DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce platná pouze od 1.3. - 7.3.2021.

Arginin a důvody, proč by ho měli užívat nejen sportovci??

L-Arginin je poměrně unikátní aminokyselina, která, ačkoliv je nezbytná pro správné fungování lidského těla, je často opomíjena a málokdo ví, jakou úlohu vlastně Arginin má. Arginin je znám hlavně mezi sportovci a kulturisty jako hlavní součinitel při budování svalové hmoty. Jeho působení v těle je však mnohem širší a zásadnější. Pojďme se tedy podívat na to, co je L-Arginin zač, jak ho získat a kdo by ho měl užívat.

Co to je L-Arginin?

Abyste správně pochopili důležitost L-Argininu, je v první řadě potřeba si ho popsat. Jedná se o tzv. semi-esenciální aminokyselinu, což znamená, že si ho naše tělo dovede vytvořit jen, pokud není zatěžováno některou z následujících situací – například neprochází-li si obdobím růstu či vývoje, nepotýká se s chronickým onemocněním (př. diabetem, hypertenzí atd.) nebo onkologickým stavem, nedošlo k úrazu nebo zvýšené fyzické aktivitě. Jestliže některá ze situací nastala, je tvorba L-Argininu zastavena a stává se pro tělo esenciálním, respektive je nezbytný jeho příjem z potravy či doplňků stravy.

 

 

Mezi základní potravinové zdroje Argininu patří: dýňová semínka, červené maso, ořechy, sójové boby, hrášek a vejce.

 

Pokud se tedy stravujete pestře a nejste nemocní ani neprocházíte žádnou z výše uvedených situací, je pravděpodobné, že budete mít Argininu dostatek. L-Arginin totiž přirozeně vytváří ledviny a játra během močovinového cyklu. Díky němu pak vzniká oxid dusnatý, který zlepšuje průchodnost cév a podporuje regulaci krevního tlaku. Tohoto efektu Argininu lze využít například před silovým tréninkem k optimálnímu prokrvení svalů, nebo u mužů před sexuálním stykem k podpoře erekce.

Jak L-Arginin působí ?

Kromě vytváření důležitého oxidu dusnatého, L-Arginin podporuje produkci růstového hormonu, urychluje regeneraci, a podporuje imunitní systém. Muži jistě také ocení jeho pozitivní vliv na spermatogenezi. Dále se hodně diskutuje o jeho příznivém efektu na dlouhodobou paměť a obnovu buněk.

 

Jak již bylo řečeno, lidské tělo si je schopno L-Argnin v určitých situacích samo vytvářet. Ovšem jen v omezením množství. I zdravý jedinec si proto může dovolit L-Argnin užívat prostřednictvím doplňků stravy či formou vhodných potravin. Doporučená denní dávka není stanovena, obecně se ale doporučuje max. 6 gramů denně. 

Význam L-Argininu pro organismus:

  • Podporuje regeneraci a regulaci krevního cukru
  • Má vliv na prokrvení svalů a mužských pohlavních orgánů
  • Je možné ho užívat v rámci tréninku i mimo něj

 

 Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

Golden Nature L-Arginin obsahuje 500 mg čistého Argininu v jedné kapsli. Produkt naleznete také ve výhodném akčním balení Golden Nature L-Arginin 2+1 ZDARMA.

 

 

 

 

 

Golden Nature L-Arginin ve výhodném balení 2+1 ZDARMA. Vhodný pro sportovce či jedince s fyzicky náročnou prací, kteří potřebují vyšší suplementaci Argininu.

Blog

Hericium – medicinální houba plná vitamínů a prospěšných látek

Hericium neboli lví hříva patří mezi medicinální houby, které se od nepaměti využívají v tradiční čínské medicíně. V poslední době je však o ně velký zájem i u nás, a to především proto, že podporují odpověď organismu na stresové situace také podporují imunitu a působí jako tzn. adaptogeny. Na světě jich existuje přes 100 druhů a konkrétně hericium patří mezi nejoblíbenější.

23.02.2021


Ginkgo biloba – na paměť i prokrvení celého těla

Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný) je strom s velice zajímavými listy, který se často objevuje ve starých čínských nebo japonských pověstech a bájích. Podle nich dokáže Ginkgo odvrátit zlo a oheň, a proto je hojně vysazován před tamními domy a chrámy. V Číně a Japonsku se také semena ginkgo biloba používají v tradiční kuchyni. Britský botanik a geolog Albert Seward nazval ginkgo bilobu stromem života proto, že v sobě uchovává tajemství minulosti. Jeho moc je v Asii dokonce natolik proslulá, že jej místní obyvatelé uctívají. V současnosti je ginkgo jeden z nejoblíbenějších doplňků stravy všude ve světě.

17.02.2021


Guarana vs. káva – co je efektivnější?

Guarana je liánovitý keř se zelenými lichozpeřenými listy a světlými květy, které tvoří větší květenství. Zralé červené plody guarany uskupené v hroznech připomínají lidské oko, neboť obsahují jedno velké černé semeno, jež se při dozrávání dostává na povrch. Plné dozrání guarany nastává mezi říjnem a listopadem, při čemž se sklízí právě černá semena.

04.02.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím