DOPRAVA ZDARMA pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce platí pouze do 9.8.2020.

Kyselina hyaluronová – tělu přirozená látka pro mladistvou a hydratovanou pleť

Kyselina hyaluronová je bezpečná, přínosná a tělu vlastní látka, jejíž množství se v kůži bohužel s věkem snižuje. Kvůli tomu dochází ke znatelnějšímu stárnutí pleti a tvorbě vrásek. V rámci prevence ztráty pevnosti, pružnosti a dostaečné hydratace pokožky dermatologové doporučují již od 25. roku věku použití kyseliny hyaluronové v různých formách tělu dodávat. Jak však několik vědeckých studií ukázalo, ne každá kyselina hyaluronová oplývá dostatečným blahodárným efekt na naší pleť. Záleží totiž na její molekulové hmotnosti, obsahu, kvalitě a několika dalších aspektech.

 

 

Jaké jsou formy kyseliny hyaluronové??


Kyselina hyaluronová, někdy označovaná také jako HA (hyaluronic acid), umí pronikat do pokožky a vázat na sebe vodu. Jedna jediná molekula kyseliny hyaluronové na sebe dovede navázat dokonce až 1000 násobek své vlastní váhy, což v praxi znamená, že jeden gram kyseliny hyaluronové na sebe umí navaz až několik litrů vodu. Díky tomu představuje obrovský přínos v hydrataci pleti. Její průnik do kůže ale do značné míry ovlivňuje molekulová hmotnost, která mnohdy rozhoduje o efektu a kvalitě daného produktu.

Při výběru kosmetiky byste se proto měli zaměřit především na formu kyseliny hyaluronové, které existují dvě:

 

  • Vysokomolekulární kyselina hyaluronová – působí na povrchu pokožky, kde vytváří jemný hydratační film. Schopnost vysokomolekulární kyseliny hyaluronové pronikat do hlubších vrstev kůže je minimální, čímž se snižují i její efekt. Přesto však k sobě váže vodu, která se následně vstřebává do kůže. Na dotek tak pleť zanechává jemnou, hladkou a hydratovanou. Problém nastává, pokud přípravek s vysokomolekulární kyselinou hyaluronovou aplikujete a zůstanete v přetopené místnosti se suchým vzduchem. V takovém případě totiž kyselina začne odebírat vlhkost z vaší pleti, čímž může paradoxně docházet k vysušení.

 

  • Nízkomolekulární kyselina hyaluronová – díky nízké molekulové hmotnosti proniká hlouběji do pleti, kde pracuje na buněčné úrovni. Podílí se na udržování optimální vlhkosti dermální vrstvy kůže a pomáhá obnovovat kolagenní a elastická vlákna. Tím zabraňuje vysušování pleti a tvorbě vrásek. Účinek se však dostavuje až po dlouhodobém používání.

 

 

Proto aby vnější i vnitřní vrstva kůže zůstala dostatečně hydratovaná, je nejlepší obě formy kombinovat. To znamená používat sérum s nízkomolekulární kyselinou hyaluronovou a pleťový krém s vysokomolekulární. Samozřejmě uživání kyseliny hyaluronové ve formě kapslí by mělo být této terapie součástí.

 

 

Tablety nebo prášek kyseliny hyaluronové – k čemu slouží a jak vybírat?


Kyselina hyaluronová se v těle přirozeně vyskytuje nejen v kůži, ale také v kloubní chrupavce, synoviální tekutině nebo v očním sklivci. Na všech těchto místech lidského těla zlepšuje pružnost, pevnost a zabraňuje mechanickému opotřebení, případnému nežádoucímu tření. Pokud je užívána vnitřně v podobě prášku nebo tablet, hraje důležitou roli nejen ve kvalitě pleti, ale také při kloubních problémech nebo zlepšování kvality vlasů a nehtů.

 

Často tedy kyselinu hyaluronovou najdete v kombinaci s kolagenem (významný protein pro pojivové tkáně) nebo biotinem (vitamin H odpovědný za zdravé vlasy, nehty a kůži).

Jak již bylo řečeno v první části blogu od 25. roku věku dochází vlivem stárnutí k přirozeným ztrátám kyseliny hyaluronové. Tím se z těla také začíná vytrácet velké množství vody, které je pro správné fungování lidského organismu nezbytné. Užívání kyseliny hyaluronové má proto svůj význam a od určité věku by mělo být součástí našeho jídělníčku.

Kyselina hyaluronová působí:

  • Hydratuje pleť a vyhlazuje kožní reliéf a vrásky
  • Zpomaluje proces stárnutí a udržuje klouby v kondici
  • Zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů, sliznic a kůže
  • Podílí se na regeneraci buněk a pomáhá při obnově elastinu a kolagenu
  • Potlačuje působení volných radikálů

 

Z naší nabídky můžeme doporučit WoldoHealth kyselinu hyaluronovou v kapslích, která také obsahuje důležitý kolagen, biotin a zinek. Tento produkt můžete zakoupit i ve výhodném akčním balení 2+1 Woldohealth kyselina hyaluronová.

 

Pro efektivnější výsledky naleznete také v našem sortimentu kolagen s kyselinou hyaluronovou ve formě prášku a sérum kyseliny hyaluronové a to vše od předního výrobce německých doplňků stravy Woldohealth.

Blog

MCT olej – kvalitní zdroj energie

MCT olej neboli Medium Chain Triglycerides jsou složené tuky se středně dlouhým řetězcem. Zájem o ně v posledních letech výrazně stoupl, a to zejména kvůli skvělému vlivu na naše tělo a velké oblibě kokosového oleje. 

28.07.2020


Kyselina hyaluronová – tělu přirozená látka pro mladistvou a hydratovanou pleť

Kyselina hyaluronová je bezpečná, přínosná a tělu vlastní látka, jejíž množství se v kůži bohužel s věkem snižuje. Kvůli tomu dochází ke znatelnějšímu stárnutí pleti a tvorbě vrásek. V rámci prevence ztráty pevnosti a pružnosti pokožky proto dermatologové doporučují již od 25. roku věku kyselinu hyaluronovou tělu v různých formách dodávat

15.07.2020


Vitamin C – vitamin pro imunitu, nervovou soustavu i pohybový aparát

Vitamin C neboli kyselina askorbová má širokospektrální efekt na lidský organismus a patří mezi základní prvky/vitamíny. Doporučené denní množství vitamínu C se u dospělých jedinců pohybuje mezi 80 a 100 mg.

30.06.2020Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím