DOPRAVA ZDARMA při objednávce nad 500 Kč. Akce platí pouze do 6.12.2020. 

Hlíva ústřičná jako doplněk stravy – jaká koncentrace je nejvhodnější?

Hlíva ústřičná, latinsky Pleurotus ostreatus, je dřevokazná houba obsahující cenné látky podporující imunitní systém. Svým tvarem a barvou připomíná ústřice, což vysvětluje její české pojmenování. Jako jedna z mála medicinálních hub roste také na území Evropy včetně České republiky. V čem tkví její hlavní přínos pro lidský organismus a jak poznat kvalitní doplněk stravy s hlívou ústřičnou? To a mnohem více, vám prozradíme v následujícím článku.

Jak hlíva ústřičná vypadá a kde roste?


Hlíva ústřičná je jedlá houba, která parazituje na kmenech a pařezech listnatých stromů. Klobouk má hladký a šedavě zbarvený v závislosti na vzdušné vlhkosti. Zajímavé je na ní to, že roste v trsech střechovitě posázených nad sebou a jako pravá dřevokazná houba dovede ze dřeva přijímat různé prospěšné látky.

 

Plodnice hlívy ústřičné je možné použít čerstvé či nasušené do omáček nebo polévek. Chuť mají lehce nasládnou a vůni typicky houbovou. Jelikož ale hlíva ústřičná roste od teplých jarních dnů do listopadu, jejího pozitivního vlivu na imunitní systém si právě v období, kdy ho naše tělo potřebuje ze všeho nejvíce, příliš neužije. Proto také vznikly doplňky stravy s hlívou ústřičnou. Při jejich výběru je ale potřeba hlídat koncentraci polysacharidů a kvalitu zpracování.

 

Jak vybrat ideální doplněk stravy s hlívou ústřičnou?


Důležitou složkou hlívy ústřičné, stejně jako u jiných medicinálních hub, jsou polysacharidy, které svým efektem napodobují působení antibiotik. U hlívy ústřičné se konkrétně jedná o přírodní komplexní polysacharid 1,3 d-glukan. Ten pozitivně ovlivňuje hladinu zlého LDL cholesterolu v krvi, bojuje proti infekcím a celkově aktivuje obranyschopnost těla.

 

Na rozdíl od jiných obsahových látek u polysacharidů neplatí nepsané pravidlo, že čím vyšší koncentrace tím lépe. Dlouhodobým testováním se totiž zjistilo, že 30% koncentrace polysacharidů má optimální terapeutické účinky. Říkáte si jak to?

 

Je tomu tak proto, že vyšší podíl polysacharidů v extraktu zabírá prostor pro další účinné látky. Tím pak účinek houby není tak širokospektrální. Naopak nižší koncentrace než zmíněných 30 % také není dobré volit, protože přípravek pak nemusí mít tak silný efekt.

Jakými aktivními látkami je hlíva ústřičná tak unikátní?


Kromě blahodárných polysacharidů hlíva ústřičná dále obsahuje terpeny, statiny – z nich především lovastatin a chitin. Všechny tyto látky mají kladný vliv na hladinu tuků v krvi a působí preventivně proti ucpávání cév a kardiovaskulárním chorobám. Tím však výčet obsahových látek v hlívě nekončí.

Hlíva ústřičná je jedinečná také obsahem minerálních látek a vitaminů. Z minerálních a stopových prvků v ní můžeme najít zinek, železo, draslík, fosfor, jod a selen. Z vitaminů obsahuje velké množství vitaminů skupiny B, dále vitamin K, D a C. V neposlední řadě je plná vlákniny, prospěšných aminokyselin, bílkovin a sterolů.

Čím je hlíva ústřičná prospěšná?


Díky rozličnému obsahu přírodních látek se od hlívy můžete dočkat širokého efektu na celý organismus – od celkové podpory organismu a obranyschopnosti, přes snížení hladiny cholesterolu, až po zmírnění stresu a únavy. Podíl vlákniny dokonce pomáhá s trávením. Opomenout nelze ani skvělý efekt hlívy na blokování volných radikálů, jež mají za následek rychlejší stárnutí a degeneraci organismu.

 

Hlíva ústřičná podporuje:

  • Posiluje obranyschopnost organismu, podporuje správnou funkci uminitního systému
  • Reguluje hladinu zlého LDL cholesterolu v krvi
  • Preventivně působí proti kardiovaskulárním chorobám
  • Podporuje trávení, činnost jater a regeneraci
  • Zmírňuje dopad stresu, únavy a vyčerpání
  • Pomáhá detoxikovat tělo a blokovat volné radikály - antioxidační působení

 

Z naší nabídky jednoznačně doporučujeme hlívu ústřičnou s deklarovaným obsahem 30 % polysacharidů od předního českého výrobce MycoMedica.

Blog

Kurkumin – zdraví prospěšná látka, které je i součástí koření

Kurkumin nebo také curcumin patří do skupiny polyfenolů, což jsou rostlinné sloučeniny s antioxidačním účinkem na organismus. Podle některých studií lidskému zdraví prospívají i pouhé dvě lžičky sušené kurkumy denně. Problém ale spočívá v tom, že kurkumin je špatně rozpustný ve vodě a má nízkou biologickou dostupnost. Lepší ho je proto užívat společně s tuky, na které se naváže, podobně jako vitamin A.

02.12.2020


Doplňky stravy na podporu erekce, jaké vybrat??

Doplňků stravy na podporu erekce je na českém trhu nespočet. Jejich velkou výhodou je to, že jsou dostupné bez lékařského předpisu a při jejich správném užívání nehrozí žádné závažné vedlejší účinky, což například u léků s účinnou látkou sildenafil (viagry) nelze tvrdit. Na druhou stranu ne každý doplněk stravy na podporu erekce obsahuje to správné efektivní složení a tak je při jejich výběru nutná obezřetnost.

 

23.11.2020


Hlíva ústřičná jako doplněk stravy – jaká koncentrace je nejvhodnější?

Hlíva ústřičná, latinsky Pleurotus ostreatus, je dřevokazná houba obsahující cenné aktivní látky podporující imunitní systém. Svým tvarem a barvou připomíná ústřice, což vysvětluje její české pojmenování. Jako jedna z mála medicinálních hub hlíva roste také na území Evropy včetně České republiky.

12.11.2020Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím