DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce pouze do 5.12.2021.

Ginkgo biloba – na paměť i prokrvení celého těla

Ginkgo biloba je strom s velice zajímavými listy, který se často objevuje ve starých čínských nebo japonských pověstech a bájích. Podle nich dokáže ginkgo biloba odvrátit zlo a oheň, a proto je hojně vysazován před tamními domy a chrámy. V Číně a Japonsku se také semena ginkgo biloba používají v tradiční kuchyni.

 

Britský botanik a geolog Albert Seward nazval ginkgo stromem života proto, že v sobě uchovává tajemství minulosti. Jeho moc je v Asii dokonce natolik proslulá, že jej místní obyvatelé uctívají. V současnosti je ginkgo jeden z nejoblíbenějších doplňků stravy všude ve světě.

Jak ginkgo biloba vypadá a kde roste?

Jinan dvoulaločný neboli ginkgo biloba patří mezi jedny z nestarších rostlin na naší planetě – někdy bývá v jeho souvislosti používáno i označení živoucí fosilie nebo fontána mládí. Jeho výskyt se podle některých studií datuje až do doby před 300 miliony let.

 

Velice zajímavým faktem je, že i přestože strom vypadá jako listnatý, je řazen mezi jehličnany. Právě pro tvar svých listů je často považován za mezistupeň mezi listnatými a jehličnatými stromy. Běžně dorůstá až do výšky 30 metrů a široký může být i víc jak 9 metrů. Budete-li si chtít vypěstovat rostlinku ze semen, počítejte s tím, že to není vůbec jednoduché. Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) totiž potřebuje spefické podmínky pro svůj růst.

 

 

Jinan dvoulaločný je nejvíce ceněný především pro své listy, které jsou využívány v tradičním i moderním léčitelství. Dlouhé jsou zhruba 5–10 centimetrů, mají vějířovitý a řapíkatý tvar a sklízejí se na přelomu léta a podzimu, kdy se z nich získává zdraví prospěšný extrakt. Zajímavé je také to, že jinan dvoulaločný v současné době ve volné přírodě zůstal zachován pouze na malém území v jihovýchodní Číně.

Jaké jsou aktivní látky obsažené v ginkgu??

V Číně bývá ginkgo biloba dost často označován za strom dlouhověkosti, což není tak daleko od pravdy. Díky vysokému obsahu biologicky aktivních látek totiž buňky v těle chrání před předčasným procesem stárnutí a dodává jim kyslík a odolnost, působí tedy jako antioxidant.

 

Blahodárný vliv na lidský organismus jinanu dvoulaločného je dán především obsahem flavonoidů a terpenoidů v listech. Je v nich rovněž přítomna podskupina flavonoidů tzv. flavonoly, což jsou látky, jež příznivě působí zejména na krevní oběh. 

 

Ginkgo biloba dále obsahuje látku zvanou bilobalid, ginkgolidy a kyselinu ginkgolovou. Všechny tři látky se podílejí na mikrocirkulaci v těle, účastní se energetické výměny a zvyšují žilní tonus. Kladný vliv mají též na periferní krevní oběh, čímž podporují krevní tok.

K čemu je ginkgo biloba dobrá?

Ginkgo biloba zásadním způsobem cíleně ovlivňuje výkonnost mozku a podporuje myšlení, učení a koncentraci tzn. "kognitivní funkce".  Přes podporu krevního systému také napomáhá prevenci impotence nebo nedostatečného prokrvování dolních a horních končetin. Pravidelným užíváním extraktu z listů se tak brzy zbavíte věčně studených rukou a nohou a s trouchou štěstí i slabé erekce. Protože je ginkgo přírodním antioxidantem, chrání buňky před poškozením volnými radikály a může tak i zvýšit obranyschopnost organismu. 

 

S čím může Ginkgo biloba pomoci:

  • Duševní rovnováha
  • Mikrocirkulace krevního systému
  • Kognitivní funkce
  • Antioxidant
  • Periférní oběhový systém - oči - slyšení
  • Normální činnost mozku

 Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

Golden Nature Ginkgo biloba ve formě kapslí v silném extraktu 50:1 s deklarovaným obsahem flavonových glykosidů a terpenických laktonů. Ideální volba pro doplnění denní dávky ginkgo biloba v jedné kapsli.

 

 

 

 

 

 

Ginkgo biloba od Nutrisslimu ve formě prášku, zajistí několikanásobně vyšší dávkování čísté ginkgo biloby, oproti kapslím. Lze přidat do jogurtu, vody, mléka, džusu připadně dle chuti..

Blog

Vitamin K2, proč je stejně důležitý jako vitamin D3?

Vitaminy rozpustné v tucích, A,D,E,K, představují jednu z nejdůležitějších složek naší potravy. Lidské tělo si vitaminy, až na pár výjimek, nedokáže samo vyrobit, a proto je musíme přijímat v podobě bohaté a živé stravy. V poslední době se pozornost odborné i laické veřejnosti zaměřila na vitamin D3, a to nejen v souvislosti se vstřebáváním vápníku ze střeva do krve, ale také pro jeho nezastupitelnou úlohu ve fungování imunitního systému. Zato vitamin K2 (menachinon) zůstává stále neprávem opomíjen, možná až podceňován. Tyto dva vitaminy spolu však velice úzce spolupracují. Vitamín K2 působí preventivně proti mnoha chronickým chorobám. Tím že „čistí“ cévy od nadbytku vápníku a účelně s ním dál hospodaří, předchází ateroskleróze a na druhé straně i osteoporóze. Také má velice příznivý vliv na celý kardiovaskulární a nervový systém. Působí na paměť i kognitivní funkce, které se zhoršují vlivem postupujícího věku.

24.11.2021


Kyselina hyaluronová a její kombinace s kolagenem – proč je vhodná?

Kolagen a kyselina hyaluronová – dvě látky, které mají v těle nezastupitelnou funkci a kterých bohužel od 25. roku věku v těle ubývá. To se projevuje na pevnosti a pružnosti pojivových tkání, kvalitě vlasů a hydrataci pleti. Kyselina hyaluronová je v těle přirozeně se vyskytující látka, která je obsažena v očním sklivci, synoviální tekutině uvnitř kloubu a v pokožce. Mezi buňkami a kolagenovými vlákny, jež se rovněž nachází v kůži, vytváří jakýsi mazlavý tmel, díky němuž je pleť hladká a hydratovaná. Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je velice hojně zastoupena v těle savců. Zároveň je klíčovou složkou pojivových tkání těla, jako jsou kosti, chrupavky a kůže. Kromě toho je dokonce součástí stěny cév, struktury vlasů a nehtů nebo stavby svalů.

17.11.2021


Acerola – tropická třešeň plná přírodního vitaminu C

Acerola lysá také nazývána malpígie lysá či barbadoská třešeň, je rostlina pěstována především pro své plody, které jsou považovány za jeden z nejbohatších přírodních zdrojů vitaminu C. Acerola však neobsahuje pouze tento vitamin, ale je zdrojem i dalších užitečných látek pro organismus, jako jsou minerály, flavonoidy a celá škála dalších vitaminů či jiných aktivních látek. Tyto ostatní látky nejsou v acerole zastoupeny v tak velkém množství, ale některé hrají důležitou roli právě v kombinaci s vitaminem C. Acerola obsahuje velké množství vitaminu C, a to mnohem více než jiné plodiny jako jsou třeba pomeranče, rakytník či dokonce šípky.

10.11.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím