DOPRAVA ZDARMA pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce platí pouze od 3.5. - 9.5.2021.

Vitamín D a jeho vliv na organismus, proč je tak důležitý??

 

 

Vitamín D je všeobecně známý jako vitamín rozpustný v tucích. V našem blogu se ale podíváme trošku do hloubky působení tohoto vitamínu.

Vitamín D není pouze “ jeden“ ale jedná se o komplex sloučenin nezbytných pro minerální rovnováhu a fungování celkového organismu. Vitamín D rozdělujeme zejména na dva nejdůležitější typy -  vitamín D2 a vitamín D3.

 

Vitamin D2 (ergokalciferol)

 

Vitamin D2 je rostlinného původu, což znamená že je obsažen zejména v rostlinách.

Po požití se v lidském organismu mění na lépe vstřebatelný vitamín D3. Vitamín D2 není zrovna ideální pro doplnění vitamín D, jelikož jeho absorpcí je tělo zatížené daleko více než při užití vitamínu D3. Dále jsou nutné vyšší dávky a to až 3-4x násobné této sloučeniny, abychom do těla dostali dostatečné množství vitamínu D.

 

Vitamín D3 (cholekalciferol)

 

Vitamín D3

Hlavním rozdílem této sloučeniny vitamínu D je, že je živočišného původu a lidský organismus je schopen si dostatečný příjem získat ze slunečního záření, resp. UV záření.

Zajímavé je, že i při dlouhodobém vystavování UV zařízení se lidský organismus nepředávkuje vitamínem D, jelikož při maximální dávce tělo aktivuje obraný mechanismus, kterým zabrání následnou syntézu vitamínu D.

 

Nyní víme, co to vitamín D je a teď něco málo o jeho působení v lidském organismu.

Nejdůležitější význam vitamínu D je při resorpci (vstřebávání) vápníku a fosforu ze střeva do krve, kdy udržuje optimální hodnotu těchto minerálů a pomáhá je transportovat do kostí a dalších orgánů. Vitamín D je tedy nezbytný pro správný vývoj kostí, zubů a kloubů a jeho dostatečný příjem by měli mít zejména děti, těhotné a kojící ženy a senioři.

 

POZOR!! To ale neznamená, že pro další věkové skupiny není tento vitamín důležitý. Vitamín D je doporučováno užívat v zimním období, kdy má tělo nedostatečný přísun slunečního záření, a tím je  i vystaveno deficitu vitamínu D.

 

Denní příjem Vitamínu D je u každého individuální. Studie doporučují konzumací vitamínu D3 v množství 1000-3000 I.U. při absenci slunečního svitu u dospělých jedinců.  

 

Denní dávka vitaminu D by ale neměla překročit pětinásobek DDD, tedy 25 µg/den = 1000 I.U. dle legislativy ČR.

 

 

 

Funkce Vitamínu D:

  • přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu,
  • přispívá k normální hladině vápníku v krvi,
  • přispívá k udržení normálního stavu kostí,
  • přispívá k udržení normální činnosti svalů,
  • přispívá k udržení normálního stavu zubů,
  • přispívá k normální funkci imunitního systému,
  • podílí se na procesu dělení buněk,

 

Pokud si myslíte, že máte nedostatek vitamínu D3 – doporučujeme užívat Woldohealth Vitamín D3 1000 I.U. Vitamín D3 nabízíme také ve formě kapslí, pro ty kteří preferují kapsle doporučujeme užívat Golden Nature Vitamín D3 s vysokým obsahem 2000 I.U. Tento produkt máme také ve výhodném akčním balení Golden Nature Vitamín D3 2+1 zdarma.

 

Blog

Kešu ořechy – v čem spočívá jejich přínos pro zdraví?

kešu ořechy se pojí spoustu zajímavostí, o kterých ví jen málokdo. Věděli jste například, že ledvinovitý tvar kešu odpovídá názvu stromu, na kterém roste? Ano, je tomu skutečně tak. Kešu ořechy jsou plodem stromu ledvinovníku západního (Anacardium occidentale), což je tropický stálozelený strom původem z Brazílie. Dnes se pěstuje hlavně v Indii a Vietnamu na plantážích, kde se i přímo zpracovává. Největší ledvinovník západní však nenajdete ani v Indii nebo Vietnamu, ale právě v Brazílii ve městě Natal, kde z výšky vypadá jako celý zarostlý park.

07.05.2021


Selen – stopový prvek s velkým významem pro naše tělo

Selen patří mezi jedny z důležitých stopových prvků pro naše těla a zdraví. Tělo si ho nedokáže vytvořit samo a je proto nezbytně nutné přijímat ho z potravy. Bohužel se ale v půdě mnoha evropských zemích nenachází v dostatečné míře, což způsobuje, že se v rostlinách a následně i potravinách vyskytuje selenu pouze nepatrné množství. 

29.04.2021


Maca a Kotvičník zemní – je vhodné je kombinovat?

Maca peruánská a kotvičník zemní známý také jako tribulus terrestris jsou dvě odlišné bylinky, které toho ale mají hodně společného. Možná jste o nich už slyšeli a teď si kladete otázku, proč se doporučuje jejich kombinace. A právě na to vám odpovíme v následujících řádcích.

20.04.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím