
  • Typ V – je obsažen v cévních výstelkách

 

Kolagen se od klasické bílkoviny liší zejména složením jednotlivým aminokyselin. Kolagen postrádá esenciální aminokyselinu Tryptofan, kterou si tělo neumí vytvořit samo, na druhou stranu obsahuje vysoké množství aminokyselin Glycin, Hydroxyprolin a Hydroxylysin. Kolagen tedy nemůže nahradit klasickou bílkovinu/protein.

 

Rozdělení kolagenu dle původu:

Jak již bylo řečeno kolagen patří mezi bílkovinu živočišného původu a lze ho zařadit do 3 kategorií dle jeho získávání. Získávání kolagenu je poměrně náročný a zdlouhavý proces, kterým se dnes nebudeme zabývat a rovnou přejdeme na jeho rozdělení.

 

 

Z těchto 3 typů kolagenu bychom se přikláněli k volbě rybího kolagenu, který si díky speciálnímu způsobu hydrolýzy zachovavá spektrum aminokyselin, ovšem za předpokladu kratších řetězců. Jednoduše řečeno, tento způsob úpravy zapříčiňuje lepší vstřebatelnost kolagenu a tím i efektivnější výsledky v působení na klouby i pleť.

 

Hovězí a vepřový kolagen také není špatný, je ale potřebné vybírat vždy hydrolyzovaný kolagen (kolagen s peptidy). Hydrolýza zajištuje štěpení aminokyselinových řetězců a tím zvyšuje vstřebatelnost a syntézu kolagenu.

 

Základem úspěšného boje s bolestí kloubů je hydrolyzovaný kolagen (kolagen s peptidy).

Nativní kolagen bychom mohli popsat jako základní ve vodě nerozpustnou formu kolagenu, která je pro naše tělo velmi těžce vstřebatelná.

Kolagen je vhodný pro:

  • Správné fungování pohybového aparátů
  • Proti bolesti kloubů
  • Pro lepší a kvalitnější pleť
  • Pro pevnější nehty

 

Při užívání kolagenu doporučujeme vzájemně doplňovat vitamín C, kterým se zvýší vstřebatelnost.

 

Z naší bohaté nabídky doporučujeme:

Woldohealth Hovězí kolagen – pro akutní terapii a posilnění pohybového aparátu

Rybí kolagen v kapslích vhodný k prevenci a zkvalitnění pokožky

 

Blog

L-Tryptofan - aminokyselina dobré nálady

L-Tryptofan je běžně obsažen ve stravě a nalezneme ho jak v rostlinných, tak i živočišných bílkovinách jako je kuřecí maso, krutí maso, hovězí maso, mléčné výrobky, kešu oříšky, dýňová semínka, fazole, tuňák, banány, špenát a mnoho dalších potravin.

17.02.2020


Resveratrol - silný přírodní antioxidant

Resveratrol řadíme mezi aktivní látky spadající do skupiny polyfenolů. Obecně platí, že tato skupina látek působí na organismus jako silný antioxidant. Resveratrol je jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantu o čemž svědčí i jeho blahodárné působení na organismus.

02.12.2019


Rybí kolagen a jeho výhody??

Rybí neboli mořský kolagen a jeho přednosti oproti jiným typům kolagenu, tak o tom bude dnešní blog. Kolagen, jak už bylo řečeno v minulém článku s názvem „Kolagen pro lepší klouby a pleť“ patří mezi jednu ze základních stavebních složek organismu. Konkrétně se jedná o bílkovinu, která je v lidském těle poměrně hojně zastoupena, a to zejména v kostech, svalech, šlachách, cévách a kůži.

03.11.2019Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím