DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce pouze do 5.12.2021.

Kyselina hyaluronová a její kombinace s kolagenem – proč je vhodná?

Kolagen a kyselina hyaluronová – dvě látky, které mají v těle nezastupitelnou funkci a kterých bohužel od 25. roku věku v těle ubývá. To se projevuje na pevnosti a pružnosti pojivových tkání, kvalitě vlasů a hydrataci pleti. Jejich úbytek ze všeho nejvíce pociťují ženy, které si obvykle na svém vzhledu zakládají. Avšak i u mužů je kombinace kyseliny hyaluronové a kolagenu důležitá. Proč? To vám prozradíme v tomto článku.

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je v těle přirozeně se vyskytující látka, která je obsažena v očním sklivci, synoviální tekutině uvnitř kloubu a v pokožce. Mezi buňkami a kolagenovými vlákny, jež se rovněž nachází v kůži, vytváří jakýsi mazlavý tmel, díky němuž je pleť hladká a hydratovaná. Podobně tato kyselina působí také v kloubech, kdy mezi styčnými plochami kloubu snižuje tření a napomáhá optimální výživě a pohyblivosti.

 

Ta nejzajímavější schopnost kyseliny hyaluronové však spočívá v mimořádné vazebné schopnosti. Kyselina hyaluronová totiž k sobě dokáže přitahovat vodu a navázat na sebe až 1000 násobek vlastní váhy. Díky tomu pokožka tak rychle nestárne a klouby se tolik neopotřebovávají.

 

Co je kolagen?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je velice hojně zastoupena v těle savců. Zároveň je klíčovou složkou pojivových tkání těla, jako jsou kosti, chrupavky a kůže. Kromě toho je dokonce součástí stěny cév, struktury vlasů a nehtů nebo stavby svalů. Úlohou kolagenu je dodávat pojivovým tkáním pružnost a pevnost. Díky němu nám tedy pokožka drží krásně napnutá a pevná, klouby nás nebolí, a dokonce nás netrápí ani šlachy. Jakmile ale dojde k přirozenému ubývání kolagenu v těle vlivem stáří, vše se může změnit. Ve 40. roce života je již množství kolagenu o polovinu nižší.

 

Proč kyselinu hyaluronovou kombinovat s kolagenem?

Kyselina hyaluronová a kolagen  jsou skvělou podporou v boji proti vráskám, opotřebení kloubů a lámavosti nehtů a vlasů. Jejich kombinace se doporučuje z toho důvodu, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků. Jak již bylo řečeno, kyselina hyaluronová totiž spojuje vlákna kolagenu jako tmel a uzamyká v těle potřebnou vlhkost. Kolagen ale oproti tomu dodává pojivovým tkáním pružnost a pevnost.

 

Obě látky jsou zdravotně nezávadné a bezpečné. Pro tělo jsou navíc zcela přirozené, neboť se v něm běžně vyskytují. Do organismu je lze dodávat dvěma způsoby – buď zevně, nebo vnitřně:

 

  • Zevní způsob je formě mastí, krémů a sér. Nejčastěji se jedná o kosmetické produkty na pleť, které mají za cíl oddalovat vznik vrásek. Při jejich výběru se ale zaměřte na to, aby v krému byla zastoupena také nízkomolekulární kyselina hyaluronová, která dovede prostupovat hlouběji do kůže a nezůstává pouze na povrchu.

 

  • Vnitřní způsob představují nápoje či tabletky. Jedná se o doplňky stravy, které působí jak na klouby, tak i na pleť a kvalitu vlasů a nehtů. Při jejich výběru se zaměřte hlavně na to, aby produkt obsahoval kolagenní peptidy (hydrolyzovaný kolagen). Peptidy mají totiž nízkou molekulovou hmotnost, takže je naše tělo lépe stráví a využije. Navíc podporují tvorbu vlastního kolagenu v těle.

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

 

Golden Nature Kyselina hyaluronová je unikátní kombinace kyseliny hyaluronové s přidaným rybím kolagenem, vitaminem C, vitaminem A a biotinem.

 

 

 

 

 

 

 

Woldohealth kyselina hyaluronová obsahuje vysoké množství 318 mg v jedné kapsli s přidaným kolagenem, zinkem a biotinem.

Blog

Vitamin K2, proč je stejně důležitý jako vitamin D3?

Vitaminy rozpustné v tucích, A,D,E,K, představují jednu z nejdůležitějších složek naší potravy. Lidské tělo si vitaminy, až na pár výjimek, nedokáže samo vyrobit, a proto je musíme přijímat v podobě bohaté a živé stravy. V poslední době se pozornost odborné i laické veřejnosti zaměřila na vitamin D3, a to nejen v souvislosti se vstřebáváním vápníku ze střeva do krve, ale také pro jeho nezastupitelnou úlohu ve fungování imunitního systému. Zato vitamin K2 (menachinon) zůstává stále neprávem opomíjen, možná až podceňován. Tyto dva vitaminy spolu však velice úzce spolupracují. Vitamín K2 působí preventivně proti mnoha chronickým chorobám. Tím že „čistí“ cévy od nadbytku vápníku a účelně s ním dál hospodaří, předchází ateroskleróze a na druhé straně i osteoporóze. Také má velice příznivý vliv na celý kardiovaskulární a nervový systém. Působí na paměť i kognitivní funkce, které se zhoršují vlivem postupujícího věku.

24.11.2021


Kyselina hyaluronová a její kombinace s kolagenem – proč je vhodná?

Kolagen a kyselina hyaluronová – dvě látky, které mají v těle nezastupitelnou funkci a kterých bohužel od 25. roku věku v těle ubývá. To se projevuje na pevnosti a pružnosti pojivových tkání, kvalitě vlasů a hydrataci pleti. Kyselina hyaluronová je v těle přirozeně se vyskytující látka, která je obsažena v očním sklivci, synoviální tekutině uvnitř kloubu a v pokožce. Mezi buňkami a kolagenovými vlákny, jež se rovněž nachází v kůži, vytváří jakýsi mazlavý tmel, díky němuž je pleť hladká a hydratovaná. Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je velice hojně zastoupena v těle savců. Zároveň je klíčovou složkou pojivových tkání těla, jako jsou kosti, chrupavky a kůže. Kromě toho je dokonce součástí stěny cév, struktury vlasů a nehtů nebo stavby svalů.

17.11.2021


Acerola – tropická třešeň plná přírodního vitaminu C

Acerola lysá také nazývána malpígie lysá či barbadoská třešeň, je rostlina pěstována především pro své plody, které jsou považovány za jeden z nejbohatších přírodních zdrojů vitaminu C. Acerola však neobsahuje pouze tento vitamin, ale je zdrojem i dalších užitečných látek pro organismus, jako jsou minerály, flavonoidy a celá škála dalších vitaminů či jiných aktivních látek. Tyto ostatní látky nejsou v acerole zastoupeny v tak velkém množství, ale některé hrají důležitou roli právě v kombinaci s vitaminem C. Acerola obsahuje velké množství vitaminu C, a to mnohem více než jiné plodiny jako jsou třeba pomeranče, rakytník či dokonce šípky.

10.11.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím