DOPRAVA ZDARMA při objednávce nad 500 Kč. Akce platí pouze do 6.12.2020. 

Výhody MCT oleje z kyseliny kaprylové C8 vs. klasický MCT olej ??

Kokosový olej (mct olej) patří mezi populární rostlinné tuky, k nimž se v posledních letech obrací výživoví poradci, sportovci i lidé, kteří chtějí jíst zdravěji. Jeho přínos pro zdraví však spočívá především v obsahu C8 nasycené mastné kyseliny kaprylové. Tato nasycená mastná kyselina kaprylová C8 se středně dlouhým řetězcem je totiž považována za jeho nejdůležitější složku. Nutno ale podotknout, že je v kokosovém oleji ze všech obsažených látek nejméně zastoupena. To je také důvod toho, proč vznikl MCT olej s čistou kyselinou kaprylovou C8

V čem se ale liší od klasického MCT oleje a jaký má vliv na zdraví? To vám prozradíme v článku.

Co to jsou MCT oleje?


Abyste správně pochopili podstatu kyseliny kaprylové, je potřeba vysvětlit si, co je vlastně zač MCT olej. Jedná se o mastné složené kyseliny se středně dlouhými řetězci, které jsou přirozeně obsaženy v kokosovém nebo palmovém oleji. Do této skupiny patří hned několik kyselin, a to:

 

 

(Písmeno „C + číslice“ vždy označuje počet uhlíků.)

Všechny tyto kyseliny mají specifickou strukturu, čímž se liší od běžných nasycených tuků, o nichž se ví, že nejsou příliš zdravé pro lidské tělo. Na rozdíl od nich ale MCT tuky vynikají svými pozitivními přínosy, především pak tím, že jsou v organismu využity jako okamžité zdroje energie. Tím se dostáváme k podstatě věci. Z těchto čtyř kyselin, které tvoří MCT olej, je nejprospěšnější právě kyselina kyprylová označovaná jako C8.

 

V čem MCT olej z kyseliny kaprylové C8 vyniká oproti klasickému MCT oleji?


Při výběru doplňků stravy s MCT olejem máte dvě možnosti – vybrat si buď MCT olej se samostatnou kyselinou kaprylovou C8, anebo zvolit její kombinaci s kyselinou kaprinovou C10. To jsou dvě nejčastější složení MCT olejů. V žádném případě ale nevolte MCT olej, který není vyrobený ze 100% kokosového oleje nebo který obsahuje další přísady, kterými většinou bývají levné rostlinné oleje.

 

Ačkoliv má klasický MCT olej skvělý vliv na lidské tělo (například urychluje metabolismus, pomáhá spalovat tuky a zlepšuje trávení), MCT olej, u něhož je uvedeno, že je vyroben ze 100% C8 kyseliny kaprylové, je přece jen ještě o něco přínosnější!

 

Čistá kyselina kaprylová C8 totiž zajišťuje rychlejší a efektivnější energetickou podporu a oproti běžnému MCT oleji je dokonce až 6× silnější. Významně zlepšuje absorpci živin, lépe stimuluje metabolismus a snižuje pocit hladu, takže napomáhá hubnutí. Navíc se v těle dobře vstřebává a je beze zbytku využitelná.

 

Energetický přínos kyseliny kaprylové pro mozek i tělo spočívá v tom, že se v těle přeměňuje na velké množství ketonových tělísek, které fungují jako nosiče energie. Ty jsou krví poháněny do mitochondrií buněk, čímž umocňují produkci důležité buněčné energie. Jednoduše lze říci, že kyselina kaprylová je elixírem mládí pro duševních i tělesnou schránku.

 

S čím MCT olej z čisté kyseliny kaprylové C8 pomáhá?

  • Potlačuje pocit hladu a na dlouhou dobu zasytí
  • Zlepšuje trávení a podporuje látkovou výměnu
  • Usnadňuje proces hubnutí tím, že urychluje metabolismus
  • Funguje jako zdroj rychlé a čisté energie pro mozek a tělo
  • Podporuje soustředění a koncentraci
  • Nezvyšuje hladinu krevního cukru

 

Woldohealt MCT oleje jsou bez chuti a zápachu, takže je v kuchyni můžete všestranně využít. Přidat je můžete do polévek, salátů či pečiva. Jako rychlý zdroj energie se dokonce skvěle hodí do kávy.

 

A jaká je denní dávka?

 

Překračovat byste neměli množství odpovídající třem polévkovým lžícím denně.

Blog

Kurkumin – zdraví prospěšná látka, které je i součástí koření

Kurkumin nebo také curcumin patří do skupiny polyfenolů, což jsou rostlinné sloučeniny s antioxidačním účinkem na organismus. Podle některých studií lidskému zdraví prospívají i pouhé dvě lžičky sušené kurkumy denně. Problém ale spočívá v tom, že kurkumin je špatně rozpustný ve vodě a má nízkou biologickou dostupnost. Lepší ho je proto užívat společně s tuky, na které se naváže, podobně jako vitamin A.

02.12.2020


Doplňky stravy na podporu erekce, jaké vybrat??

Doplňků stravy na podporu erekce je na českém trhu nespočet. Jejich velkou výhodou je to, že jsou dostupné bez lékařského předpisu a při jejich správném užívání nehrozí žádné závažné vedlejší účinky, což například u léků s účinnou látkou sildenafil (viagry) nelze tvrdit. Na druhou stranu ne každý doplněk stravy na podporu erekce obsahuje to správné efektivní složení a tak je při jejich výběru nutná obezřetnost.

 

23.11.2020


Hlíva ústřičná jako doplněk stravy – jaká koncentrace je nejvhodnější?

Hlíva ústřičná, latinsky Pleurotus ostreatus, je dřevokazná houba obsahující cenné aktivní látky podporující imunitní systém. Svým tvarem a barvou připomíná ústřice, což vysvětluje její české pojmenování. Jako jedna z mála medicinálních hub hlíva roste také na území Evropy včetně České republiky.

12.11.2020Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím