DOPRAVA ZDARMA pro všechny objednávky nad 500 Kč. Platí pouze do 12.7.2020

Chitosan na hubnutí, opravdu funguje??

Chitosan patří mezi poměrně novodobé doplňky stravy, ovšem jeho první poznatky byly objeveny zhruba před sto lety a to opět na území Asie konkrétně Japonska. Chitosan je využíván zejména v souvislosti s hubnutím a ztrátou hmotnosti. V dnešním blogu se podíváme na to, zdali opravdu funguje a jak je to s hubnutím a doplňky stravy.

 

Co je Chitosan a jak působí?

 

Chitosan je typ vlákniny, konkrétně polysacharidu, získávaného z chitinu, který je bohatě zastoupen ve vnějších schránkách krabů, mušlí, krevet a jiných korýšů. Chitosan patří mezi přírodní nestravitelnou vlákninu, která dokáže na sebe navázat velké množství tuků a to až 6ti násobek své váhy.

Chitosan nezměnitelný prochází trávicím traktem a díky svým vazebným schopnostem absorbuje tuk přijatý z potravy, který se nestihne vstřebat do krevního oběhu a odvádí ho stolicí z těla pryč. Tím podporuje funkci tlustého střeva a pomáhá s redukcí hmotnosti. Chitosan také na sebe váže žlučové kyseliny a tím pomáhá se snižováním LDL(špatného) cholesterolu produkovaného játry.

 

V čem všem nám Chitosan může pomoci:


-Snižování cholesterolu

-Redukce hmotnosti

-Snižování hladiny cukru

-Správná funkce střev

-Pro lepší trávení

Jak to tedy je s tím hubnutím?

Již vzniklo mnoho článku na internetu ohledně doplňků stravy na hubnutí, stovky článků Vás budou přesvědčovat o tom, jak doplňky stravy na hubnutí fungují a další stovky článků Vás budou přesvědčovat o opaku. Jak to tedy opravdu je?

Nejdříve se podíváme na problematiku hubnutí jako takovou.

Pokud muž či žena uvažuje o redukci váhy, je vždy potřeba začít u sebe a to úpravou jídelníčku/stravy a pohybu. Řekněme si to tedy otevřeně, pokud budeme mít minimum pohybu a k tomu nepravidelné a nezdravé stravování, nepomůže nám žádný doplněk stravy!

 

Hubnutí je vlastně banální věc a pokud budeme mít větší výdej než-li příjem, kilogramy půjdou dolů sami, je k tomu ovšem potřebná vyvážena strava s bohatým obsahem bílkovin, tuků a sacharidů samozřejmě nesmíme zapomenout na vitamíny a minerály. Ideálním poměrem je snížit příjem potravy o 10-20% proti výdeji, ale ne více, jelikož by mohlo dojít k JOJO efektu. Rychlý úbytek hmotnosti, nikdy nevedek k dlouhodobému úspěchu v boji proti přebytečným kilům.

 

POZOR na Keto diety, tento způsob diety je poměrně drastický pro organismus, nemluvě o vlivu na trávicí trakt, ledviny a mnoho jiných orgánů.

Keto diety samozřejmě zaručí úbytek hmotnosti, jelikož příjem energie je minimálně, ovšem už se nikdo nezmiňuje o JOJO efektu, který je téměř nevyhnutelný. V konečně fází je tedy celé trápení s hubnutím a „hladovění „k ničemu.

Abychom se vrátili k působení Chitosanu a jeho vlivu na hubnutí. Ano, Chitosan opravdu funguje, ovšem bez úpravy jídelníčku a pohybu to nelze.

 

POZOR na užívání Chitosanu spolu s dalšími doplňky, vitamíny, minerály. Je doporučován odstup v řádu hodin se společným užíváním Chitosanu a jiných látek.

 

Chitosan se také doporučuje užívat s Vitamínem C pro lepší vstřebávání a rychlejší nástup.

 

Z našeho sortimentu Vám doporučujeme užívat Chitosan z řady Golden Nature, který navíc obsahuje v jedné kapsli vitamín C pro lepší vstřebatelnost.

Tento produkt také nabízíme ve výhodném akčním balení 2+1 Golden Nature Chitosan + Vitamin C 300 cps..

 

Blog

Vitamin C – vitamin pro imunitu, nervovou soustavu i pohybový aparát

Vitamin C neboli kyselina askorbová má širokospektrální efekt na lidský organismus a patří mezi základní prvky/vitamíny. Doporučené denní množství vitamínu C se u dospělých jedinců pohybuje mezi 80 a 100 mg.

30.06.2020


Zinek – významný minerál pro naše tělo

Zinek patří mezi základní minerály resp.stopové a esenciální prvky. Jednoduše rečeno to znamená, že se v lidském těle vyskytuje zinek jen v malém množství a naše tkáně a orgány si jej nedovedou samy vytvořit.

10.06.2020


Ostropestřec mariánský – nejen pro zdravá játra

Ostropestřec mariánský pod latinskym názvem Silybum marianum, je pichlavá, statná a na první pohled nezaměnitelná rostlina s charakteristickým nachově červeným květem, která nese mnoho lidových označení

27.05.2020Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím