DOPRAVA ZDARMA pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce platí pouze od 3.5. - 9.5.2021.

Maca a Kotvičník zemní – je vhodné je kombinovat?

Maca peruánská a kotvičník zemní pod latinským názvem známý jako tribulus terrestris jsou dvě odlišné bylinky, které toho ale mají hodně společného. Možná jste o nich už slyšeli a teď si kladete otázku, proč se doporučuje jejich kombinace. A právě na to vám odpovíme v následujících řádcích.

Základní fakta o mace a kotvičníku zemním?

Maca peruánská, latinsky (Lepidium meyenii), je přízemní rostlina, která roste v nehostinných podmínkách peruánských And v nadmořské výšce kolem 3000–4000 metrů nad mořem. V takové výšce samozřejmě příliš rostlin neroste, a právě proto je úchvatné, jak se mace na kamenitých svazích skvěle daří. To je také možná důvod toho, proč největší množství blahodárných látek koncentruje do svého kořene, hluboko skrytého pod povrchem. Vzhled kořene připomíná řepu, avšak na rozdíl od ní obsahuje vyšší podíl různých aktivních látek, vitamínu a minerálů.

 

 

Kotvičník zemní, známý pod latinským názvem (tribulus terrestris), je jednoletá bylina, s níž se můžeme setkat i u nás. Původně ale pochází z jihovýchodní části Asie. Poznat ji lze podle tmavě zelených listů řapíkatého vzhledu a jasně žlutého květu či ostnatých plodů. Největší spektrum aktivních látek soustředí kotvičník zemní do natě, plodů a kořene. Pravdou ale je, že množství látek se liší podle původu kotvičníku. Kvalitu rostliny totiž ovlivňuje složení půdy nebo třeba podnebí. A tak i přesto, že je největším producentem kotvičníku zemního Čína – domovina této rostliny, nejkvalitnější kotvičník pochází z Evropy, konkrétně z Bulharska.

 

Co mají tyto bylinky společného?

Mace peruánské a kotvičníku se ne jen tak náhodou přezdívá "přírodní viagra". Obě bylinky totiž obsahují přírodní látky zvané steroidní saponiny, což jsou přírodní chemické sloučeniny odpovědné za návrat vitality a přirozené podpory pohlavních hormonů. Z toho důvodu se s macou a kotvičníkem můžete velmi často setkat v doplňcích stravy na podporu erekce nebo k potlačení nepříjemných projevů klimakteria. Především kotvičník zemní je proslulý svým působením na mužské pohlavní orgány a svalový tonus, díky čemuž podporuje rychleji budovat svalovou hmotu a usnadňuje přípravu a regeneraci před a po fyzickém výkonu. Nechybí tedy ani ve výbavě mnoha sportovců a kulturistů. 

 

Dále obě bylinky obsahují velké množství tříslovin, vitaminů B a C, minerálů a stopových prvků – zejména železo, vápník, draslík a zinek, glykosidů a esenciálních aminokyselin, které si naše tělo nedovede samo vytvořit.

 

Maca také představuje významný antioxidant a adaptogen, což znamená, že očišťuje tělo od toxinů a pomáhá mu překonávat zátěžové situace. Díky mace se tak zvyšuje psychická i fyzická odolnost.

 

Díky harmonickému složení a synergickému působení látek se vzájemné užívání macy a kotvičníku vřele doporučuje. Samozřejmě ale nic se nemá přehánět, a tak vždy dbejte na doporučené denní množství podle výrobce a nepřekračujte povolenou dávku.

Působení macy v organismu: 

  • Fyzické a duševní zdraví
  • Plodnost
  • Vytrvalost, vitalita
  • Sexualita
  • Hormonální systém - menopauza Zdroj fytoestrogenu

Působení kotvičníku v organismu: 

  • Pohlavní orgány / hormonální aktivita
  • Normální funkce močové soustavy (močení)
  • Zdraví úst a dásní
  • Normální stav pokožky

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

V našem sortimentu naleznete zvýhodněné dvojbalení od značky Golden Nature Kotvičník zemní s deklarovaným obsahem 90% saponinu a Macu peruánskou extrahovanou v poměru 10:1.

 

 

 

 

 

Golden Nature Maca v širokospektrálním extraku 10:1 s vysokým obsahem v jedné kapsli 500 mg.

 

 

 

 

 

 

 

Z našeho portfolia nejoblíbenější Kotvičník zemní od značky Golden Nature s deklarovaným obsahem 90% saponinu.

Blog

Kešu ořechy – v čem spočívá jejich přínos pro zdraví?

kešu ořechy se pojí spoustu zajímavostí, o kterých ví jen málokdo. Věděli jste například, že ledvinovitý tvar kešu odpovídá názvu stromu, na kterém roste? Ano, je tomu skutečně tak. Kešu ořechy jsou plodem stromu ledvinovníku západního (Anacardium occidentale), což je tropický stálozelený strom původem z Brazílie. Dnes se pěstuje hlavně v Indii a Vietnamu na plantážích, kde se i přímo zpracovává. Největší ledvinovník západní však nenajdete ani v Indii nebo Vietnamu, ale právě v Brazílii ve městě Natal, kde z výšky vypadá jako celý zarostlý park.

07.05.2021


Selen – stopový prvek s velkým významem pro naše tělo

Selen patří mezi jedny z důležitých stopových prvků pro naše těla a zdraví. Tělo si ho nedokáže vytvořit samo a je proto nezbytně nutné přijímat ho z potravy. Bohužel se ale v půdě mnoha evropských zemích nenachází v dostatečné míře, což způsobuje, že se v rostlinách a následně i potravinách vyskytuje selenu pouze nepatrné množství. 

29.04.2021


Maca a Kotvičník zemní – je vhodné je kombinovat?

Maca peruánská a kotvičník zemní známý také jako tribulus terrestris jsou dvě odlišné bylinky, které toho ale mají hodně společného. Možná jste o nich už slyšeli a teď si kladete otázku, proč se doporučuje jejich kombinace. A právě na to vám odpovíme v následujících řádcích.

20.04.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím