Mladý ječmen – zelená superpotravina vhodná nejen k očistě těla

Zelené superpotraviny jako chlorella, spirulina nebo mladý ječmen jsou čím dál tím oblíbenější. Může za to především rozmach zdravého stravování a redukčních diet. Nejčastěji se mladý ječmen užívá ve formě tablet, šťávy nebo prášku, který se rozmíchá ve vodě a následně se vypije. Jedná se tedy o doplněk stravy, který je volně dostupný na eshopech či zdravých výživách. Zjistěte, v čem spočívá jeho hlavní přínos pro naše tělo a kdy se vyplatí zařadit ho do svého jídelníčku.

Co je mladý ječmen?

Mladý ječmen neboli také zelený ječmen je někdy přezdívaný jako „elixír mládí a krásy“.  Jedná se o ječmen setý, který je sklízen ve fázi, kdy dosahuje výšky přibližně 25 cm a je ještě hezky zelený. Jde tedy o plodinu, kterou všichni známe a kterou mnohdy přehlížíme a neuvědomujeme si, kolik cenných látek obsahuje. Aby ale ve výhoncích bylo dostatek prospěšných látek, je nutné sklízet ho, když je mladý. Jakmile totiž začne vytvářet klásky a zrna, přesouvají se všechny živiny ze zeleného výhonku do zrn, které se většinou používají jako krmení pro zvířata.

 

V České republice patří mladý ječmen mezi velice často pěstované obilniny. Přibližně 30 % celkové sklizně se totiž využívá k výrobě sladu. Pro přípravu doplňků stravy z mladého ječmene se většinou používají rostlinky z jiných států (např. Německo, Nový Zéland, Austrálie nebo USA).

 

Jaké látky mladý ječmen obsahuje?

Mladý ječmen obsahuje spoustu prospěšných aktivních látek. Z vitaminů jsou v něm zastoupeny hlavně vitaminy skupiny B, dále pak vitamin E, C a K. Z minerálů a stopových prvků je bohatý na draslík, fosfor, vápník, hořčík, měď a železo. Bohatý je také na obsah antioxidantů, prospěšných enzymů, chlorofylu a vlákniny, díky níž získáte pocit sytosti a podpoříte své trávení. Za zmínku rozhodně také stojí provitamin A neboli betakaroten a látka zvaná cholin, která je stavební složkou neuromediátoru acetylcholinu. Tento neuromediátor umožňuje nervosvalové přenosy a je odpovědný za správnou činnost mozku a nervové soustavy.

Jak mladý ječmen funguje v těle?

Mladý ječmen je často spojován s alkalizací organismu. Co to znamená? Ve své podstatě se snaží o acidobazickou rovnováhu organismu, která je často nezdravým stravováním narušena a nakloněna směrem k překyselení. Překyselení organismu může vést ke vzniku civilizačních chorob a podmiňovat dřívější stárnutí buněk. A právě tomu se podle přírodní a alternativní medicíny snaží mladý ječmen předcházet. Lze tedy také říct, že posiluje obranyschopnost organismu, očišťuje tělo od toxických látek, podporuje trávení a potlačuje příznaky chudokrevnosti. V neposlední řadě pomáhá při hubnutí díky obsahu vlákniny.

 

Mladý ječmen a jeho působení?

  • Celkové tonikum vitaminů a minerálních doplňků z přírodního zdroje
  • Antioxidant

Jak mladý ječmen užívat?

Abyste dosáhli požadovaného efektu, je potřeba užívat mladý ječmen opravdu poctivě, pravidelně a v dostatečně dlouhém časovém rozmezí. Nejlepší je vytrvat s jeho konzumací 2–3 měsíce a dávat si ho v dopoledních hodinách. Dávkování záleží na výrobci. Většinou se ale doporučuje nezačínat hned s plnou dávkou, ale množství postupně zvyšovat.

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

Český výrobce medicinálních hub MycoMedica ve svém portfoliu nabízí také prvotřídní BIO mladý ječmen ve formě prášku.

 

 

 

 

 

Společnost Naturalis nabízí mladý ječmen pocházející od certifikovaných a ověřených dodavatelů z amerického státu Utah. Naturalis mladý ječmen je zárukou opravdové kvality.

Blog

Kokosový olej a jeho využití?

Kokosový olej má všestranné využití. Skvěle dokáže zastat práci kosmetického produktu i oleje na vaření. Díky tomu a příznivému efektu na zdraví člověka v poslední době slaví velký úspěch, zejména pak mezi zastánci zdravého životního stylu. Pojďme se podívat na to, proč je kokosový olej tak jedinečný a jakými způsoby ho lze používat.

14.06.2021


Jak spolu souvisí vápník, vitamin D3 a K2?

Vitamin D3 a vitamin K2 jsou v poslední době hodně diskutované vitaminy rozpustné v tucích. Bylo totiž zjištěno, že se jedná o nejaktivnější formy vitaminu D a K, takže jejich pravidelným užíváním lze dosáhnout mnohem lepších výsledků než konzumací „obyčejného déčka“ nebo vitaminu K1. Ještě zajímavější je ale souvislost těchto vitaminů s vápníkem.

04.06.2021


Aquamin – co to je, co obsahuje a v čem je lepší?

Aquamin je komplex látek, který se získává z mořské řasy zvané Lithothamnion calcareum z čeledi Corallinacea. Tato unikátní řasa roste v hloubce křišťálově čisté vody Atlantského oceánu, kde během svého životního cyklu, který obvykle trvá 4–5 let, čerpá z neznečištěné vody cenné nutrienty. V průběhu života získává zajímavou načervenalou podobu, díky níž je okamžitě rozpoznatelná. Po dokončení cyklu, když je řasa již skoro celá zvápenatělá, odumírá a klesá ke dnu, odkud se těží pro výrobu doplňků stravy.

28.05.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím