Kyselina hyaluronová – tělu přirozená látka pro mladistvou a hydratovanou pleť

Kyselina hyaluronová je bezpečná, přínosná a tělu vlastní látka, jejíž množství se v kůži bohužel s věkem snižuje. Kvůli tomu dochází ke znatelnějšímu stárnutí pleti a tvorbě vrásek. V rámci prevence ztráty pevnosti, pružnosti a dostaečné hydratace pokožky dermatologové doporučují již od 25. roku věku použití kyseliny hyaluronové v různých formách tělu dodávat. Jak však několik vědeckých studií ukázalo, ne každá kyselina hyaluronová oplývá dostatečným blahodárným efekt na naší pleť. Záleží totiž na její molekulové hmotnosti, obsahu, kvalitě a několika dalších aspektech.

 

 

Jaké jsou formy kyseliny hyaluronové??


Kyselina hyaluronová, někdy označovaná také jako HA (hyaluronic acid), umí pronikat do pokožky a vázat na sebe vodu. Jedna jediná molekula kyseliny hyaluronové na sebe dovede navázat dokonce až 1000 násobek své vlastní váhy, což v praxi znamená, že jeden gram kyseliny hyaluronové na sebe umí navaz až několik litrů vodu. Díky tomu představuje obrovský přínos v hydrataci pleti. Její průnik do kůže ale do značné míry ovlivňuje molekulová hmotnost, která mnohdy rozhoduje o efektu a kvalitě daného produktu.

Při výběru kosmetiky byste se proto měli zaměřit především na formu kyseliny hyaluronové, které existují dvě:

 

  • Vysokomolekulární kyselina hyaluronová – působí na povrchu pokožky, kde vytváří jemný hydratační film. Schopnost vysokomolekulární kyseliny hyaluronové pronikat do hlubších vrstev kůže je minimální, čímž se snižují i její efekt. Přesto však k sobě váže vodu, která se následně vstřebává do kůže. Na dotek tak pleť zanechává jemnou, hladkou a hydratovanou. Problém nastává, pokud přípravek s vysokomolekulární kyselinou hyaluronovou aplikujete a zůstanete v přetopené místnosti se suchým vzduchem. V takovém případě totiž kyselina začne odebírat vlhkost z vaší pleti, čímž může paradoxně docházet k vysušení.

 

  • Nízkomolekulární kyselina hyaluronová – díky nízké molekulové hmotnosti proniká hlouběji do pleti, kde pracuje na buněčné úrovni. Podílí se na udržování optimální vlhkosti dermální vrstvy kůže a pomáhá obnovovat kolagenní a elastická vlákna. Tím zabraňuje vysušování pleti a tvorbě vrásek. Účinek se však dostavuje až po dlouhodobém používání.

 

 

Proto aby vnější i vnitřní vrstva kůže zůstala dostatečně hydratovaná, je nejlepší obě formy kombinovat. To znamená používat sérum s nízkomolekulární kyselinou hyaluronovou a pleťový krém s vysokomolekulární. Samozřejmě uživání kyseliny hyaluronové ve formě kapslí by mělo být této terapie součástí.

 

 

Tablety nebo prášek kyseliny hyaluronové – k čemu slouží a jak vybírat?


Kyselina hyaluronová se v těle přirozeně vyskytuje nejen v kůži, ale také v kloubní chrupavce, synoviální tekutině nebo v očním sklivci. Na všech těchto místech lidského těla zlepšuje pružnost, pevnost a zabraňuje mechanickému opotřebení, případnému nežádoucímu tření. Pokud je užívána vnitřně v podobě prášku nebo tablet, hraje důležitou roli nejen ve kvalitě pleti, ale také při kloubních problémech nebo zlepšování kvality vlasů a nehtů.

 

Často tedy kyselinu hyaluronovou najdete v kombinaci s kolagenem (významný protein pro pojivové tkáně) nebo biotinem (vitamin H odpovědný za zdravé vlasy, nehty a kůži).

Jak již bylo řečeno v první části blogu od 25. roku věku dochází vlivem stárnutí k přirozeným ztrátám kyseliny hyaluronové. Tím se z těla také začíná vytrácet velké množství vody, které je pro správné fungování lidského organismu nezbytné. Užívání kyseliny hyaluronové má proto svůj význam a od určité věku by mělo být součástí našeho jídělníčku.

Kyselina hyaluronová působí:

  • Hydratuje pleť a vyhlazuje kožní reliéf a vrásky
  • Zpomaluje proces stárnutí a udržuje klouby v kondici
  • Zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů, sliznic a kůže
  • Podílí se na regeneraci buněk a pomáhá při obnově elastinu a kolagenu
  • Potlačuje působení volných radikálů

 

Z naší nabídky můžeme doporučit WoldoHealth kyselinu hyaluronovou v kapslích, která také obsahuje důležitý kolagen, biotin a zinek. Tento produkt můžete zakoupit i ve výhodném akčním balení 2+1 Woldohealth kyselina hyaluronová.

 

Pro efektivnější výsledky naleznete také v našem sortimentu kolagen s kyselinou hyaluronovou ve formě prášku a sérum kyseliny hyaluronové a to vše od předního výrobce německých doplňků stravy Woldohealth.

Blog

Doplňky stravy na podporu erekce, jaké vybrat??

Doplňků stravy na podporu erekce je na českém trhu nespočet. Jejich velkou výhodou je to, že jsou dostupné bez lékařského předpisu a při jejich správném užívání nehrozí žádné závažné vedlejší účinky, což například u léků s účinnou látkou sildenafil (viagry) nelze tvrdit. Na druhou stranu ne každý doplněk stravy na podporu erekce obsahuje to správné efektivní složení a tak je při jejich výběru nutná obezřetnost.

 

23.11.2020


Hlíva ústřičná jako doplněk stravy – jaká koncentrace je nejvhodnější?

Hlíva ústřičná, latinsky Pleurotus ostreatus, je dřevokazná houba obsahující cenné aktivní látky podporující imunitní systém. Svým tvarem a barvou připomíná ústřice, což vysvětluje její české pojmenování. Jako jedna z mála medicinálních hub hlíva roste také na území Evropy včetně České republiky.

12.11.2020


Výhody MCT oleje z kyseliny kaprylové C8 vs. klasický MCT olej ??

Kokosový olej (mct olej) patří mezi populární rostlinné tuky, k nimž se v posledních letech obrací výživoví poradci, sportovci i lidé, kteří chtějí jíst prostě jen zdravěji. Jeho přínos pro zdraví však spočívá především v obsahu kyseliny kaprylové C8. Tato nasycená mastná kyselina se středně dlouhým řetězcem je totiž považována za jeho nejdůležitější složku. Nutno ale podotknout, že je v kokosovém oleji ze všech obsažených látek nejméně zastoupena. Woldohealth Kyselina kaprylova C8 je 100% získávána z kokosového oleje.

01.11.2020Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím