Acai berry – zázračný antioxidant z Amazonie.

Ačkoliv tmavě fialové bobulovité plody Acai berry byly objeveny již před několika tisíci lety, do podvědomí naší společnosti se zapsaly teprve nedávno, a to jako super zdravé ovoce plné prospěšných látek. Některé zdroje dokonce uvádějí, že se jedná o nejvíce nutričně hodnotné ovoce vůbec, které v sobě ukrývá vše, co lidské tělo potřebuje od bílkovin až po široké spektrum vitaminů.

 

Tento fakt potvrzuje mezinárodně oznávaná stupnice ORAC (OXYGEN RADICAL ABSORPTION CAPACITY). Stupnice vyhodnocuje množství antioxidantů v rostlinách, kde platí, čím vyšší hodnota, tím vyšší podíl antioxidantů rostlina obsahuje. Acai berry se umístila na předních příčkách a tím ji řadime mezi silné antioxidanty. 

 

Co je Acai berry vůbec zač a odkud pochází??


 Bobule Acai berry plodí tropická palma Euterpe oleracea, která nese český název Euterpe brazilská či Kapustoň brazilská. Podle druhového názvu lze snadno odvodit, že pochází z pralesů Jižní Ameriky, kde dorůstá výšky až 20 metrů. Listy má krásně uspořádané,  pravidelné a zpeřené.

 

 Její plody rostou v mohutných trsech a postupně se ze zelené barvy vybarvují dofialova. A i když jediný trs může obsahovat na tisíc   tmavě purpurových kuliček, získat tyto prospěšné plody není vůbec jednoduché. Palma totiž prvně plodí až po několika letech. 

 

 Pozitivních efekt bobulek Acai berry si velice cení i místní domorodci, kteří je využívají k léčení různorodých neduhů a považují je za   dar matky přírody. Vysoce ceněny jsou nejen pro své věhlasné působení a dlouhou dobu zrání plodů, ale i kvůli náročnost pěstování   samotné palmy, která vyžaduje specifické podmínky. 

  Vyhovují jí tropické teploty a vlhké amazonské klima, takže ji nelze pěstovat nikde jinde.

  

 

Aktivní látky obsažené v Acai berry a jejich vliv na lidský organismus??


Acai berry jsou plné blahodárných látek, které prospívají lidskému tělu jak zevnitř, tak zevně. Obsahují totiž velké množství antioxidantů, což jsou látky, které dovedou regulovat/snížovat volné radikály a redukovat jejich negativní dopad na organismus. Antioxidanty v Acai berry se nazývají antokyany a mají velký vliv na oběhovou soustavu. Díky nim obsah cholesterolu v krvi klesá a reguluje se krevní tlak.

 

Antioxidanty mají schopnost viditelně zlepšovat i tělesnou schránku. Užíváním temně fialových bobulek Acai berry se tedy pleť stává mladistvější a svěžejší. Jistý podíl na tom určitě má i stimulační efekt, kterým jsou tyto plody proslulé. Přirovnat je lze dokonce k přírodnímu dopingu. Není tedy divu, že se Acai berry doporučuje v souvislosti s hubnutím a kardio cvičením.

 

Vyzdvihnout je potřeba i vysoký obsah aminokyselin, kterých plody obsahují až na 19 různých druhů. Ve složení dále nechybí omega 3, omega 6 a omega 9 nenasycené mastné kyseliny nebo rozmanité spektrum vitaminů a minerálů. Hojně zastoupeny jsou vitaminy skupiny B, A, C a E a z minerálů vápník, hořčík, zinek, draslík, fosfor a železo.

 

 

Acai berry a její působení:

  • Přírodní stimulant a antioxidant
  • Přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému
  • Zpomaluje procesy stárnutí způsobené volnými radikály
  • Snižuje hladinu cholesterolu
  • Posiluje imunitní systém
  • Dodává energii a stimuluje metabolismus
  • Ulevuje od stresu a psychického napětí
  • Zrychluje metabolismus a podporuje trávení

 

Díky rozmanitým schopnostem lze Acai berry pokládat za všestranného pomocníka při hubnutí a jako silný antioxidant. Z našeho sortimentu doporučujeme Golden Nature Acai berry ve formě tobolek, které také nabízíme v akčním výhodném balení 2+1 Golden Nature Acai berry.

Pokud dáváte přednost sypkému prášku doporučujeme Acai Berry 100 g.

Blog

Vitamin C – vitamin pro imunitu, nervovou soustavu i pohybový aparát

Vitamin C neboli kyselina askorbová má širokospektrální efekt na lidský organismus a patří mezi základní prvky/vitamíny. Doporučené denní množství vitamínu C se u dospělých jedinců pohybuje mezi 80 a 100 mg.

30.06.2020


Zinek – významný minerál pro naše tělo

Zinek patří mezi základní minerály resp.stopové a esenciální prvky. Jednoduše rečeno to znamená, že se v lidském těle vyskytuje zinek jen v malém množství a naše tkáně a orgány si jej nedovedou samy vytvořit.

10.06.2020


Ostropestřec mariánský – nejen pro zdravá játra

Ostropestřec mariánský pod latinskym názvem Silybum marianum, je pichlavá, statná a na první pohled nezaměnitelná rostlina s charakteristickým nachově červeným květem, která nese mnoho lidových označení

27.05.2020Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím