Zelený čaj vs. Guarana – po čem sáhnout při únavě?

Někdy člověk zkrátka potřebuje dodat trochu energie a není nic jednoduššího než sáhnout po šálku horkého zeleného čaje. Jenže věděli jste, že existují i jiné povzbuzující alternativy, které hravě předčí i oblíbenou kávu nebo zelený čaj? Už jste slyšeli o guaraně, pokladu z Jižní Ameriky? V níže uvedeném článku se dozvíte, jaké jsou rozdíly mezi zeleným čajem a guaranaou a jaká z těchto bylin je efektivnější pro dodání energie.

Základní fakta o zeleném čaji a guaraně

Zelený čaj patří k oblíbeným nápojům po celém světě. Zatímco totiž někteří lidé nepijí kávu, šálkem dobrého čaje nikdo nepohrdne. Zelený čaj konkrétně pochází z čajovníku čínského (camellia sinensis), který roste nejen na území Číny, ale i jinde po světě. V dnešní době existuje mnoho odrůd čajovníku, kterým se daří na plantážích prakticky kdekoliv. Výsledná chuť, vůně a intenzita se ale samozřejmě podle lokality mění. K nejsilnějším zeleným čajům tak stále bezpochyby patří ty vypěstované v Asii. Důležité je také upozornit na to, že zelený čaj je získáván z listů, zatímco stimulující efekt guarany spočívají hlavně ve zralých červených plodech, z nichž se získává cenný extrakt.

Guarana, česky paulinie nápojná, pochází z Amazonie, kde ji domorodí obyvatelé pokládají za zázračný nápoj ukrývající velkou sílu. A jejich tvrzení není daleko od pravdy. Již v 18. století došlo k prvním laboratorním testům, které potvrdily, že se skutečně jedná o velice silný přírodní stimulant. Z guarany se dokonce jako z první rostliny povedlo syntetizovat bílou krystalickou látku, které se dnes říká kofein.

 

Zelený čaj versus guarana, co je lepší?

Oba nápoje dovedou povzbudit tělo i mysl, udržet pozornost, zlepšit míru soustředění a navodit psychickou pohodu. Faktem ale zůstává rozdíl v obsahu kofeinu. V šálku zeleného čaje se průměrně nachází 30 mg kofeinu, kdežto v jedné kapsli guarany je obsaženo 50-100mg mg kofeinu. Samozřejmě ale záleží na výrobci. Efekt guarany je tedy vyšší a pozvolnější, což ocení i vaše tělo, pro které je postupně navyšující se stimulační efekt přirozenější.

 

zeleném čaji a guaraně dále také můžete najít mnoho prospěšných látek jako například vitaminy C, B a E, třísloviny a minerální látky – draslík, fosfor, vápník a další. Z hlediska hubnutí je pak o něco lepší zelený čaj, neboť obsahuje EGCG neboli epigalokatechin, což je látka povzbuzující metabolismus tuků a zvyšující energetický výdej, takže hubnutí bude o něco snazší. Guarana ale zase kromě kofeinu obsahuje větší množství theobromin a theofylin, což jsou látky, které vás dokážou zaručeně povzbudit.

Zelený čaj přispívá k:

  • Koncentrace a učení
  • Duševní stav a výkon
  • Antioxidant
  • Pružnost cév

Guarana přispívá k:

  • Imunitní systém
  • Únava, tonus, energie
  • Normální trávení
  • Fyzická a psychická vitalita

 

Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

 

Golden Nature Zelený čaj obsahuje 500 mg v jedné kapsli s deklarovaným podílem 8 % kofeinu, 50 % polyfenolů, 30 % katechinů a 15 % EGCG.

 

 

 

 

 

 

 

 

Golden Nature Guarana obsahuje 500 mg guarany v jedné tobolce se standardizovaným obsahem kofeinu 10%. V jedné kapsli guarany od Golden Nature je tedy 50mg kofeinu.

Blog

Kotvičník zemní a jeho vliv na muže?

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris je jednoletá rostlina se žlutými květy, která je oblíbená především mezi mužskou populací. Ne náhodou se totiž kotvičníku přezdívá „přírodní viagra“. To ale není všechno, co dovede. O vlivu kotvičníku zemního na muže se v poslední době hodně mluví. Je tomu především kvůli nárůstu zájmu o sportovní aktivity a zdravý životní styl. Kotvičník zemní u mužů totiž podporuje zvýšení hladiny mužského pohlavního hormonu testosteronu, který jak známo stojí za budováním svalové hmoty a mnoha dalších benefitech.

22.09.2021


Zlaté mléko, co to je a k čemu je dobré?

Zlaté mléko je tradiční ajurvédský nápoj připravený z kravského mléka, ale můžete použít i jiné, a několika druhů koření, které mu dodávají typickou zlatavou barvu. Někdy se také říká, že toto mléko má barvu slunce. Jak asi tušíte, zlaté mléko původně pochází z Indie, kde se již po staletí připravuje jako životabudič a prospěšný pomocník při mnoha potížích. Obsažené ingredience jsou totiž nabité prospěšnými přírodními látkami. Zlaté mléko se připravuje teplé. Díky tomu a lehce štiplavé chuti se báječně hodí k popíjení během chladných podzimních dnů, kdy příjemně zahřeje zevnitř. Konzumovat ho se doporučuje především večer, protože zahání chuť na sladké a připravuje tělo na spánek.

15.09.2021


Zelený čaj vs. Guarana – po čem sáhnout při únavě?

Zelený čaj patří k oblíbeným nápojům po celém světě. Zatímco totiž někteří lidé nepijí kávu, šálkem dobrého čaje nikdo nepohrdne. Zelený čaj konkrétně pochází z čajovníku čínského (camellia sinensis), který roste nejen na území Číny, ale i jinde po světě. V dnešní době existuje mnoho odrůd čajovníku, kterým se daří na plantážích prakticky kdekoliv.

Guarana, česky paulinie nápojná, pochází z Amazonie, kde ji domorodí obyvatelé pokládají za zázračný nápoj ukrývající velkou sílu. A jejich tvrzení není daleko od pravdy. Již v 18. století došlo k prvním laboratorním testům, které potvrdily, že se skutečně jedná o velice silný přírodní stimulant.

08.09.2021Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím