KEŠU 250g k objednávkam nad 600 Kč ZDARMA!! Kešu je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce platná do 24.1.2021.

Kurkumin – zdraví prospěšná látka, které je i součástí koření

Kurkumin je zvláštní pigment, který můžete najít i v různých koření. V potravinách se kurkumín označuje jako E100, není to ale klasické, zdraví né přiliš přínosné, "éčko". Na rozdíl od jiných „éček“ je ale kurkumin zdraví prospěšný a není proto potřeba se mu vyhýbat. Přečtěte si náš článek a zjistěte, v čem je kurkumin unikátní a proč byste ho měli kombinovat s piperinem.

Co je kurkumin a kde ho lze najít?


Indický šafrán neboli kurkuma je žlutě zbarvené koření získávané z oddenku kurkumovníku dlouhého, které se přidává do celé řady asijských pokrmů a právoplatně patří k tradiční čínské medicíně. Typickou nažloutlou barvu mu dodává zdraví prospěšné barvivo zvané kurkumin. To lze v menším množství nalézt třeba i v zázvoru nebo u nás v trochu známější směsi koření pojmenované jako kari.

Ve známost kurkumin vstoupil poté, co proběhlo několik významných výzkumů potvrzujících jeho blahodárný vliv na lidský organismus. Nutno ale podotknout, že zjištěných účinků si byla již po tisíciletí moc dobře vědoma východní medicína, která výtažky z kurkumovníku využívala jako podpůrný prostředek potlačující záněty a  jako doplňková terapie onkologických onemocnění.

Proč se doporučuje kombinace kurkuminu s piperinem?


Kurkumin patří do skupiny polyfenolů, což jsou rostlinné sloučeniny s antioxidačním účinkem na organismus. Podle některých studií lidskému zdraví prospívají i pouhé dvě lžičky sušené kurkumy denně. Problém ale spočívá v tom, že kurkumin je špatně rozpustný ve vodě a má nízkou biologickou dostupnost. Lepší ho je proto užívat společně s tuky, na které se naváže, podobně jako vitamin A.

Důležité je také podpořit jeho využitelnost v těle prostřednictvím dalších látek jako například piperinem. Piperin je látka obsažená v černém pepři, která blokuje některé trávicí enzymy narušující kurkumin. Díky tomu kurkumin zůstane v těle při optimální hladině delší dobu a jeho užívání je tedy efektivnější. Účinnost kurkuminu v kombinaci s piperinem se několikanásobně zvyšuje!

 

Jak kurkumin působí na tělo?


Kurkumin v těle působí jako žádná jiná látka. Podle výzkumů oplývá několika molekulárními mechanismy, díky nimž umí rozpoznat „porouchané“ buňky, vyselektovat je a cíleně je zlikvidovat. Tím předchází vzniku zánětů a s tím spojených závažných zdravotních komplikacích. 

 

Další zajímavou schopností tohoto žlutého barviva je to, že pomáhá v boji s úzkostmi a špatnou náladou. Dále pozitivně ovlivňuje pohyblivost kloubů a pomáhá udržovat tělesnou schránku v kondici. Jako antioxidant kurkumin zároveň očišťuje tělo od nahromaděných toxinů a snižuje aktivitu škodlivých volných radikálů. V neposlední řadě je důležité také zmínit jeho blahodárné působení na imunitní systém.

 

S čím vám kurkumin může pomoci?

  • Normální trávení
  • Normální činnost jater
  • Normální stav kloubů
  • Normální činnost jater - jaterní lipidy

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

Allnature Kurkuma ve formě prášku v BIO kvalitě může posloužit jako skvelý pomocník v kuchyni při přípravě jídel. 

 

 

 

 

 

 

Curcumin od české společnosti MycoMedica patří k těm nejkvalitnějším, které lze u nás sehnat. Curcumin je obohacen o další aktivní látky jako Quercetin a Piperin. Tyto látky podporují vstřebatelnost a celkové působení curcumínu v našem ogranismu. 

Blog

Kotvičník zemní a jakou formu vybrat – kapsle, tinkturu nebo prášek?

Kotvičník zemní pod latinským názvem tribulus terrestris je velmi oblíbená bylinka s jasně žlutým květem, která je proslulá svými afrodiziakálními a posilujícími vlastnostmi. Kotvičník zemní lze sehnat v různorodém provedení od čajů přes kapsle až po tinktury. Pokud se tedy pro užívání kotvičníku zemního neboli tribulusu terrestris rozhodnete, pochopitelně budete očekávat co nejlepší výsledky. Těch se ale dočkáte jedině, pokud sáhnete po správné formě kotvičníku zemního s deklarovaným obsahem aktivních látek a to konkrétně saponinů nebo protodioscinu.

14.01.2021


Magnesium – proč je vhodné kombinovat hořčík s vitaminem B6?

Hořčík, latinsky magnesium, je pro lidský organismus nezbytný, esenciální minerál, který je tělu nutné pravidelně dodávat. Potřebují ho naše buňky, srdce, svaly i nervy, neboť se účastní více než stovky různých biochemických reakcí. I důležitost magnesia je ale ve srovnání s jinými minerály často opomíjen. Kromě toho chronickému deficitu hořčíku také nahrává hektická doba charakteristická nevyváženým stravováním.

07.01.2021


Jak vybrat kvalitní rybí olej aneb proč je důležitý obsah EPA a DHA

Tím nejcennějším, co rybí olej neboli rybí tuk obsahuje, jsou omega 3 mastné kyseliny, které zahrnují kyseliny EPA a DHA. Omega 3 mastné kyseliny si lidské tělo nedokáže samo vytvořit, a tak je nutné je přijímat v potravě. Obecně o nich lze říci, že podporují správné fungování kardiovaskulárního, imunitního a nervového systému.

17.12.2020Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím