KEŠU 250g k objednávkam nad 600 Kč ZDARMA!! Kešu je nutné si vybrat v poslední fázi nákupního košíku. Akce platná do 24.1.2021.

Kotvičník zemní a jakou formu vybrat – kapsle, tinkturu nebo prášek?

Kotvičník zemní známý také pod názvem tribulus terrestris je bylinka s jasně žlutým květem, která je proslulá svými afrodiziakálními a posilujícími vlastnostmi. Sehnat ji lze v různorodém provedení od čajů přes kapsle až po tinkturu. Pokud se tedy pro užívání kotvičníku zemního rozhodnete, pochopitelně budete očekávat co nejlepší výsledky. Těch se ale dočkáte jedině, pokud sáhnete po správné formě kotvičníku s deklarovaným obsahem aktivních látek. Jaká forma kotvičníku to je a na co dalšího si dát při výběru pozor? To vám povíme v dnešním článku.

 

Formy kotvičníku zemního, jaké jsou??

Nejdůležitějším kritériem při výběru doplňku stravy s kotvičníkem zemním (tribulus terrestris) by pro vás měla být jeho forma. Existují čtyři základní:

 

 • Sušené plody, listy a nať – čaj připravený z částí rostliny (nejčastěji natě) přináší v mnoha případech pouze slabý efekt. Nehledě na to, že ne každému chutná, jelikož chuť kotvičníku bývá dosti hořká. Do vody se totiž uvolňuje jen omezené množství aktivních látek a zbytek zůstává uvnitř plodu. Určitá část aktivních složek se navíc vytratí při sušení a následném skladování, nemluvě o zalití horkou vodou. Kvůli tomu se špatně dodržuje doporučené dávkování aktivních látek, které byste každý den měli užít, abyste se dočkali požadovaného efektu. Kromě toho příprava odvaru chvíli trvá. Na druhou stranu je tato forma z pohledu ceny více než přiznívá např. oproti kapslím, ovšem efekt je nesrovnatelný.

 

 • Prášek z kotvičníku zemního –  je o něco lepší forma než pouze čaj z namleté natě a listů. Důležité je, aby prášek byl zpracováván z plodů Kotvičníku, které obsahují nejvetší množství aktivních látek, konkrétně saponinů. Díky vysokému dávkování v řádech gramů se pak do organismu dostává patříčné množství aktivních látek se kterým je spjatý výsledný efekt. Velkým problémem může být chuť připravovaného nápoje z přášku kotvičníku, jelikož opravdu nechutná dobře.

 

 • Tinktury – obsahují alkohol, takže nejsou pro všechny vhodné. Ať už kvůli užívaným lékům, zažívání, nebo zdravotním problémům. Za nás asi nejméně hodná varianta kotvičníku.

 

 • Kapsle nejvhodnější forma kotvičníku. Nejenže se nemusíte zdržovat přípravou a užívání je více než jednoduché, ale zároveň víte naprosto přesně, jaké množství kotvičníku užíváte. Při výběru se zaměřte především na obsah aktivních látek v jedné kapsli, ideální je minimální množství 500 mg s deklarovaným obsahem saponinů a to 90%. Samozřejmě ale čím větší množství kotvičníku zemního kapsle obsahuje, tím lépe. Základem by měl být jednoznačně deklarovaný obsah saponinů nebo protodioscinu. Kapsle obsahující pouze namletý kotvičník zemní, jsou téměř k ničemu.

Co kotvičník zemní obsahuje za aktivní látky?

 

Kotvičník obsahuje alkaloidy, flavonoidy, vitamín C, pryskyřice, třísloviny, glykosidy,fytosteroly a další aktivní látky. Za velkou část podpůrných efektů však kotvičník zemní (tribulus terrstris) vděčí obsahu saponinů, především konkrétnímu saponinu protodioscinu. Jedná se o přírodní chemické sloučeniny, které stabilizují hladinu pohlavních hormonů (testosteronu u mužů, progesteronu a estrogenu u žen), podporují psychickou a fyzickou odolnost, podporují přirozenou obranyschopnost a mají celou řadu dalších skvělých přínosů pro organismus.

 

Abyste ale měli jistotu, že užíváte opravdu kvalitní produkt s dostatečným obsahem blahodárných látek, dívejte se vždy na množství saponinů a protodioscinu. Ideální je kotvičník s celkovým obsahem saponinů 90 % nebo bulharský kotvičník s 60 % protodioscinu.

 

Jak Kotvičník zemní přispívá našemu tělu:

 • Pohlavní orgány / hormonální aktivita
 • Normální funkce močové soustavy (močení)
 • Tělový a svalový tonus, Energie
 • Normální činnost kardiovaskulárního systému, srážení krve, čištění krve
 • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
 • Normální činnost nervové soustavy
 • Normální funkce dýchacího systému
 • Normální funkce močové soustavy a reprodukčního systému

 

 Z naší nabídky na ProfiDoplnkyStravy.cz doporučujeme:

 

 

Z našeho sortimentu Vám jednoznačně doporučujeme Golden Nature Kotvičník zemní 90% saponinů, který je z pohledy ceny a kvality nejlepší volbou. Golden Nature Kotvičník zemní u nás také můžete sehnat ve výhodném balení 2+1 zdarma.

 

 

 

 

 

 

Kotvičník zemní ve formě prášku od výrobce Nutrisslim, obsahuje prášek zpracovávaný z plodů kotvičníku, proto by měl obsahovat dostatečné množství aktivních látek.

Blog

Kotvičník zemní a jakou formu vybrat – kapsle, tinkturu nebo prášek?

Kotvičník zemní pod latinským názvem tribulus terrestris je velmi oblíbená bylinka s jasně žlutým květem, která je proslulá svými afrodiziakálními a posilujícími vlastnostmi. Kotvičník zemní lze sehnat v různorodém provedení od čajů přes kapsle až po tinktury. Pokud se tedy pro užívání kotvičníku zemního neboli tribulusu terrestris rozhodnete, pochopitelně budete očekávat co nejlepší výsledky. Těch se ale dočkáte jedině, pokud sáhnete po správné formě kotvičníku zemního s deklarovaným obsahem aktivních látek a to konkrétně saponinů nebo protodioscinu.

14.01.2021


Magnesium – proč je vhodné kombinovat hořčík s vitaminem B6?

Hořčík, latinsky magnesium, je pro lidský organismus nezbytný, esenciální minerál, který je tělu nutné pravidelně dodávat. Potřebují ho naše buňky, srdce, svaly i nervy, neboť se účastní více než stovky různých biochemických reakcí. I důležitost magnesia je ale ve srovnání s jinými minerály často opomíjen. Kromě toho chronickému deficitu hořčíku také nahrává hektická doba charakteristická nevyváženým stravováním.

07.01.2021


Jak vybrat kvalitní rybí olej aneb proč je důležitý obsah EPA a DHA

Tím nejcennějším, co rybí olej neboli rybí tuk obsahuje, jsou omega 3 mastné kyseliny, které zahrnují kyseliny EPA a DHA. Omega 3 mastné kyseliny si lidské tělo nedokáže samo vytvořit, a tak je nutné je přijímat v potravě. Obecně o nich lze říci, že podporují správné fungování kardiovaskulárního, imunitního a nervového systému.

17.12.2020Všechny články


https://www.zivefirmy.cz/profi-doplnky-stravy_f1739187?loc=cr|0

Provozovatel webu, Doplň Vitamín s.r.o, se sídlem Roháčova 145/14, Praha 3 - Žižkov, 130 00, IČ: 04693787, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím