DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce platná pouze od 1.3. - 7.3.2021.

Guarana vs. káva – co je efektivnější?

Paulinie nápojná, jak se v českém jazyce guarana nazývá, je neobvyklá popínavá rostlina, která patří k velmi efektivním přírodním stimulantům s obsahem kofeinu. Proto je také tolik oblíbená u studentů, řidičů nebo sportovců. Kromě toho má ale i další pozitivní schopnosti, které si představíme v níže uvedeném článku.

Co je guarana a kde roste?

Guarana je liánovitý keř se zelenými lichozpeřenými listy a světlými květy, které tvoří větší květenství. Zralé červené plody guarany uskupené v hroznech připomínají lidské oko, neboť obsahují jedno velké černé semeno, jež se při dozrávání dostává na povrch. Plné dozrání nastává mezi říjnem a listopadem, při čemž se sklízí právě černá semena.

 

Původem paulinie nápojná/guarana pochází z Amazonie, kde ji tamní obyvatelé od nepaměti používají k tlumení bolesti a povzbuzení. Do Evropy se dostala s jezuitským misionářem, který si všiml jejích energizujících efektů na lidské tělo. První laboratorní analýza proběhla na počátku 18. století a bylo skutečně ověřeno, že se jedná o silný přírodní stimulant. Při dalším podrobnějším bádání se dokonce povedlo z guarany izolovat bílou krystalickou látku, kterou dnes známe pod názvem kofein.

 

Guarana versus káva

Nejzásadnější vlastností guarany je schopnost nabudit organismus a potlačit známky únavy. Svůj podíl na tom má kofein, který je v semenech guarany obsažen dvakrát více než v zrnech kávy. Zároveň je kofein v guaraně vázán na velký obsah nenasyceným mastných kyselin, díky čemuž se uvolňuje postupně a po delší dobu, zhruba 6-8hod.. Nástup se dostavuje zhruba až po hodině, ale zase vám energie získaná z guarany vydrží mnohem déle, než pokud vypijete šálek kávy. Pozvolný nástup je pro tělo navíc mnohem přirozenější.

 

Díky guaraně a jejímu rovnoměrnému přísunu povzbuzujícího efektu se také budete cítit více rozvážní, koncentrovanější a stoupne i vaše mentální výkonnost. Skokový efekt kávy tyto schopnosti v takové míře neposkytuje. Po vypití kávového nápoje se naopak budete cítit neklidní, rozklepaní nebo nervózní. Kávový kofein se navíc z těla těžko odbourává, takže se nezřídka po krátkém povzbuzení kávy dostavuje ještě větší únava a vyčerpání.

Jaké složky guarana obsahuje a jak v těle působí?

Kromě stimulujícího alkaloidu zvaného kofein guarana obsahuje celou řadu aktivních látek jako například vitaminy B, C, A a E, minerální látky – vápník, draslík a fosfor, theobromin a theofylin – což jsou také aktivní povzbuzující látky. 

Vyzdvihnout je zapotřebí také vysoký obsah katechinových tříslovin a vlákniny.

Guarana přispívá k:

  • Imunitní systém
  • Fyzická a psychická vitalita
  • Energie - tonus - únava
  • Kontrola tělesné hmotnosti a metabolismus tuků
  • Normální trávení

 

Guaranu můžete sehnat buď ve formě kapslí, nebo extrahovaného prášku, který se rozpustí ve vodě nebo ho můžete přidat do jogurtu. Nejběžnější a nejsnadnější způsob užití však představují právě kapsle. 

 

 Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

Golden Nature Guarana nabízí vysoký obsah extrahované guarany ve formě kapslí s obsahem 500mg/cps. a deklarovaným obsahem kofeinu 10% přesněji 50mg/cps.

 

 

 

 

 

 

Pokud Vám nevadí nahořklá chuť guarany a potřebujte pořádnou dávku energie, doporučujeme Guaranu Naturalis 100g ve formě prášku. POZOR vždy začínejte s nižším dávkováním.

Blog

Hericium – medicinální houba plná vitamínů a prospěšných látek

Hericium neboli lví hříva patří mezi medicinální houby, které se od nepaměti využívají v tradiční čínské medicíně. V poslední době je však o ně velký zájem i u nás, a to především proto, že podporují odpověď organismu na stresové situace také podporují imunitu a působí jako tzn. adaptogeny. Na světě jich existuje přes 100 druhů a konkrétně hericium patří mezi nejoblíbenější.

23.02.2021


Ginkgo biloba – na paměť i prokrvení celého těla

Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný) je strom s velice zajímavými listy, který se často objevuje ve starých čínských nebo japonských pověstech a bájích. Podle nich dokáže Ginkgo odvrátit zlo a oheň, a proto je hojně vysazován před tamními domy a chrámy. V Číně a Japonsku se také semena ginkgo biloba používají v tradiční kuchyni. Britský botanik a geolog Albert Seward nazval ginkgo bilobu stromem života proto, že v sobě uchovává tajemství minulosti. Jeho moc je v Asii dokonce natolik proslulá, že jej místní obyvatelé uctívají. V současnosti je ginkgo jeden z nejoblíbenějších doplňků stravy všude ve světě.

17.02.2021


Guarana vs. káva – co je efektivnější?

Guarana je liánovitý keř se zelenými lichozpeřenými listy a světlými květy, které tvoří větší květenství. Zralé červené plody guarany uskupené v hroznech připomínají lidské oko, neboť obsahují jedno velké černé semeno, jež se při dozrávání dostává na povrch. Plné dozrání guarany nastává mezi říjnem a listopadem, při čemž se sklízí právě černá semena.

04.02.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím