Allnature kokosový nebo olivový olej ve spreji jako dárek k objednávkám nad 800 Kč. Olej je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce platná do 25.7.2021

Goji (kustovnice čínská) – proč je vhodné užívat její plody?

Goji jsou plody rostliny kustovnice čínské, na které východní medicína nedá dopustit. Opěvované jsou jak po nutriční stránce, tak po stránce zlepšení kvality života a zdraví. Díky svému blahodárnému efektu si goji získaly mnoho přezdívek a staly se symbolem vitality, síly a krásy. To je také důvod toho, proč je většinou vyhledávají ženy. K ochucení svačiny ale tyto načervenalé plody může používat každý, kdo chce pro své tělo udělat maximum.

Co je kustovnice čínská neboli Goji?

Kustovnice čínská je trnitý keř, kterému se nejlépe daří v teplých a suchých podmínkách. Jeho domovinou je Čína a Japonsko, avšak dnes se již na plantážích pěstuje všude po světě. Tento keř, který dorůstá do výšky přibližně 2 metrů, lze vypěstovat dokonce i na českých záhonech. Je ale potřeba si uvědomit, že množství aktivních látek se odvíjí podle půdy a klimatických podmínek. Nemůžete tedy očekávat, že doma vypěstované goji bude stejně prospěšné jako goji zakoupené v obchodě, obzvlášť pokud si vyberete sušené plody vypěstované na území Tibetu a Číny – ty si uchovávají nejvyšší podíl aktivních látek.

 

Vzhledem kustovnice čínská připomíná šípkový keř. Dokonce i samotné plody kustovnice jsou hodně podobné šípkům. Jsou stejně červené, mají stejný tvar a chuťově goji připomínají mix šípků, brusinek, třešní a rajčat. Vůní pak sušené goji napodobují datle nebo rozinky.

 

Jaké aktivní látky goji obsahuje?

Kromě zajímavé chuti plody Goji nabízí i unikátní poměr živin. Obsahují totiž na 18 různých aminokyselin, včetně devíti esenciálních, které si tělo neumí samo vytvořit. Dále pak oplývají více než 20 stopovými prvky a minerály, k nimž můžeme zařadit například selen, fosfor, vápník, hořčík a železo. Zní to až neuvěřitelně, kolik důležitých látek se dovede do tak malého plodu vejít, avšak tím výčet aktivních látek v goji nekončí.

 

Nechybí totiž ani celá řada vitaminů, zejména pak vitaminů skupiny B, vitamin C a E. Opomenout nelze ani velké množství polysacharidů, flavonoidů, vlákniny, mastných kyselin a karotenoidů. Podle některých studií goji obsahují až 5× více vitaminu C než pomeranč a 2× více karotenoidů než mrkev. Poslední obsaženou významnou látkou rostlinný sterol zvaný betasisterol, který působí protizánětlivě. Ne nadarmo se tedy plodům kustovnice čínské říká „superpotravina 21. století“.

Proč každý den užívat hrst sušených plodů goji?

Pravidelné užívání načervenalých plodů Goji v těle funguje jako antioxidant, stimulant a inhibitor stárnutí buněk. Goji totiž nejen podle tradiční čínské medicíny, ale i podle západních vědeckých výzkumů působí proti škodlivým volným radikálům, podporuje obnovu buněk a zlepšuje celkovou vitalitu. Harmonická souhra obsažených látek navíc podporuje funkci imunitního systému a kardiovaskulárního systému.

 

Sušené plody goji si můžete také dopřávat, pokud chcete zlepšit svůj sexuální apetit nebo chcete podpořit proces hubnutí. Goji totiž pomáhá detoxikovat organismus, upravuje hladinu krevního cukru a dodává pocit sytosti. Co se týče libida, konzumace goji se dává do souvislosti především s mužskou potencí a plodností.

 

 

Nic se ale nemá přehánět. Jelikož je goji tolik nabité aktivními látkami, doporučuje se užívat každý den maximálně hrst sušených plodů, což odpovídá přibližně 28 bobulím. Přidávat si ho můžete do jogurtu, cereálií, smoothie, nebo ho jíst jen tak. Mějte ale na paměti, že výsledky se dostaví až po pravidelném a dlouhodobém užívání.

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

Allnature sušené bobule Goji doporučujeme užívat či přidávat do různých kaší, jogurtu či smoothie. Užíváním Goji tělu dopřejeme množství vitamínů, minerálů a mnoda dalších aktivních látek.

 

 

 

 

 

 

 

Allnature Goji ve formě 100% šťávy představuje vitamínovou bombu ve formě lahodného sirupu bez zbytečných přídavných a pomocných látek.

Blog

Ghí – co to je a na co všechno se používá?

Ghí nebo také „ghíčko“ to je čistý máselný tuk plný vitaminů a živin, který si mohou dopřát i lidé s intolerancí na mléčné výrobky. Nejedná se však o žádnou novinku mezi superpotravinami, ale o léty prověřené přepuštěné máslo, které si již dávno připravovaly naše babičky, aby prodloužily trvanlivost másla. Také chuť tradičních českých pokrmů je s tímto máslem nezaměnitelná. To ale není všechno. Pojďme se podívat, v čem tkví hlavní přínos ghíčka.

20.07.2021


Tryptofan – proč je vhodná kombinace s vitaminem B6?

L-Tryptofan patří mezi esenciální aminokyseliny, což jsou látky nesmírně důležité pro správné fungování našeho těla. Konkrétně fungují jako stavební složky proteinů. Slovo „esenciální“ znamená, že si je naše tělo neumí samo vyrobit, a tak je musí přijímat vnějším způsobem – buď potravou, nebo v doplňcích stravy. L-tryptofan ve formě doplňku stravy jistě dobře znají všichni sportovci, kteří jej nejčastěji využívají ke zlepšení fyzického výkonu a regenerace. Tato esenciální aminokyselina je ale důležitá i zcela jiných důvodů. Zjistěte z jakých, a proč byste ji měli kombinovat s vitaminem B6.

14.07.2021


Goji (kustovnice čínská) – proč je vhodné užívat její plody?

Goji jsou plody rostliny kustovnice čínské, na které východní medicína nedá dopustit. Opěvované jsou jak po nutriční stránce, tak po stránce zlepšení kvality života a zdraví. Díky svému blahodárnému efektu si goji získaly mnoho přezdívek a staly se symbolem vitality, síly, krásy a zdraví. To je také důvod toho, proč je většinou vyhledávají ženy. K ochucení svačiny ale tyto načervenalé plody Goji může používat každý, kdo chce pro své tělo udělat maximum.

30.06.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím