K objednávkám nad 600 Kč - Ovoce sušené mrazem ZDARMA! V nákupním košíku si lze jako dárek vybrat borůvky, mango, ananas nebo broskev.

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris), jak vybrat ten správný?

 Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris patří mezi jednu z nejvíce užívaných bylin na celém světe. Proč je Kotvičník zemní tak oblíbený a hojně využívaný má svůj opodstatněný důvod. Tato sice malá ale i přes  to, dovolím si tvrdit, zázračná bylina má výborný vliv na lidský organismus, a to ne pouze z důvodů stimulace LH hormonu (Luteinizační hormon), který má vliv na produkci hormonů. U mužů se jedná o zvýšenou produkci testosteronu, u žen je LH hormon spjatý s tvorbou estrogenů.

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris ) umí mnohem víc. O celkovém efektu na organismus si můžete přečíst v našem předchozím článku Kotvičník zemní a jeho účinky, kde se dozvíte vše o této rostlině.

 

Popularita Kotvičníku zemního stále roste a tak se dnes zaměříme na kritéria jednotlivých přípravků vyráběných z této rostliny a jak vybrat ten nejkvalitnější/nejlepší. Na českém trhu se totiž objevuje mnoho typů Kotvičníků, ale ne vždy kvalitních.

 

Co je při výběru Kotvičníku rozhodující?

 

1.       Typ suroviny/extraktu

2.       Původ suroviny

3.       Obsah v kapsli

4.       Cena

 

1) Typ suroviny

Je nejdůležitějším kritériem pro volbu kvalitního Kotvičníku. Na českém trhu se objevují nejčastěji tři typy.

 

A) pouze namletá nať,plody či jiné části rostliny  - NEVHODNÉ/SLABÝ 

B) extrakt typu 5:1, 10:1 atd. - SLABÉ                                                                                                                                     

C) deklarované množství saponínu nebo konkrétního saponínu – protodioscínu - VHODNÉ

 

Saponíny jsou účinné látky obsažené v Kotvičníku, při koupi vždy vybírejte Kotvičník s deklarovaným obsahem saponínu, ideálně 90% nebo s deklarovaným obsahem protodioscínu, ideálně 60%

 

U produktů kde není uvedeno deklarované množství saponínu nebo protodioscínu, zde pravděpodobné žádné množství nebude a tak výsledný efekt bude minimální a proto tyto produkty – NEKUPOVAT.

 

Doporučujeme Golden Nature Kotvičník zemní s deklarovaným obsahem 90% saponínu nebo VemoHerb Tribulus terrestirs s deklarovaným množstvím 60% protodioscínu.

 

2) Původ suroviny

Dalším důležitým kritériem je původ suroviny. Kotvičník pocházející z Bulharska bude pravděpodobně jeden z nejkvalitnějších, jelikož zde má tato bylinka své přirozené prostřední pro růst a tak je schopná z půdy načerpat všechny aktivní látky v dostatečné míře.

Ovšem moderní technologie umožňují pěstování Kotvičníku téměř po celém světě. Pro výběr kvalitního Kotvičníku tedy stále platí první pravidlo a to DEKLAROVANÉ MNOŽSTVÍ SAPONÍNŮ nebo PROTODIOSCÍNU.

 

 

3) Obsah v jedné kapsli

Dalším aspektem pro kvalitní výběr Kotvičníku je obsah v jedné kapsli ( pozor někde se uvadí vysoký obsah, ale v množství denní dávky což může být 3-6 kapslí).

Zde platí jednoduché pravidlo, čím více Kotvičníku v kapsli je, tím lépe. Doporučujeme vybírat produkty s obsahem min. 500 mg v jedné kapsli.

Doporučujeme Golden Nature Kotvičník zemní 90% s deklarovaným obsahem saponínu a vysokým množstvím 500 mg v kapsli.

 

4) Cena

Cena Kotvičníku bude vždy úměrná jeho kvalitě, pokaždé ale vybírejte Kotvičník s deklarovaným množstvím saponínu nebo protodiosínu.

Doporučujeme produkty z naší akční nabídky 2+1 zdarma, kde naleznete pouze kvalitní Kotvičníky v cenově zvýhodněném balení.

 

 

Blog

Kolagen pro zdravé klouby a pleť

Kolagen patří mezi velice oblíbený a stále častěji užívaný preparát resp. Doplněk stravy podporující správnou funkci pohybového aparátu, zejména tedy kloubů, vazů a šlach. Blahodárný efekt kolagenu ovšem nespočívá pouze v působení na pohybový aparát. Kolagen je také z více jak 60% obsažen v kůži a tak je pro kvalitu pleti nepostradatelným faktorem.

26.09.2019


Muira puama - přírodní afrodiziakum

Muira puama známa pod latinským názvem Ptychopetalum olacoides je přírodním klenotem pocházející z Jižní Ameriky, konkrétně Brazílie. Tato exotická rostlina získala mnoho přezdívek jako je „Amazonská viagra“, „Mocné dřevo“, „Silné dřevo“ a mnoho dalších. Jak lze z těchto přezdívek usoudit, Muira puama má výborný vliv na zvýšení libida a je skvělým přírodním afrodiziakem, které ocení jak muži, tak ženy.

30.07.2019


Kotvičník zemní (Tribulus terrestris), jak vybrat ten správný?

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris patří mezi jednu z nejvíce užívaných bylin a to po celém světe. Proč je Kotvičník zemní tak oblíbený a hojně využívaný má svůj opodstatněný důvod. Tato sice malá ale i přes to, dovolím si tvrdit, zázračná bylina má výborný vliv na lidský organismus, a to ne pouze z důvodů stimulace LH hormonu (Luteinizační hormon), který má vliv na produkci hormonů. U mužů se jedná o zvýšenou produkci testosteronu, u žen je LH hormon spjatý s tvorbou estrogenů.

14.07.2019



Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím