Reishi – kdy a jaké koncentrace zvolit a proč je důležitý obsah triterpenu?

Reishi patří k nejstarším medicinálním houbám na světě, která má dlouhou tradici v tradiční čínské medicíně. Dnes doplňkům stravy s reishi přichází na chuť i lékaři v rámci klasické západní medicíny, kteří je svým pacientům doporučují většinou jako doplňující podpůrnou terapii. Není ale reishi jako reishi. Při výběru vhodného doplňku se je totiž potřeba zaměřit na určitá kritéria. Jaká? To vám prozradíme v článku.

Základní informace o reishi

Dřevokaznou houbu reishi můžete také znát pod českým názvem jako lesklokorku lesklou. Jedná se o parazitující houbu, která se přiživuje na odumírajících kmenech a pařezech listnatých stromů. Její vzhled je zajímavý, neboť vějířovitá plodnice vypadá jako nalakovaná. Barvu má cihlově červenou nebo hnědou, takže je vidět již z dálky. V našich lesích reishi růst nenajdete. Vyžaduje totiž specifické podmínky, které ji poskytují jedině lesy v Asii, zejména v horských oblastech Číny.

 

Jaké existují koncentrace reishi?

Při výběru produktů s reishi se můžete setkat s různými koncentracemi. Co to znamená?

 

Na začátek je potřeba osvětlit, že jednou z hlavních složek vitálních hub jsou polysacharidy. Ty se v doplňcích stravy mohou objevovat v různých koncentracích. U polysacharidů ale na rozdíl od jiných aktivních látek neplatí, že čím vyšší množství jich produkt obsahuje tím lépe. Nenechte se tedy zmást některými výrobci. U reishi, ale i jiných medicinálních hub jako například cordyceps, vybírejte v podstatě jen mezi koncentracemi polysacharidů v rozmezí 30% až 50%.

 

  • Reishi v koncentraci 50 % polysacharidů – hodí se pouze k šokovému vybuzení organismu a nastartování imunity. Pro dlouhodobé užívání je tato koncentrace nevhodná. Využít ji můžete například při akutních stavech nebo intenzivním vyčerpání.

 

  • Reishi v poměru 30 % polysacharidů – nejlepší možná koncentrace. Tento vyvážený poměr nabízí dostatek aktivních látek tak, aby vaše tělo dokázalo optimálně zareagovat a došlo k dlouhodobé podpoře imunitního systému, oběhové soustavy a protizánětlivému působení. Tato koncentrace se proto výborně hodí při chronických onemocněních a k dlouhodobému užívání.

 

  • Reishi s koncentrací polysacharidů nižší než 30 % – tuto koncentraci polysacharidů nedoporučujeme, neboť se nedočkáte valného efektu.

 

  • Reishi s koncentrací polysacharidů vyšší než 50 % – nevhodná koncentrace, protože vysoký obsah polysacharidů je na úkor ostatních důležitých látek například triterpenů.

Proč jsou důležité triterpeny obsažené v reishi?

Kromě polysacharidů reishi obsahuje ještě další klíčovou složku, a tou jsou triterpeny. Triterpeny jsou z chemického pohledu nenasycené uhlovodíky skládající se z šesti izoprenových jednotek. Z hlediska své struktury a působení v těle triterpeny nemají mezi ostatními bioaktivními látkami konkurenci a neustále jsou předmětem vědeckého zkoumání. Zjištěno bylo, že triterpeny působí protizánětlivě, antimikrobiálně. Jinými slovy reishi pomáhá organismu vypořádat se s poškozenými buňkami, podporuje imunitu a regeneraci a prospívá všem orgánům napříč tělem.

 

Zároveň jsou triterpeny tím, co určuje kvalitu a sílu doplňku stravy s reishi. Čím je tedy obsah triterpenů neboli triterpenoidů vyšší, tím silnější bude efekt. Jejich obsah se obvykle pohybuje okolo 5 %.

Jak reishi v těle působí?

  • Podporuje normální činnost imunitního systému
  • Přispívá k normální hladině cholesterolu v krvi
  • Přispívá k normální hladině krevního cukru
  • Přispívá k normální činnosti oběhové soustavy

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

 

Golden Nature Reishi obsahuje deklarovaný podíl polysacharidů 30% v jedné kapsli s obsahem 500 mg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Golden Nature Reishi nabízíme také ve zvýhodněném akčním balení 2+1 zdarma.

Blog

Kotvičník zemní a jeho vliv na muže?

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris je jednoletá rostlina se žlutými květy, která je oblíbená především mezi mužskou populací. Ne náhodou se totiž kotvičníku přezdívá „přírodní viagra“. To ale není všechno, co dovede. O vlivu kotvičníku zemního na muže se v poslední době hodně mluví. Je tomu především kvůli nárůstu zájmu o sportovní aktivity a zdravý životní styl. Kotvičník zemní u mužů totiž podporuje zvýšení hladiny mužského pohlavního hormonu testosteronu, který jak známo stojí za budováním svalové hmoty a mnoha dalších benefitech.

22.09.2021


Zlaté mléko, co to je a k čemu je dobré?

Zlaté mléko je tradiční ajurvédský nápoj připravený z kravského mléka, ale můžete použít i jiné, a několika druhů koření, které mu dodávají typickou zlatavou barvu. Někdy se také říká, že toto mléko má barvu slunce. Jak asi tušíte, zlaté mléko původně pochází z Indie, kde se již po staletí připravuje jako životabudič a prospěšný pomocník při mnoha potížích. Obsažené ingredience jsou totiž nabité prospěšnými přírodními látkami. Zlaté mléko se připravuje teplé. Díky tomu a lehce štiplavé chuti se báječně hodí k popíjení během chladných podzimních dnů, kdy příjemně zahřeje zevnitř. Konzumovat ho se doporučuje především večer, protože zahání chuť na sladké a připravuje tělo na spánek.

15.09.2021


Zelený čaj vs. Guarana – po čem sáhnout při únavě?

Zelený čaj patří k oblíbeným nápojům po celém světě. Zatímco totiž někteří lidé nepijí kávu, šálkem dobrého čaje nikdo nepohrdne. Zelený čaj konkrétně pochází z čajovníku čínského (camellia sinensis), který roste nejen na území Číny, ale i jinde po světě. V dnešní době existuje mnoho odrůd čajovníku, kterým se daří na plantážích prakticky kdekoliv.

Guarana, česky paulinie nápojná, pochází z Amazonie, kde ji domorodí obyvatelé pokládají za zázračný nápoj ukrývající velkou sílu. A jejich tvrzení není daleko od pravdy. Již v 18. století došlo k prvním laboratorním testům, které potvrdily, že se skutečně jedná o velice silný přírodní stimulant.

08.09.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím