Kešu 250g k objednávkám nad 600 Kč ZDARMA. Kešu je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce platí pouze do 22.9.!

Chitosan na hubnutí, opravdu funguje??

Chitosan patří mezi poměrně novodobé doplňky stravy, ovšem jeho první poznatky byly objeveny zhruba před sto lety a to opět na území Asie konkrétně Japonska. Chitosan je využíván zejména v souvislosti s hubnutím a ztrátou hmotnosti. V dnešním blogu se podíváme na to, zdali opravdu funguje a jak je to s hubnutím a doplňky stravy.

 

Co je Chitosan a jak působí?

 

Chitosan je typ vlákniny, konkrétně polysacharidu, získávaného z chitinu, který je bohatě zastoupen ve vnějších schránkách krabů, mušlí, krevet a jiných korýšů. Chitosan patří mezi přírodní nestravitelnou vlákninu, která dokáže na sebe navázat velké množství tuků a to až 6ti násobek své váhy.

Chitosan nezměnitelný prochází trávicím traktem a díky svým vazebným schopnostem absorbuje tuk přijatý z potravy, který se nestihne vstřebat do krevního oběhu a odvádí ho stolicí z těla pryč. Tím podporuje funkci tlustého střeva a pomáhá s redukcí hmotnosti. Chitosan také na sebe váže žlučové kyseliny a tím pomáhá se snižováním LDL(špatného) cholesterolu produkovaného játry.

 

V čem všem nám Chitosan může pomoci:


-Snižování cholesterolu

-Redukce hmotnosti

-Snižování hladiny cukru

-Správná funkce střev

-Pro lepší trávení

Jak to tedy je s tím hubnutím?

Již vzniklo mnoho článku na internetu ohledně doplňků stravy na hubnutí, stovky článků Vás budou přesvědčovat o tom, jak doplňky stravy na hubnutí fungují a další stovky článků Vás budou přesvědčovat o opaku. Jak to tedy opravdu je?

Nejdříve se podíváme na problematiku hubnutí jako takovou.

Pokud muž či žena uvažuje o redukci váhy, je vždy potřeba začít u sebe a to úpravou jídelníčku/stravy a pohybu. Řekněme si to tedy otevřeně, pokud budeme mít minimum pohybu a k tomu nepravidelné a nezdravé stravování, nepomůže nám žádný doplněk stravy!

 

Hubnutí je vlastně banální věc a pokud budeme mít větší výdej než-li příjem, kilogramy půjdou dolů sami, je k tomu ovšem potřebná vyvážena strava s bohatým obsahem bílkovin, tuků a sacharidů samozřejmě nesmíme zapomenout na vitamíny a minerály. Ideálním poměrem je snížit příjem potravy o 10-20% proti výdeji, ale ne více, jelikož by mohlo dojít k JOJO efektu. Rychlý úbytek hmotnosti, nikdy nevedek k dlouhodobému úspěchu v boji proti přebytečným kilům.

 

POZOR na Keto diety, tento způsob diety je poměrně drastický pro organismus, nemluvě o vlivu na trávicí trakt, ledviny a mnoho jiných orgánů.

Keto diety samozřejmě zaručí úbytek hmotnosti, jelikož příjem energie je minimálně, ovšem už se nikdo nezmiňuje o JOJO efektu, který je téměř nevyhnutelný. V konečně fází je tedy celé trápení s hubnutím a „hladovění „k ničemu.

Abychom se vrátili k působení Chitosanu a jeho vlivu na hubnutí. Ano, Chitosan opravdu funguje, ovšem bez úpravy jídelníčku a pohybu to nelze.

 

POZOR na užívání Chitosanu spolu s dalšími doplňky, vitamíny, minerály. Je doporučován odstup v řádu hodin se společným užíváním Chitosanu a jiných látek.

 

Chitosan se také doporučuje užívat s Vitamínem C pro lepší vstřebávání a rychlejší nástup.

 

Z našeho sortimentu Vám doporučujeme užívat Chitosan z řady Golden Nature, který navíc obsahuje v jedné kapsli vitamín C pro lepší vstřebatelnost.

Tento produkt také nabízíme ve výhodném akčním balení 2+1 Golden Nature Chitosan + Vitamin C 300 cps..

 

Blog

Muira puama - přírodní afrodiziakum

Muira puama známa pod latinským názvem Ptychopetalum olacoides je přírodním klenotem pocházející z Jižní Ameriky, konkrétně Brazílie. Tato exotická rostlina získala mnoho přezdívek jako je „Amazonská viagra“, „Mocné dřevo“, „Silné dřevo“ a mnoho dalších. Jak lze z těchto přezdívek usoudit, Muira puama má výborný vliv na zvýšení libida a je skvělým přírodním afrodiziakem, které ocení jak muži, tak ženy.

30.07.2019


Kotvičník zemní (Tribulus terrestris), jak vybrat ten správný?

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris patří mezi jednu z nejvíce užívaných bylin a to po celém světe. Proč je Kotvičník zemní tak oblíbený a hojně využívaný má svůj opodstatněný důvod. Tato sice malá ale přes i to, dovolím si tvrdit, zázračná bylina má výborný vliv na lidský organismus, a to ne pouze z důvodů stimulace LH hormonu (Luteinizační hormon), který má vliv na produkci hormonů. U mužů se jedná o zvýšenou produkci testosteronu, u žen je LH hormon spjatý s tvorbou estrogenů.

14.07.2019


Chitosan na hubnutí, opravdu funguje??

Chitosan patří mezi poměrně novodobé doplňky stravy, ovšem jeho první poznatky byly objeveny zhruba před sto lety a to opět na území Asie konkrétně Japonska. Chitosan je využíván zejména v souvislosti s hubnutím a ztrátou hmotnosti. V dnešním blogu se podíváme na to, jak je to s hubnutím a dopňky stravy.

 

24.06.2019Všechny články


Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím