DOPRAVA ZDARMA platí pro všechny objednávky nad 500 Kč. Akce platí u všech přepravců a pouze do 11.4.2021.

Saw palmetto – na prostatu, růst vlasů a libido

Saw palmetto neboli serenoa plazivá je zajímavá menší palma, kterou již v dávných dobách používali indiáni k podpoře a správné funkci močového a pohlavního ústrojí. V dnešní době tato palma s vějířovitými listy a plazivým kmenem zažívá velký návrat, protože se z jejích plodů získává velice cenný extrakt plný biologicky aktivních látek, které našemu tělu vlivem uspěchané doby mnohdy chybí. Jaké látky to jsou, kde seronea plazivá roste a k čemu všemu slouží? To se dozvíte po přečtení tohoto článku.

Kde seronea plazivá roste a jak ji poznat?

Saw palmetto (Seronea plazivá, latinsky serenoa repens) je nízká palma, která roste po jihovýchodním pobřeží Spojených států amerických. Narazit na ni však můžete i v některých přímořských letoviscích, kde se pěstuje jako okrasná palma. Poznáte ji podle keřovitého vzrůstu a širokých špičatých listů. Dorůstá maximální výšky 3 metry a v období květenství kvete bíle. Pro její blahodárné působení se zpracovávají purpurově zbarvené plody (peckovice), jež jsou v sušeném stavu asi 2,5 cm dlouhé. Uvnitř se nachází jediné semeno, jež místní obyvatelé někdy využívají na přípravu mouky. Plody lze konzumovat i syrové.

 

Jaké aktivní látky seronea plazivá obsahuje?

Saw palmetto je zásobárnou celé řady látek, jež některé z nich jsou opravdu ojedinělé. K těm nejdůležitějším patří například mastné kyseliny – zejména kyselina olejová, laurová, kaprylová, palmitová, stearová a linolenová, estery a flavonoidy – především pak rutin a isokvercitrin. Přítomny jsou také fytosteroly, glykosidy, triglyceridy, polysacharidy, karotenoidy a silice. V neposlední řadě plody saw palmetta obsahují minerální látky – hořčík, vápník a draslík.

K čemu je seronea dobrá?

Velké množství látek rostlinného původu činí z této poměrně nenápadné palmy hotový poklad, co se týče podpory normální funkce močové soustavy, prostaty a reprodukčního systému. Konkrétně fytosteroly mohou za lepší propustnost cév a flavonoidy za antioxidační efekt na lidský organismus.

Již v tradiční indiánské medicíně se plody této palmy využívali k podpoře libida, erekce a zkrátka jako přírodní afrodiziakum, což ocení zejména muži ve středním a vyšším věku. I u žen však seronea plazivá může najít své uplatnění, ideální je pro růst vlasů či plodnost.

 

Co Saw palmetto  neboli serenoa plazivá podporuje:

  • Normální funkce prostaty
  • Růst vlasů
  • Normální funkce močové soustavy
  • Normální funkce reprodukčního systému

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

 

Saw palmetto od výrobce Vito Life obsahuje deklarovaný obsah mastných kyselin v množství 45% a to vše v kapsli o obsahu 320mg.

Blog

Hořčíkový olej – k čemu je dobrý? A je lepší hořčík ve formě kapslí nebo oleje?

Hořčík neboli magnesium patří k nejdůležitějším minerálům, které naše tělo potřebuje. Účastní se totiž zhruba 300 různých tělesných reakcí. Bohužel ho ale většina z nás má nedostatek, což se projevuje hlavně podrážděností, nespavostí, náladovostí, svalovými křečemi nebo nepříjemným bušením srdce. Důvodem toho, proč hořčík nezískáváme z potravy v takové míře jako kdysi, je nešetrné zemědělství, používání pesticidů a filtrování vody. Proto je nezbytné dodávat ho tělu jiným způsobem. Velice jednoduchý způsob dodání hořčíku je formou doplňků stravy s obsahem magnesia.

09.04.2021


Chaga – medicinální houba pro silnou imunitu

Chaga je dřevokazná houba volně rostoucí na kmenech stromů napříč severními zeměmi. Roste zejména na břízách v Rusku, Kanadě, Kazachstánu, Číně a Japonsku, kde se využívá v místním tradičním léčitelství k podpoře přirozené obranyschopnosti a při žaludečních potížích. Díky svým takřka zázračným schopnostem dostala přezdívku „Dar od Boha

31.03.2021


Saw palmetto – na prostatu, růst vlasů a libido

Saw palmetto neboli serenoa plazivá je velmi zajímavá menší palma, kterou již v dávných dobách používali indiáni k řešení problémů s močovým a pohlavním ústrojím. V dnešní době tato palma s vějířovitými listy a plazivým kmenem zažívá velký návrat, protože se z jejích plodů získává velice cenný extrakt plný biologicky aktivních látek, které našemu tělu vlivem uspěchané doby mnohdy chybí.

24.03.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím