Chitosan na hubnutí, opravdu funguje??
Chitosan patří mezi poměrně novodobé doplňky stravy, ovšem jeho první poznatky byly objeveny zhruba před sto lety a to opět na území Asie konkrétně Japonska. Chitosan je využíván zejména v souvislosti s hubnutím a ztrátou hmotnosti. V dnešním blogu se podíváme na to, zdali opravdu funguje a jak je to s hubnutím a doplňky stravy.
Co je Chitosan a jak působí?
Chitosan je typ vlákniny, konkrétně polysacharidu, získávaného z chitinu, který je bohatě zastoupen ve vnějších schránkách krabů, mušlí, krevet a jiných korýšů. Chitosan patří mezi přírodní nestravitelnou vlákninu, která dokáže na sebe navázat velké množství tuků a to až 6ti násobek své váhy.
Chitosan nezměnitelný prochází trávicím traktem a díky svým vazebným schopnostem absorbuje tuk přijatý z potravy, který se nestihne vstřebat do krevního oběhu a odvádí ho stolicí z těla pryč. Tím podporuje funkci tlustého střeva a pomáhá s redukcí hmotnosti. Chitosan také na sebe váže žlučové kyseliny a tím pomáhá se snižováním LDL(špatného) cholesterolu produkovaného játry.
V čem všem nám Chitosan může pomoci:
- Přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi
- Podporuje trávení
Jak to tedy je s tím hubnutím?
Již vzniklo mnoho článku na internetu ohledně doplňků stravy na hubnutí, stovky článků Vás budou přesvědčovat o tom, jak doplňky stravy na hubnutí fungují a další stovky článků Vás budou přesvědčovat o opaku. Jak to tedy opravdu je?
Nejdříve se podíváme na problematiku hubnutí jako takovou.
Pokud muž či žena uvažuje o redukci váhy, je vždy potřeba začít u sebe a to úpravou jídelníčku/stravy a pohybu. Řekněme si to tedy otevřeně, pokud budeme mít minimum pohybu a k tomu nepravidelné a nezdravé stravování, nepomůže nám žádný doplněk stravy!
Hubnutí je vlastně banální věc a pokud budeme mít větší výdej než-li příjem, kilogramy půjdou dolů sami, je k tomu ovšem potřebná vyvážena strava s bohatým obsahem bílkovin, tuků a sacharidů samozřejmě nesmíme zapomenout na vitamíny a minerály. Ideálním poměrem je snížit příjem potravy o 10-20% proti výdeji, ale ne více, jelikož by mohlo dojít k JOJO efektu. Rychlý úbytek hmotnosti, nikdy nevedek k dlouhodobému úspěchu v boji proti přebytečným kilům.
POZOR na Keto diety, tento způsob diety je poměrně drastický pro organismus, nemluvě o vlivu na trávicí trakt, ledviny a mnoho jiných orgánů.
Keto diety samozřejmě zaručí úbytek hmotnosti, jelikož příjem energie je minimálně, ovšem už se nikdo nezmiňuje o JOJO efektu, který je téměř nevyhnutelný. V konečně fází je tedy celé trápení s hubnutím a „hladovění „k ničemu.
Abychom se vrátili k působení Chitosanu a jeho vlivu na hubnutí. Ano, Chitosan opravdu funguje, ovšem bez úpravy jídelníčku a pohybu to nelze.
POZOR na užívání Chitosanu spolu s dalšími doplňky, vitamíny, minerály. Je doporučován odstup v řádu hodin se společným užíváním Chitosanu a jiných látek.
Chitosan se také doporučuje užívat s Vitamínem C pro lepší vstřebávání a rychlejší nástup.
Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:
Autor článku: Bc. Michaela Fulínová

Dárky, které podpoří zdraví těla a mysli
Jestliže máte o dárku v podobě vitaminů a doplňků stravy pochybnosti, věřte, že se sice jedná o praktickou možnost, ovšem která vyjadřuje i zájem o vaše blízké. Jedná se o dárek, co potěší všechny generace, jelikož je nespočet možností a taktéž kombinací, z nichž můžete vybírat.

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris), jak vybrat ten správný?
Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris patří mezi jednu z nejvíce užívaných bylin a to po celém světe. Proč je Kotvičník zemní tak oblíbený a hojně využívaný má svůj opodstatněný důvod. Tato sice malá ale i přes to, dovolím si tvrdit, zázračná bylina má výborný vliv na lidský organismus. Kotvičník zemní (Tribulus terrestris ) toho umí opravdu mnoho.

Hořčík a jeho formy, účinky a dákování
Hořčík (magnesium) se přirozeně účastní stovek enzymatických reakcí a je významný pro každou buňku. Podílí se třeba na elektrolytické rovnováze, zajišťuje správný energetický metabolismus a je nutný pro zdravé kosti a zuby. Ovlivňuje také nervovou soustavu, přispívá totiž k její správné činnosti a přenosu nervových vzruchů.