DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce platí u všech přepravců a pouze do 11.4.2021.

Vitamin D3 ve formě kapek nebo kapslí? Co je vhodnější?

Vitamin D3, „Déčko“ je klíčovým vitaminem pro naše kosti, zuby a imunitu. Většina z nás ví, že jeho nejpřirozenějším zdrojem je ultrafialové záření ze slunce. Jenže potřebnou sílu a správný úhel dopadajících paprsků má sluníčko jen zhruba polovinu celého roku. Přes zimu a jaro tak až 70 % české populace trpí nedostatkem vitaminu D. Pokud se tedy chcete po celý rok cítit fit a lépe odolávat nemocím, měli byste „déčko“ doplňovat prostřednictvím doplňků stravy. Ty můžete sehnat v kapkách, kapslích, prášku a tabletách. A právě na to, jaká forma vitaminu D3 je lepší, se podíváme v tomto článku.

 

Ve zkratce o vitaminu D a jeho funkce v těle

Vitamin D se účastní více než 200 různých reakcí v těle. Vděčni mu jsme například za minerální rovnováhu (zejména regulaci vápníku), normální stav kostí a svalů, proces dělení buněk nebo normální činnost imunitního systému.

 

Vitamin D patří mezi vitaminy rozpustné v tucích, což znamená, že se může v těle hromadit. K tomu ale příliš často nedochází. Kvůli našemu životnímu stylu, kdy většinu dne trávíme ve vnitřních prostorech s nedostatečným přístupem denního světla, většina z nás trpí spíše jeho nedostatkem než nadbytkem. Ohroženi jsou zejména senioři, děti, lidé s tmavším typem pleti nebo obézní lidé. U těchto osob může mít nedostatečný přísun vitaminu D zdrávotní následky. 

 

Každý dospělý člověk by proto měl každý den přijmout alespoň 1 000 IU neboli 25 mikrogramů vitaminu D. U kojenců, dětí, těhotných a kojících žen je podle současné legislativy dávka vitaminu D stanovena na 400 IU, to je 10 mikrogramů.

 

V menší míře je vitamin D zastoupen také v potravinách, například v tučných rybách, houbách, droždí a plodech moře. Většina potravin ale bývá bohatá na vitamin D2 (ergokalciferol), který je méně efektivní a pro tělo hůře vstřebatelný. Zjištěno totiž bylo, že vitamin D3 (cholekalciferol) je přibližně čtyřikrát účinnější než D2. Při výběru doplňků stravy s obsahem vitaminu D proto preferujte právě ty výrobky, které obsahují D3.

 

Jakou formu vitaminu D3 vybrat? Kapky nebo kapsle? Co je lepší?

Vitamin D3 můžete sehnat nejčastěji v kapslích nebo kapkách. Které formě dáte přednost, záleží jen a jen na vás, avšak je potřeba si uvědomit, že kapslí je obvykle pro dosažení denního dávkování spolknout více najednou, zatímco u kapek postačí jediná kapička na jazyk. Tablety zároveň mohou obsahovat různá plnidla, barviva nebo jiné zbytečné pomocné látky. Vybírat byste je proto měli obezřetně.

 

Kromě toho, že se kapky lépe podávají dětem, mohou být také vhodnější pro seniory, kterým často polykání kapslí činí problémy. Kapky se mohou aplikovat buď přímo na jazyk, anebo na sousto či do nápoje. Vždy byste se ale měli řídit doporučením výrobce.

 

Ať už ale zvolíte jakoukoliv variantu, upřednostněte ty produkty, které kromě vitaminu D3 obsahují navíc vitamin K2. Tyto vitaminy by se totiž měly užívat současně.

Proč? Zjednodušeně si vypomáhají a jeden bez druhého nedovedou v těle správně fungovat. Vitamin K2 navíc umí působení vitaminu D3 zefektivnit, takže užíváním takového přípravku dosáhnete lepších výsledků.

 

Co všechno Vitamin D podporuje??

  • přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu
  • přispívá k normální hladině vápníku v krvi
  • přispívá k udržení normálního stavu kostí
  • přispívá k udržení normální činnosti svalů
  • přispívá k udržení normálního stavu zubů
  • přispívá k normální funkci imunitního systému
  • podílí se na procesu dělení buněk

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

Woldohealth Vitamin D3 - Vitamin D3 ve formě kapek rozpuštěných ve 100% MCT oleji s obsahem 1000 I.U. v jedné kapce!

 

 

 

 

 

 

 

Golden Nature Vitamin D3+K2+Omega je speciálně vyvinutá NOVINKA obsahující 4 aktivní složky v jedné softgelové kapsli.

Blog

Hořčíkový olej – k čemu je dobrý? A je lepší hořčík ve formě kapslí nebo oleje?

Hořčík neboli magnesium patří k nejdůležitějším minerálům, které naše tělo potřebuje. Účastní se totiž zhruba 300 různých tělesných reakcí. Bohužel ho ale většina z nás má nedostatek, což se projevuje hlavně podrážděností, nespavostí, náladovostí, svalovými křečemi nebo nepříjemným bušením srdce. Důvodem toho, proč hořčík nezískáváme z potravy v takové míře jako kdysi, je nešetrné zemědělství, používání pesticidů a filtrování vody. Proto je nezbytné dodávat ho tělu jiným způsobem. Velice jednoduchý způsob dodání hořčíku je formou doplňků stravy s obsahem magnesia.

09.04.2021


Chaga – medicinální houba pro silnou imunitu

Chaga je dřevokazná houba volně rostoucí na kmenech stromů napříč severními zeměmi. Roste zejména na břízách v Rusku, Kanadě, Kazachstánu, Číně a Japonsku, kde se využívá v místním tradičním léčitelství k podpoře přirozené obranyschopnosti a při žaludečních potížích. Díky svým takřka zázračným schopnostem dostala přezdívku „Dar od Boha

31.03.2021


Saw palmetto – na prostatu, růst vlasů a libido

Saw palmetto neboli serenoa plazivá je velmi zajímavá menší palma, kterou již v dávných dobách používali indiáni k řešení problémů s močovým a pohlavním ústrojím. V dnešní době tato palma s vějířovitými listy a plazivým kmenem zažívá velký návrat, protože se z jejích plodů získává velice cenný extrakt plný biologicky aktivních látek, které našemu tělu vlivem uspěchané doby mnohdy chybí.

24.03.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím