DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce platná pouze od 1.3. - 7.3.2021.

Ginkgo biloba – na paměť i prokrvení celého těla

Ginkgo biloba je strom s velice zajímavými listy, který se často objevuje ve starých čínských nebo japonských pověstech a bájích. Podle nich dokáže ginkgo biloba odvrátit zlo a oheň, a proto je hojně vysazován před tamními domy a chrámy. V Číně a Japonsku se také semena ginkgo biloba používají v tradiční kuchyni.

 

Britský botanik a geolog Albert Seward nazval ginkgo stromem života proto, že v sobě uchovává tajemství minulosti. Jeho moc je v Asii dokonce natolik proslulá, že jej místní obyvatelé uctívají. V současnosti je ginkgo jeden z nejoblíbenějších doplňků stravy všude ve světě.

Jak ginkgo biloba vypadá a kde roste?

Jinan dvoulaločný neboli ginkgo biloba patří mezi jedny z nestarších rostlin na naší planetě – někdy bývá v jeho souvislosti používáno i označení živoucí fosilie nebo fontána mládí. Jeho výskyt se podle některých studií datuje až do doby před 300 miliony let.

 

Velice zajímavým faktem je, že i přestože strom vypadá jako listnatý, je řazen mezi jehličnany. Právě pro tvar svých listů je často považován za mezistupeň mezi listnatými a jehličnatými stromy. Běžně dorůstá až do výšky 30 metrů a široký může být i víc jak 9 metrů. Budete-li si chtít vypěstovat rostlinku ze semen, počítejte s tím, že to není vůbec jednoduché. Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) totiž potřebuje spefické podmínky pro svůj růst.

 

 

Jinan dvoulaločný je nejvíce ceněný především pro své listy, které jsou využívány v tradičním i moderním léčitelství. Dlouhé jsou zhruba 5–10 centimetrů, mají vějířovitý a řapíkatý tvar a sklízejí se na přelomu léta a podzimu, kdy se z nich získává zdraví prospěšný extrakt. Zajímavé je také to, že jinan dvoulaločný v současné době ve volné přírodě zůstal zachován pouze na malém území v jihovýchodní Číně.

Jaké jsou aktivní látky obsažené v ginkgu??

V Číně bývá ginkgo biloba dost často označován za strom dlouhověkosti, což není tak daleko od pravdy. Díky vysokému obsahu biologicky aktivních látek totiž buňky v těle chrání před předčasným procesem stárnutí a dodává jim kyslík a odolnost, působí tedy jako antioxidant.

 

Blahodárný vliv na lidský organismus jinanu dvoulaločného je dán především obsahem flavonoidů a terpenoidů v listech. Je v nich rovněž přítomna podskupina flavonoidů tzv. flavonoly, což jsou látky, jež příznivě působí zejména na krevní oběh. 

 

Ginkgo biloba dále obsahuje látku zvanou bilobalid, ginkgolidy a kyselinu ginkgolovou. Všechny tři látky se podílejí na mikrocirkulaci v těle, účastní se energetické výměny a zvyšují žilní tonus. Kladný vliv mají též na periferní krevní oběh, čímž podporují krevní tok.

K čemu je ginkgo biloba dobrá?

Ginkgo biloba zásadním způsobem cíleně ovlivňuje výkonnost mozku a podporuje myšlení, učení a koncentraci tzn. "kognitivní funkce".  Přes podporu krevního systému také napomáhá prevenci impotence nebo nedostatečného prokrvování dolních a horních končetin. Pravidelným užíváním extraktu z listů se tak brzy zbavíte věčně studených rukou a nohou a s trouchou štěstí i slabé erekce. Protože je ginkgo přírodním antioxidantem, chrání buňky před poškozením volnými radikály a může tak i zvýšit obranyschopnost organismu. 

 

S čím může Ginkgo biloba pomoci:

  • Duševní rovnováha
  • Mikrocirkulace krevního systému
  • Kognitivní funkce
  • Antioxidant
  • Periférní oběhový systém - oči - slyšení
  • Normální činnost mozku

 Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

Golden Nature Ginkgo biloba ve formě kapslí v silném extraktu 50:1 s deklarovaným obsahem flavonových glykosidů a terpenických laktonů. Ideální volba pro doplnění denní dávky ginkgo biloba v jedné kapsli.

 

 

 

 

 

 

Ginkgo biloba od Nutrisslimu ve formě prášku, zajistí několikanásobně vyšší dávkování čísté ginkgo biloby, oproti kapslím. Lze přidat do jogurtu, vody, mléka, džusu připadně dle chuti..

Blog

Hericium – medicinální houba plná vitamínů a prospěšných látek

Hericium neboli lví hříva patří mezi medicinální houby, které se od nepaměti využívají v tradiční čínské medicíně. V poslední době je však o ně velký zájem i u nás, a to především proto, že podporují odpověď organismu na stresové situace také podporují imunitu a působí jako tzn. adaptogeny. Na světě jich existuje přes 100 druhů a konkrétně hericium patří mezi nejoblíbenější.

23.02.2021


Ginkgo biloba – na paměť i prokrvení celého těla

Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný) je strom s velice zajímavými listy, který se často objevuje ve starých čínských nebo japonských pověstech a bájích. Podle nich dokáže Ginkgo odvrátit zlo a oheň, a proto je hojně vysazován před tamními domy a chrámy. V Číně a Japonsku se také semena ginkgo biloba používají v tradiční kuchyni. Britský botanik a geolog Albert Seward nazval ginkgo bilobu stromem života proto, že v sobě uchovává tajemství minulosti. Jeho moc je v Asii dokonce natolik proslulá, že jej místní obyvatelé uctívají. V současnosti je ginkgo jeden z nejoblíbenějších doplňků stravy všude ve světě.

17.02.2021


Guarana vs. káva – co je efektivnější?

Guarana je liánovitý keř se zelenými lichozpeřenými listy a světlými květy, které tvoří větší květenství. Zralé červené plody guarany uskupené v hroznech připomínají lidské oko, neboť obsahují jedno velké černé semeno, jež se při dozrávání dostává na povrch. Plné dozrání guarany nastává mezi říjnem a listopadem, při čemž se sklízí právě černá semena.

04.02.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím